Brownie z malinami
- Czekolada gorzka - 3 tabliczki (300 g)
- Masło - kostka masła (200 g)
- Jajko (6 szt.)
- Kakao 16% (proszek) - 3 łyżki płaskie (30 g)
- Mleko 1,5% - szklanka (250 ml)
- Cukier - pół szklanki (100 g)
- Maliny (250 g)
- Proszek do pieczenia - łyżeczka (4 g)
- Mąka pszenna typ 500 - szklanka (135 g)
Przepis na brownie z malinami krok po kroku
Rozgrzej piekarnik do 180 stopni.
Roztop czekoladę z masłem w kąpieli wodnej lub w mikrofali.
Jajka umyj i wbij do miski, w której będziesz przygotowywać ciasto. Dodaj cukier i ubij na jasną i puszystą pianę.
Mąkę, proszek do pieczenia oraz kakao przesiej do miski.
Do ubitych jajek partiami dodawaj na zmianę mąkę z kakao i mleko.
Formę do pieczenia wyłóż papierem do pieczenia lub wysmaruj masłem i oprósz kakao. Ciasto wylej do formy, na wierzch połóż maliny. Połowę z nich wgnieć głębiej w ciasto.
Piecz 50 minut w temperaturze 170 stopni.
-
Ciasteczka brownie
-
Brownie czekoladowe
-
Brownie z buraka
-
Brownie z truskawkami
-
Babeczki brownie
-
Brownie z wiśniami
-
Brownie bezglutenowe
-
Brownie z kaszy jaglanej
-
Brownie z ciecierzycy
-
Brownie z masłem orzechowym
-
Brownie Thermomix
-
Sernik brownie
-
Brownie z batatów
-
Brownie z nutelli
-
Brownie fit
-
Szybkie brownie
-
Brownie bez cukru
-
Brownie z gruszkami
-
Brownie
Więcej informacji na temat brownie z malinami
Brownie to ciasto o intensywnym smaku czekoladowym wywodzącym się z kuchni amerykańskiej. Podbiło serca wielu miłośników czekolady oraz wypieków. Jego cechami charakterystycznymi są intensywny, czekoladowy smak, wilgotne, ciężkie i klejące ciasto.
W naszej wersji brownie zakocha się każdy wielbiciel słodkich wypieków.
Przepis na brownie jest szybki i łatwy w przygotowaniu. Dzięki temu idealnie sprawdzi się jako szybki dodatek do popołudniowej kawy lub herbaty, na spontaniczne spotkanie z rodziną i znajomymi lub jako poobiedni deser.
Dzięki możliwości wprowadzania modyfikacji do przepisu, brownie możesz wykonać w wersji fit, bez nabiału lub jajek. Możesz także przygotować brownie bezglutenowe. Sprawia to, że swoje ulubione ciasto dostosujesz do różnych diet a wykluczenia nie będą już przeszkodą w jedzeniu tego co lubisz.
Brownie z malinami to harmonijna kompozycja smaków, która zachwyci każdego. Połączenie smaku lekko kwaśnego, orzeźwiającego malin oraz czekoladowego to klasyczne połączenia, które zawsze się sprawdzi. W cukiernictwie znane jest od wielu lat, to klasyk, który nigdy Cię nie zawiedzie. Aby dodać dodatkowego orzeźwienia, na przykład w upalne dni, ciasto możesz podać z listkami świeżej mięty lub melisy.
Smak swojego czekoladowego brownie możesz modyfikować poprzez różne dodatki lub zamianę składników. Do ciasta możesz dodać orzechy ziemne, pekan, włoskie lub pistacje. Z powodzeniem możesz wymienić maliny na truskawki, które będą smakować równie dobrze. Do ciasta możesz przygotować krem z sera mascarpone, podać z bitą śmietaną lub lodami. W jesienne lub zimowe dni brownie z malinami skomponuje się z ciepłym sosem o smaku słonego karmelu a dla miłośników czekolady idealną opcją będzie sos czekoladowy.
Brownie daje wiele możliwości eksperymentowania ze smakami. Dzięki temu ciasto nigdy się nie znudzi i za każdym razem zaskoczysz swoich domowników i gości oryginalnymi i nietuzinkowymi połączeniami smaków. Sprawdź także Nasze pozostałe przepisy na klasyczne, fit lub urozmaicone brownie.
Alergeny w brownie z malinami
Lista alergenów dla brownie z malinami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko 1,5%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Proszek do pieczenia
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze brownie z malinami
Energia i białka
(160g)
Węglowodany
(160g)
Tłuszcze
(160g)
Witaminy
(160g)
Składniki mineralne
(160g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.