Bubble tea
- Tapioka w granulkach (100 g)
- Herbata malinowa, napar bez cukru (600 ml)
- Mleko skondensowane (zagęszczone) (150 g)
- Cytryna - 1 średnia sztuka (100 g)
- Miód (100 g)
- Żelki (200 g)
- Syrop malinowy (30 ml)
Przepis na bubble tea krok po kroku
Tapiokę umieść w garnku, wlej wodę.
Gotuj przez 20 minut.
Tapiokę odcedź i umieść w misce.
Dodaj do niej sok z cytryny i miód.
Wymieszaj i odstaw na 10 minut.
Herbatę malinową zaparz wrzątkiem.
Wystudź herbatę, wlej do niej mleko skondensowane.
Kulki tapioki umieść w szklankach wlej herbatę z mlekiem i syrop malinowy.
Dodaj do herbaty żelki i wymieszaj.
Herbatę można podać także z dodatkiem kostek lodu.
Więcej informacji na temat bubble tea
Bubble tea to bardzo dobry pomysł na pyszny napój dla całej rodziny. Potraktować można go jako deser, jeśli dodasz do niego żelki. Najlepsza bąbelkowa herbata znana jest nam z barów w galeriach handlowych. Herbata najczęściej podawana jest z kulkami tapioki. Kuleczki tapioki nabyć możemy w sklepach ze zdrową żywnością lub w Internecie. Przepis na bubble tea jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia napoju potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: herbata malinowa, syrop malinowy, tapioka, miód, cytryna, mleko skondensowane, żelki owocowe.
Jak zrobić bubble tea? Tapiokę umieść w garnku, wlej wodę. Gotuj przez 20 minut. Tapiokę odcedź i umieść w misce. Dodaj do niej sok z cytryny i miód. Wymieszaj i odstaw na 10 minut. Herbatę malinową zaparz wrzątkiem. Wystudź herbatę, wlej do niej mleko skondensowane. Kulki tapioki umieść w szklankach wlej herbatę z mlekiem i syrop malinowy. Dodaj do herbaty żelki i wymieszaj. Herbatę można podać także z dodatkiem kostek lodu.
Miód jest produktem pochodzenia zwierzęcego, wytwarzają go bowiem pszczoły. Prawdziwy miód nie powinien zawierać dodatku cukru. Miód naturalnie ulega krystalizacji, tylko świeży miód ma płynną konsystencję. Miodu od setek lat używa się w celach leczniczych, ma on właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. Niegdyś miodem smarowało się rany, co miało przyspieszać ich gojenie. Spożywanie miodu powoduje wzrost odporności. Dodaje się go do herbaty jako środek przeciwbólowy przy zapaleniu gardła. Tapioka jest produkowana z manioku. Nie zawiera ona glutenu. Jest dobrym źródłem węglowodanów prostych. Tapioka jest lekko strawna i świetnie sprawdza się w diecie osób z problemami żołądkowymi.
Podsumowując smaczne kulki z tapioki idealnie sprawdzą się jako dodatek do słodkiego napoju. Sprawdzony przepis jest bardzo prosty. Domowe bubble tea jest dobrym pomysłem na orzeźwiający napój na lato. Herbata jest dobra do spożycia od razu po przygotowaniu. Można ją przechowywać w lodówce przez 1 dzień.
Alergeny w bubble tea
Lista alergenów dla bubble tea przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mleko skondensowane (zagęszczone)
Wartości odżywcze bubble tea
Bubble tea to bardzo dobre źródło łatwo przyswajalnych węglowodanów. Szybko podnoszą one poziom glukozy we krwi. Idealnie sprawdzą się jako posiłek po treningowy. Herbatę podać można także jako niskokaloryczny deser.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.