Brokuły na parze
Przepis na brokuły na parze krok po kroku
Brokuł podziel na różyczki.
Do garnka wlej wodę i doprowadź do wrzenia.
Ułóż na nim koszyczek do gotowania na parze.
Włóż różyczki brokuła i gotuj.
Brokuł nabierze intensywnego zielonego koloru, a gdy stanie się miękki będzie gotowy.
-
Chipsy z jarmużu
-
Sałatka z kurczakiem
-
Pasta z awokado
-
Sałatka na grilla
-
Filet z kurczaka
-
Koreczki
-
Pomidory z mozzarellą
-
Szaszłyki na grilla
-
Kapusta wigilijna
-
Chlebek bananowy fit
-
Mizeria
-
Tapenada
-
Bataty z piekarnika
-
Koktajl z jarmużem
-
Sałatka z kurczaka wędzonego
-
Pieczone buraki
-
Ciastka czekoladowe
-
Sałatka z pomidorów
-
Dietetyczne przekąski
Więcej informacji na temat brokułów na parze
Brokuły na parze idealnie sprawdzą się jako dodatek do niemal wszystkich dań obiadowych.
Ich wykonanie jest błyskawiczne a Ty praktycznie nie musisz przy tym nic robić. To będzie świetne uzupełnienie Twojego obiadu w duża porcję warzyw, która dostarczy Ci porządnej dawki witamin i składników odżywczych. Poznaj przepis na brokuły na parze. Wystarczy, że zaopatrzysz się w brokuł podzielisz go na różyczki, a w między czasie w garnku zagotujesz wodę doprowadzając do wrzenia. Umieść specjalny koszyczek na garnku i włóż różyczki brokuła. Jak długo gotować? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć ile czasu, nie powinno to być jednak więcej niż 20 minut. Najlepiej co jakiś czas sprawdzać czy warzywo jest miękkie. Podczas gotowania brokuł nabierze charakterystycznego intensywnego zielonego koloru.
Przepis na brokuły na parze idealnie sprawdzi się dla wszystkich osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej (insulinooporność, cukrzyca typu 2) dzięki gotowaniu w ten sposób nie rozgotujemy tak szybko warzywa jak w wodzie. Dzięki czemu będzie on miał jeszcze niższy indeks glikemiczny co jest bardzo ważne w diecie cukrzycowej.
Brokuły nie dosyć ze są zdrowe, pyszne, pełne witamin to dodatkowo niskokaloryczne w 100 g dostarczają do naszego organizmu tylko 35 kcal. Dodatkowo brokuły to dobre źródło składników mineralnych takich jak potas, magnez, fosfor, a także witamin między innymi witaminy C, A, kwasu foliowego. Warto wspomnieć, że mają także silne właściwości przeciwutleniające, które skutecznie walczą z wolnymi rodnikami w naszym organizmie. Brokuł dostarczy nam także dużą ilość błonnika przy jednocześnie niskiej kaloryczności co będzie ważne dla osób odchudzających się. Co ciekawe badania wykazały, że brokuł zawiera sulforafan, który ma działanie bakteriostatyczne i może korzystnie wpływać na leczenie zakażeń Helicobacter pyroli.
Tak przygotowane brokuły będą delikatne i idealne dla dzieci, ale także dietetyczne dla wszystkich osób które chcą być fit i dbają o dostarczanie odpowiedniej ilości energetycznej do swojego organizmu ale także zwracają uwagę na prawidłową obróbkę termiczną produktów.
Skoro już wiesz jak zrobić brokuły na parze, spróbuj sam do obiadu na najbliższe dni.
Alergeny w brokułach na parze
Lista alergenów dla brokułów na parze przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na brokuły na parze
Wartości odżywcze brokułów na parze
Brokuły na parze idealnie sprawdzą się na diecie lekkostrawnej i podczas odchudzania, ponieważ są nisko kaloryczne. Jednak każdy z nas powinien po nie sięgać, ponieważ są bogactwem witamin.
Energia i białka
(125g)
Węglowodany
(125g)
Tłuszcze
(125g)
Witaminy
(125g)
Składniki mineralne
(125g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.