Bryzol z jajkiem
- Mięso mielone wieprzowo-wołowe (450 g)
- Jajko (4 szt.)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Pieczarki (150 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 czubata łyżka (15 g)
Przepis na bryzol z jajkiem krok po kroku
Mięso włóż do miski, wymieszaj z jednym jajkiem i mąką. Doprawić.
Cebulę i pieczarki drobno posiekaj i zeszklij na oliwie.
Z masy mięsnej uformuj niewielkie kule, spłaszcz dłonią z góry i usmaż na patelni obustronnie.
Usmaż jajka sadzone.
Na kotlety wyłóż porcję pieczarek i cebulki i jajko sadzone.
Więcej informacji na temat bryzolu z jajkiem
Bryzol z jajkiem to potrawa charakterystyczna przede wszystkim dla kuchni dawnych czasów PRL-u. To bardzo smaczne, proste w przygotowaniu danie, które sprawdzi się na obiad zwłaszcza dla osób ceniących sobie tradycyjne, polskie dania. Jak zrobić bryzol z jajkiem i z pieczarkami, aby był naprawdę dobry i smaczny? Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz sprawdzony, prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją. Do przygotowania tego dania potrzebne Ci będzie drobno siekane mięso wieprzowe, wołowe lub wieprzowo-wołowe, cebula, pieczarki, jajka oraz niewielka ilość oleju do smażenia i mąki. Sam przepis na bryzol z jajkiem jest bardzo prosty i na pewno poradzisz sobie z nim, nawet nie mając większego doświadczenia kulinarnego. Jedyne co trzeba zrobić to wymieszać mięso z drobno posiekaną cebulką i pieczarkami, uformować okrągłe, płaskie kotlety, podsmażać na patelni i podawać z jajkami sadzonymi. To wszystko, co musisz zrobić, aby powstał najlepszy, tradycyjny bryzol z jajkiem, pieczarkami i cebulką. Można podawać go z puree ziemniaczanym lub innymi dowolnymi dodatkami. Jeśli chcesz przygotować to danie w wersji nieco bardziej fit, mniej kalorycznej i o mniejszej zawartości tłuszczu, zamiast czerwonego mięsa możesz wykorzystać mięso drobiowe, na przykład z indyka. Jako przyprawy często wystarczy sama sól i pieprz, jednak mięso możesz doprawić, tak jak lubisz, dopasowując to indywidualnie do swoich preferencji smakowych. Jeśli planujesz przygotować pyszny bryzol z jajkiem, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty przepis i dowiedzieć się jak przygotować to danie krok po kroku.
Alergeny w bryzolu z jajkiem
Lista alergenów dla bryzolu z jajkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze bryzolu z jajkiem
Połączenie cebuli, pieczarek i tłustego mięsa może być ciężkostrawne zwłaszcza dla osób z problemami ze strony układu pokarmowego.
Energia i białka
(290g)
Węglowodany
(290g)
Tłuszcze
(290g)
Witaminy
(290g)
Składniki mineralne
(290g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.