Bogracz z pieczarkami
- Udziec wołowy (600 g)
- Papryka czerwona (100 g)
- Papryka zielona - 1 mała sztuka (100 g)
- Pomidor - 2 średnie sztuki (300 g)
- Olej rzepakowy (40 ml)
- Cebula - 2 duże sztuki (150 g)
- Marchewka - 1 duża sztuka (150 g)
- Boczek wędzony bez kości (70 g)
- Ziemniaki młode (250 g)
- Pieczarki (300 g)
Przepis na bogracz z pieczarkami krok po kroku
Mięso pokrój w kostkę. Pokrój drobno boczek.
Posiekaj drobno cebulę. Pokrój w kostkę paprykę. Marchewkę obierz i pokrój w talarki. Pokrój drobno papryczkę chili. Pieczarki umyj i przekrój na połówki.
Pomidory sparz wrzątkiem i usuń z nich skórę. Pokrój w kostkę.
Obierz ziemniaki, pokrój w kostkę.
Rozgrzej olej na patelni. Obsmaż mięso. Przełóż do garnka. Następnie podsmaż cebulę i drobno pokrojony boczek. Przełóż do garnka. Na oleju podsmaż pieczarki. Przełóż do reszty składników.
Paprykę, ziemniaki i marchewkę umieść w garnku. Dodaj przyprawy. Zalej litrem wody dodaj pokrojone pomidory bez skórki. Zagotuj zmniejsz ogień i gotuj przez 75 minut.
Gotowe danie podawaj na ciepło.
-
Zupa pieczarkowa
-
Strogonow
-
Pieczarki faszerowane
-
Kulebiaki
-
Paszteciki z pieczarkami
-
Polędwica w sosie pieczarkowym
-
Makaron z pieczarkami
-
Karkówka po cygańsku
-
Krokiety z pieczarkami i serem
-
Risotto z pieczarkami
-
Pilaw
-
Leczo z kiełbasą pieczarkami papryką
-
Rolady z mięsem mielonym
-
Mielone z pieczarkami
-
Schab w sosie pieczarkowym
-
Zapiekanka z pieczarkami
-
Zupa strogonow
-
Pulpety w sosie pieczarkowym
-
Obiad z pieczarkami
Więcej informacji na temat bogracza z pieczarkami
Bogracz z pieczarkami to danie kuchni węgierskiej. Bogracz po węgiersku oznacza kociołek do gotowania na ognisku. Tradycyjnie należy go przygotować na ognisku. Jeśli nie masz jednak takiej możliwości nasz przepis sprawdzi się rewelacyjnie do przygotowania tej potrawy w warunkach domowych. Przepis na bogracz z pieczarkami jest prosty, dlatego nie wymaga od Ciebie dużego doświadczenia kulinarnego. Aby go przygotować potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: udziec wołowy, boczek wędzony wieprzowy, papryka czerwona, papryka zielona, papryczka chili, pieczarki, ziemniaki, pomidory, marchew, liść laurowy, ziele angielskie, papryka słodka, papryka wędzona, sól, pieprz.
Jak zrobić bogracz z pieczarkami? Najpierw musisz przygotować wszystkie składniki. Pokrój mięso w kostkę, drobno pokrój boczek wieprzowy. Umyj i pokój na połówki pieczarki. Posiekaj w drobną kostkę cebulę. W kostkę pokrój paprykę. Marchew i ziemniaki obierz, marchew pokrój w talarki a ziemniaki w dużą kostkę. Sparz we wrzątku i obierz ze skórki pomidory, następnie pokrój w kostkę. Następnie podgrzej na patelni olej, obsmaż mięso. Przełóż do garnka. Umieść w garnku paprykę, pomidory, ziemniaki, przyprawy, zalej litrem wody. Podsmaż cebulę, boczek i pieczarki. Dodaj do reszty składników, zagotuj. Gotuj na średnim ogniu przez 75 minut.
Papryka to pochodzące z Ameryki chrupiące warzywo z rodziny psiankowatych. Zawiera duże ilości witaminy C, biorącej udział w syntezie kolagenu oraz wzmacniającej naszą odporność. Papryka jest również bogatym źródłem beta-karotenu i likopenu. Likopen jest naturalnym przeciwutleniaczem, który zawierają także pomidory. Papryka jest warzywem z niską zawartością kalorii i dużą ilością błonnika, dlatego idealnie sprawdza się na dietach redukcyjnych, daje uczucie sytości na długo oraz reguluje pracę jelit.
Podsumowując bogracz to tradycyjne danie kuchni węgierskiej z wołowiną, ziemniakami i papryką. Jest rozgrzewającym daniem, idealnym na jesienne wieczory. Pyszny bogracz zawiera wiele składników odżywczych. Świetnie sprawdzi się na smaczny obiad dla całej rodziny. Najlepiej smakuje z kluseczkami.
Alergeny w bograczu z pieczarkami
Lista alergenów dla bogracza z pieczarkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na bogracz z pieczarkami
Wartości odżywcze bogracza z pieczarkami
Bogracz z pieczarkami to bardzo dobra propozycja na rozgrzewającą zupę. Jest sycący, zawiera łatwo przyswajalne białko zwierzęce. Jest pikantny idealnie sprawdzi się jako zachcianka na małe co nieco.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.