Boczek z grilla
- Boczek wieprzowy bez kości (40 g)
Przepis na boczek z grilla krok po kroku
Boczek pokrój w cienkie podłużne plastry.
Przełóż do miski i posyp przyprawami.
Całość dokładnie wymieszaj, rozprowadzając przyprawy po całych kawałkach boczku.
Odstaw do lodówki na 30-60 min, aby mięso się zamarynowało.
Grilluj na rozgrzanym grillu, co chwila doglądając i obracając plastry, aby się nie przypaliły.
Więcej informacji na temat boczku z grilla
Boczek z grilla to danie bez którego wiele osób nie wyobraża sobie rodzinnego grillowania, czy spotkań, jak tylko rozpocznie się sezon grillowy. Niezwykle szybki i prosty w przygotowaniu grillowany boczek może być podawany w towarzystwie grillowanych lub świeżych warzyw, jako składnik szaszłyków, czy sałatek. W każdej formie posmakuje wszystkim, również dzieciom.
Przepis na boczek z grilla nie jest skomplikowany, ani czasochłonny, sprawdzi się więc w sytuacjach kiedy na przygotowania nie mamy dużo czasu. Kluczowe jest odpowiednie dobranie przypraw, dzięki którym będzie on będzie smakowity i aromatyczny, a także odpowiedni czas grillowania, aby plastry były chrupiące, ale nie przypalone, czy zwęglone. Odpowiedź na pytania jak przyprawić i czym przyprawić boczek na grilla nie będzie jednoznaczna, ponieważ to jakich przypraw użyjemy będzie zależne od indywidualnych upodobań. Dzięki temu możemy przygotować kilka wersji, co sprawi, że każdy gość znajdzie coś dla siebie. Na przykład, marynata osób lubiących ostre i pikantne smaki powinna uwzględniać przyprawy takie jak papryka mielona, papryczki chilli lub jalapenos, a także duże ilości czosnku. Aby zamarynować boczek można wykorzystać również gotowe mieszanki przypraw przeznaczone specjalnie do grillowanych mięs wieprzowych. Jak zamarynować boczek na grilla? Surowy lub wędzony boczek należy pokroić w cienkie plastry. Następnie oliwę z oliwek extra virgin wystarczy wymieszać z wybranymi przyprawami, odrobiną musztardy i wybranymi dodatkami, ziołami i przyprawami. Następnie w marynacie należy obtoczyć kawałki mięsa i marynować minimum godzinę. Im dłuższy czas marynowania tym bardziej wyrazisty smak mięsa po upieczeniu, dlatego, mięso można przygotować już dzień wcześniej przed planowanym grillem i marynować całą noc. Jeśli mamy mniej czasu boczek wystarczy posypać wybranymi przyprawami i odrazu wrzucić na grilla. Kluczowe jest też kwestia tego jak grillować boczek. Cienkie plastry nie wymagają długiego czasu, dlatego najlepiej co chwila doglądać mięsa, aby nie przypaliło się zbyt szybko.
Grillowany boczek idealnie smakuje w towarzystwie grillowanych warzyw na przykład ziemniaków, marchewek, cukinii, czy bakłażana, a także pieczarek. Można podawać jego również z sałatką ze świeżych warzyw, na przykład ze szpinaku, rukoli i pomidorków koktajlowych, czy domowymi frytkami. W plastry grillowanego boczku można zawinąć również kawałki innych mięs.
Alergeny w boczku z grilla
Lista alergenów dla boczku z grilla przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do mięs
Wartości odżywcze boczku z grilla
Energia i białka
(40g)
Węglowodany
(40g)
Tłuszcze
(40g)
Witaminy
(40g)
Składniki mineralne
(40g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.