Budyń bez cukru
- Mleko 2% (400 ml)
- Banan (120 g)
- Mąka ziemniaczana (40 g)
- Ekstrakt waniliowy - 2/3 łyżeczki (4 ml)
Przepis na budyń bez cukru krok po kroku
Zblenduj banana z 300 ml mleka i ekstraktem waniliowym.
Wlej do garnuszka i zagotuj.
W tym czasie w pozostałe 100 ml mleka wymieszaj z mąką ziemniaczaną.
Wlej mąkę z mlekiem do garnuszka. Gotuj na małym ogniu, ciągle mieszając, aż budyń zgęstnieje.
Więcej informacji na temat budyniu bez cukru
Waniliowy budyń bez cukru z dodatkiem banana to pyszny deser dla wszystkich członków rodziny, małych i dużych. Jest niesamowicie smaczny i sycący.
Przepis na budyń bez cukru jest bardzo prosty w wykonaniu. Gotuje się go standardowo na mleku, ale można również wykorzystać napoje roślinne, np. migdałowe lub sojowe. Jeśli nie chcesz używać ekstraktu waniliowego, możesz użyć innego aromatu i zrobić np. budyń śmietankowy bez cukru. W każdym wydaniu jest naprawdę pyszny. Deser bez cukru to szczególnie dobry pomysł na danie dla dzieci. W diecie najmłodszych nie powinno być dodatku cukru. Podwieczorki często kojarzą się ze słodkim smakiem, dlatego warto mieć pod ręką przepis na deser bez cukru, który również będzie słodki. Mam nadzieję, że nasz przepis pokazał Ci jak zrobić budyń bez cukru w łatwy i smaczny sposób.
Banany to jedne z bardziej znanych owoców na polskim rynku. Te słodkie, żółte owoce doceniane są za swój smak, a także wszechstronność. W kuchniach świata spotkać można właśnie ciasta i chlebki bananowe, banany w cieście, chipsy bananowe. Owoce te można piec, smażyć i grillować. Dlatego też chętnie wybierane są przez konsumentów. Dodatkowo są dobre w smaku, dlatego tak wiele osób po nie sięga. To naprawdę smaczny pomysł na szybką przekąskę!
Banany to także świetne źródło witamin i składników mineralnych. Znaleźć w nich można witaminę A, C, E, K, witaminy z gr. B, potas, wapń, magnez czy fosfor. Każdy z tych składników ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Dlatego warto włączyć je do swojej diety. Osoby, które powinny stosować dietę z ograniczeniem łatwoprzyswajalnych węglowodanów (np. osoby chorujące na cukrzycę), powinny jednak zwracać uwagę na stopień dojrzałości bananów. Najlepsze będą dla nich banany zielonkawe, niedojrzałe, ze względu na to, że z czasem wzrasta w bananach zawartość fruktozy. Dlatego też im bardziej żółty banan (nawet z czarnymi plamkami) tym jest słodszy.
Alergeny w budyniu bez cukru
Lista alergenów dla budyniu bez cukru przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze budyniu bez cukru
Banany to także świetne źródło witamin i składników mineralnych. Znaleźć w nich można witaminę A, C, E, K, witaminy z gr. B, potas, wapń, magnez czy fosfor.
Energia i białka
(280g)
Węglowodany
(280g)
Tłuszcze
(280g)
Witaminy
(280g)
Składniki mineralne
(280g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.