Bułki bez drożdży
- Mąka pszenna typ 550 - 2 i 1/3 szklanki (350 g)
- Jogurt naturalny 1,5% tłuszczu - 1 szklanka (250 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyzeczka (4 g)
- Soda oczyszczona - 1 łyżeczka (4 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na bułki bez drożdży krok po kroku
W dużej misce zmieszaj ze sobą mąkę, sodę i proszek do pieczenia. Dodaj odrobinę soli.
Jogurt podgrzej, by był lekko ciepły, ale nie gorący. Wlej go do miski z mąką. Dodaj olej. Wszystko wymieszaj łyżką.
Ciasto wyrób rękami, by powstała zwarta masa.
Ciasto podziel na 8 bułeczek. Umieść je na blaszce pokrytej papierem do pieczenia i całość piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 25 minut.
Więcej informacji na temat bułek bez drożdży
Bułki bez drożdży to idealny wybór dla osób na diecie eliminacyjnej, zwłaszcza dla tych którzy którzy borykają się z problemami jelitowymi. Te bułki choć nie mają drożdży są naprawdę pyszne i puszyste. To świetna opcja dla osób, które szukają najlepszego odpowiednika dla tradycyjnego pieczywa. Są świetną alternatywą dla sklepowych produktów, które zwykle są pełne konserwantów i mają duży dodatek cukru.
Te domowe bułeczki wyglądają niesamowicie apetycznie, a ich wykonanie jest niezwykle proste. Świetnie komponują się z pastami czy wędliną. Na pewno przypadną do gustu wszystkim miłośnikom tradycyjnego pieczywa, które choć lekko zmodyfikowane, by nie było w nim drożdży, wciąż smakuje naprawdę wspaniale. Bułeczki wychodzą z chrupiącą skórką, która sprawia, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić bułki bez drożdży, które wciąż zachwycą domowników swoim wyglądem, fakturą i smakiem, a do ich wykonania nie potrzeba drogich czy trudno dostępnych produktów, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstają z niego naprawdę pyszne bułeczki, które rozpływają się w ustach.
Prosty przepis na bułki bez drożdży będzie wspaniałym pomysłem na zdrowe pieczywo, które sprawdzi się na śniadanie, kolacje czy jako dodatek do głównego dania. Świetnie nadaje też na grzanki.
Szybkie bułeczki bez drożdży i mleka na pewno przypadną do gustu wszystkim tym, którzy nie przepadają za zbyt skomplikowanymi potrawami. Robi się je w ekspresowym tempie i nie trzeba czekać, aż ciasto zacznie pracować. Dodatek jogurtu sprawia, że ciasto jest naprawdę gęste i kremowe, a po upieczeniu staje się miękkie i sprężyste.
W tym przepisie powstają bułki pszenne, jednak można użyć do nich również innych mąk. Świetnie sprawdzi się także żytnia, lub owsiana. Można również skorzystać z gotowych mieszanek do wypieków bezglutenowych jeśli chce się stworzyć pieczywo idealne dla alergików pokarmowych. To idealna opcja dla tych którzy szukają przepisu na bułki zwykłe, jednak naprawdę pyszne.
Alergeny w bułkach bez drożdży
Lista alergenów dla bułek bez drożdży przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny 1,5% tłuszczu
Wartości odżywcze bułek bez drożdży
Te bułki to dobry wybór dla osób na diecie eliminacyjnej, a także wszystkich z grzybiczym przerostem w jelicie cienkim.
Energia i białka
(64g)
Węglowodany
(64g)
Tłuszcze
(64g)
Witaminy
(64g)
Składniki mineralne
(64g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.