Boczek w słoiku
- Boczek surowy (1000 g)
- Czosnek - 5 ząbków (25 g)
Przepis na boczek w słoiku krok po kroku
Boczek opłucz, osusz papierowym ręcznikiem i pokrój w plastry, a następnie w kostkę.
Czosnek obierz i pokrój w plasterki.
W misce wymieszaj boczek z przyprawami i czosnkiem. Przykryj i wstaw do lodówki na kilka godzin.
Boczek rozłóż po równo do słoików, szczelnie zakręć i zapasteryzuj.
-
Karkówka w słoiku
-
Kiełbasa słoikowa
-
Mięso w słoiku z galaretką
-
Pasztet w słoiku
-
Zylc
-
Kiełbasa w słoiku
-
Mięso mielone w słoikach
-
Mięso mielone w słoiku
-
Tuszonka w słoikach
-
Szynka w słoiku
-
Mięso w słoikach pieczone
-
Smarowidło z mięsa w słoikach
-
Gulasz do słoika
-
Golonka w słoiku
-
Klopsy w occie
-
Smalec z mięsem w słoiku
-
Mięso w kawałkach w słoiku
-
Mielonka w słoiku po staropolsku
-
Mięso w słoikach
Więcej informacji na temat boczku w słoiku
Boczek w słoiku to pomysł na pyszne, domowe, mięsne przetwory o długim terminie przydatności do spożycia. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do chleba jak składnik kanapek, sałatek, czy warzywnych sosów. Tradycyjny, domowy boczek w słoiku jest bardzo smaczny i na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dań mięsnych i charakterystycznych dla polskiej kuchni. Jak zrobić boczek w słoiku, aby był naprawdę smaczny i dobry na wiele okazji? Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz sprawdzony przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Jego przygotowanie jest bardzo proste i z pewnością sobie z nim poradzisz, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia kulinarnego. Jedyne składniki, które będą Ci potrzebne to świeży boczek, sporo czosnku i przypraw, które będą nadawały mu wyjątkowego smaku i aromatu. Jakie przyprawy warto uwzględnić? Świetnie sprawdzi się między innymi majeranek, liść laurowy i ziele angielskie. Jednak nie musisz się do nich ograniczać. Przyprawy, zarówno ich rodzaj, jak i ilość śmiało dopasuj do swoich preferencji i tego, jakie smaki lubisz na co dzień. Przepis na boczek w słoiku daje wiele możliwości modyfikacji, więc nie bój się eksperymentować w kuchni i próbować różnych wersji. Bardzo ważny jest prawidłowy proces pasteryzacji, który pozwoli zachować jak najdłuższą świeżość i przydatność do spożycia. Dzięki temu możesz za jednym razem przygotować więcej słoików i wykorzystywać je przez długi czas w zależności od potrzeb. Pamiętaj jednak, że boczek jest stosunkowo kaloryczny, dlatego, jeśli masz problemy z utrzymaniem prawidłowej kaloryczności diety, uważaj na jego duże ilości. Poznaj nasz przepis i sprawdź jak krok po kroku zrobić najlepszy boczek do słoika z czosnkiem i ziołami.
Alergeny w boczku w słoiku
Lista alergenów dla boczku w słoiku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na boczek w słoiku
Wartości odżywcze boczku w słoiku
Boczek jest stosunkowo kaloryczny, dlatego, jeśli masz problemy z utrzymaniem prawidłowej kaloryczności diety, uważaj na jego duże ilości
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.