Brownie z białej fasoli
- Mielone siemię lniane - 4 łyżki (45 g)
- Banan - 2 sztuki (240 g)
- Kakao 16% (proszek) - 4 łyżki (40 g)
- Erytrytol - 5 łyżek (50 g)
- Sok z cytryny - 1 łyżka (10 ml)
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych) - 2 łyżki (40 g)
- Soda oczyszczona - 1/2 łyżeczki (3 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (5 g)
- Fasola biała w puszce (240 g)
Przepis na brownie z białej fasoli krok po kroku
Odsącz fasolę z zalewy na sitku.
Wszystkie składniki umieść w misce, dodaj 1/4 szklanki wody i szczyptę soli.
Całość dokładnie zblenduj, aż nie będą widoczne żadne grudki. Blendowanie powinno trwać około 5 minut.
Masę przelej do formy.
Nagrzej piekarnik do 180 st. C.
Piecz ciasto przez 40 minut.
Zostaw do ostygnięcia.
-
Murzynek
-
Ciasto czekoladowe
-
Ciasto czekoladowe z wiśniami
-
Ciasto czekoladowe z bananami
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Murzynek z serem
-
Brownie z buraka
-
Murzynek na oleju
-
Ciasto cycki murzynki
-
Murzynek z jabłkami
-
Ciasto czekoladowe z malinami
-
Ciasto czekoladowe z truskawkami
-
Murzynek z powidłami
-
Szybki murzynek
-
Ciasto czekoladowe z mascarpone
-
Ciasto szachownica
-
Szybkie ciasto czekoladowe z dżemem
-
Ciasto czekoladowe z kakao
-
Ciasto murzynek
Więcej informacji na temat brownie z białej fasoli
Brownie z białej fasoli to świetny pomysł na szybkie, łatwe i zdrowe ciasto. Potrzebujesz tylko kilku minut, by ciasto trafiło do piekarnika.
Przepis na brownie z białej fasoli wykonasz w kilka minut. Na początku odsącz fasolę z zalewy na sitku. Wszystkie składniki umieść w misce, dodaj 1/4 szklanki wody i szczyptę soli. Całość dokładnie zblenduj, aż nie będą widoczne żadne grudki. Blendowanie powinno trwać około 5 minut. Im dłużej będziesz blendować, tym bardziej zwarta struktura ciasta powstanie i będzie ono jeszcze lepsze w smaku. Masę przelej do formy. Nagrzej piekarnik do 180 st. C. Piecz ciasto przez 40 minut. Jeśli wiesz już jak zrobić brownie z białej fasoli, to nie czekaj chwili dłużej i przygotuj to pyszne ciasto już dziś. Ten sprawdzony przepis na dobre ciasto z fasoli z puszki poleca się na niedzielny podwieczorek.
Fasola biała znana jest na całym świecie i wszędzie jest uprawiana. Występuje w różnych odmianach, przez co różni się wyglądem, wielkością i wartością odżywczą. W Polsce występuję przede wszystkim odmiana „piękny Jaś”. A dokładnie „Piękny Jaś z Doliny Dunajca” to nie nazwa bajki, lecz oficjalna nazwa naszej, rodzimej odmiany wpisanej na listę produktów tradycyjnych. Wykorzystywana jest do przygotowania warzywnych pasztetów, zup, ciast czy fasolki po bretońsku. W fasoli znajdziemy białko, tłuszcze i węglowodany. Warto zwrócić również uwagę na obecność witaminy A, C, D, E, K i witamin z grupy B. Oprócz tego w tym małych nasionach znajdziemy również magnez, żelazo, lecytynę oraz błonnik. Wszystkie te składniki mają pozytywny wpływ na nasz stan zdrowia. Od prawidłowej pracy mózgu, przez układ krwionośny, aż do układu pokarmowego. W białej fasoli nie znajdziemy sodu, przez co polecana jest osobom z nadciśnieniem.
Nasiona roślin strączkowych są ciężkostrawne przez zawartość lektyny, która blokuje trawienie białka roślinnego. To powoduje, że po ich spożyciu pojawiają się wzdęcia, gazy czy ból brzucha. Przez to nie są polecane w nadmiarze dla osób starszych, osób z problemami trawiennymi czy dla kobiet w ciąży.
Alergeny w brownie z białej fasoli
Lista alergenów dla brownie z białej fasoli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych)
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Proszek do pieczenia
- proszek do pieczenia
Wartości odżywcze brownie z białej fasoli
W fasoli znajdziemy białko, tłuszcze i węglowodany. Warto zwrócić również uwagę na obecność witaminy A, C, D, E, K i witamin z grupy B. Oprócz tego w tym małych nasionach znajdziemy również magnez, żelazo, lecytynę oraz błonnik.
Energia i białka
(55g)
Węglowodany
(55g)
Tłuszcze
(55g)
Witaminy
(55g)
Składniki mineralne
(55g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.