Boczniaki z patelni
- Boczniaki (400 g)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (45 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
Przepis na boczniaki z patelni krok po kroku
Boczniaki umyj i pokrój na mniejsze kawałki.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej cebulę. Gdy będzie rumiana, dodaj grzyby, całość smaż przez 10 minut.
Dodaj posiekaną natkę i przyprawy i smaż kolejne 5 minut.
-
Fasola po bretońsku
-
Ratatuj
-
Pasztet wegetariański
-
Zupa czosnkowa
-
Flaczki z boczniaków
-
Kotlet z kaszy gryczanej
-
Fuczki
-
Placki z kabaczka
-
Małdrzyki
-
Spaghetti neapolitana
-
Cannoli ze szpinakiem
-
Tartaletki z warzywami
-
Risotto ze szparagami
-
Kotleciki z ziemniaków
-
Kotlety z brokułów
-
Makaron z tofu
-
Ryż z jajkiem
-
Cukinia z piekarnika
-
Szybki obiad wegański
Więcej informacji na temat boczniaków z patelni
Boczniaki z patelni to naprawdę pyszny sposób na przygotowanie tych wyjątkowych grzybów. To danie, które wspaniale sprawdzi się głównie w diecie wegetariańskiej, ale oczywiście będzie dobrą propozycją także dla miłośników mięs. Całość jest bardzo lekka i delikatna, jednak pełna smaku, więc na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom kulinarnych szaleństw.
Przepis na boczniaki z patelni pozwala na przygotowanie wspaniałego dodatku do dania głównego, który może również być też bazą. Jest niezwykle uniwersalny, a przy tym pełen smaku. To również naprawdę zdrowa opcja, głównie ze względu na główny składnik, którym są grzyby. Boczniaki, bo to właśnie one grają tu pierwsze skrzypce, są niebywale smaczne. Jednak nie jest to ich jedyna właściwość. Obecnie zyskują one coraz większą popularność, głównie dzięki spopularyzowaniu kuchni roślinnej, w której odrywają one ogromną rolę. To jeden z tych grzybów, który charakteryzuje się niezwykle wysoką zawartością witamin, składników mineralnych, ale również substancji prozdrowotnych, dlatego dobrze jest włączyć go do swojej codziennej diety. Dodatkowo zawiera on cały komplet witamin z grupy B, dzięki czemu pozytywnie wpływa na układ nerwowy i mięśniowy. Oprócz tego boczniaki dostarczają również magnezu i potasu, bez których nie jest możliwe odpowiednie funkcjonowanie układu ruchu, ale również dobre trawienie i zdrowie układu krwionośnego. To również dobre źródło witaminy C, która niezbędna jest dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Obfitują też w żelazo i wapń, dwa pierwiastki, których zwykle brakuje na dietach roślinnych. Dlatego warto dbać, by grzyby te pojawiały się na talerzach jak najczęściej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić boczniaki z patelni z czosnkiem, by były niezwykle szybkie i pyszne, to ten przepis będzie wspaniałym rozwiązaniem. Grzyby smażone na patelni będą świetnym dodatkiem do obiadu, wzbogacą zarówno mięsne, jak i jarskie danie. Z tego przepisu dowiesz się jak usmażyć je, by były dobre i niezwykle łatwe, tak że poradzą sobie z nimi nawet początkujące osoby.
Alergeny w boczniakach z patelni
Lista alergenów dla boczniaków z patelni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na boczniaki z patelni
Wartości odżywcze boczniaków z patelni
To zdrowa opcja, która dostarcza sporo selenu, a także jodu.
Energia i białka
(302g)
Węglowodany
(302g)
Tłuszcze
(302g)
Witaminy
(302g)
Składniki mineralne
(302g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.