Bruschetta z mozzarellą
- Bagietka francuska (600 g)
- Ser Mozzarella (500 g)
- Pomidor - 2 duże sztuki (400 g)
- Oliwa z oliwek - 10 łyżek stołowych (100 ml)
Przepis na bruschetta z mozzarellą krok po kroku
Bagietkę pokrój pod skosem na kawałki grubości 3-4 cm.
Kromki bagietki polej oliwą z oliwek.
Pokrój w plastry pomidora i umieść je na kromkach bagietki.
Dopraw solą i pieprzem.
Piecz w nagrzanym piekarniku przez 7 minut.
Następnie na grzanki ułóż plastry mozzarelli i zapiecz jeszcze przez 3-4 minuty.
Podawaj udekorowane świeżą bazylią.
Więcej informacji na temat bruschetty z mozzarellą
Bruschetta z mozzarellą to prosty przepis na pyszne i szybkie bagietki, które podać można jako przystawkę lub przekąskę na drugie śniadanie. Przepis na bruschetty z mozzarellą jest bardzo prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia tego pysznego posiłku potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: bagietka pszenna, mozzarella, pomidory koktajlowe, oliwa z oliwek, sól, pieprz, bazylia świeża.
Jak zrobić bruschetty z mozzarellą? Bagietkę pokrój pod skosem na kawałki grubości 3-4 cm. Kromki bagietki polej oliwą z oliwek. Pokrój w plastry pomidora i umieść je na kromkach bagietki. Dopraw solą i pieprzem. Piecz w nagrzanym piekarniku przez 7 minut. Następnie na grzanki ułóż plastry mozzarelli i zapiecz jeszcze przez 3-4 minuty. Podawaj udekorowane świeżą bazylią.
Mozzarella to tradycyjny włoski ser produkowany z mleka bawolego lub krowiego. Jest serem niedojrzewającym serem podpuszczkowym, ma biały kolor i kremową konsystencję. Dobrze nadaje się do zapiekania oraz do spożywania na zimno. Mozzarella zawiera sporą ilość tłuszczu mlecznego. Zawiera dużą ilość kalorii, dlatego osoby na diecie redukcyjnej powinny zwracać uwagę na ilość spożywanej porcji. Mozzarella jest bardzo dobrym źródłem białka. Białko jest składnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bierze ono udział w reakcjach naprawczych w organizmie. Białko jest także substratem do produkcji hormonów oraz enzymów w naszym organizmie. Oliwa produkowana jest z oliwek. Jest produktem wytwarzanym poprzez tłoczenie na zimno. Zawiera ona kwasy tłuszczowe korzystnie wpływające na nasz układ krwionośny. Kwasy tłuszczowe jedno i wielonienasycone mają także wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.
Podsumowując bruschetta z serem to świetny pomysł na szybkie grzanki, które spożyć można na drugie śniadanie lub jako przystawkę. Przekąska powinna być podawana na ciepło, nie nadaje się do podgrzewania. Dobre bruschetty możesz przygotować także z bagietki pełnoziarnistej.
Alergeny w bruschettcie z mozzarellą
Lista alergenów dla bruschetty z mozzarellą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bagietka francuska
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Mozzarella
W przepisie na bruschetta z mozzarellą nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- bazylia świeża
Wartości odżywcze bruschetty z mozzarellą
Bruschetta z mozzarellą to przekąska zawierającą sporą ilość kalorii. Bagietka pszenna nie zawiera dużych ilości błonnika. Jest za to dobrym źródłem węglowodanów prostych, nie powinny jej spożywać osoby chorujące na cukrzycę.
Energia i białka
(265g)
Węglowodany
(265g)
Tłuszcze
(265g)
Witaminy
(265g)
Składniki mineralne
(265g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.