Blondie ciasto
- Masło - pół kostki (100 g)
- Czekolada biała (200 g)
- Jajko (4 szt.)
- Cukier (130 g)
- Cukier wanilinowy (5 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka (130 g)
- Orzechy włoskie (50 g)
- Masło orzechowe (100 g)
Przepis na blondie ciasto krok po kroku
Wszystkie składniki ogrzej do temperatury pokojowej.
W garnuszku roztop masło i zdejmij je z ognia.
Następnie do masła dodaj połamaną na kawałki czekoladę i pozostaw do roztopienia. Masę przemieszaj od czasu do czasu. Po całkowitym rozpuszczeniu czekolady masę pozostaw do wystudzenia.
Do miski wybij jajka, dodaj cukier oraz cukier wanilinowy i składniki wymieszaj rózgą.
Do jajek dodaj przestudzone masło z czekoladą i wymieszaj.
Następnie do masy dodaj przesianą mąkę, pół łyżeczki proszku do pieczenia, ćwierć łyżeczki soli oraz pół łyżeczki cynamonu. Składniki wymieszaj.
Orzechy drobno posiekaj, dodaj do masy na ciasto i wymieszaj.
Ciasto przelej do blaszki do pieczenia wyłożonej papierem do pieczenia i wyrównaj je.
Na wierzchu ciasta zrób kleksy z masła orzechowego i przeciągnij je po powierzchni przy pomocy noża kuchennego.
Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 170 st. C przez 30 minut.
Upieczone ciasto wyciągnij z piekarnika i pozostaw do wystudzenia.
-
Blok czekoladowy
-
Murzynek
-
Ciasto czekoladowe
-
Kopiec kreta
-
Tort kinder
-
Ciasto salceson
-
Ciasto z mleka w proszku
-
Tort schachera
-
Tort Sachera
-
Ciasto ze słonecznikiem
-
Mazurek czekoladowy
-
Ciasto czekoladowe z wiśniami
-
Słonecznikowiec
-
Ciasto bezglutenowe
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Ciasto z nutellą
-
Ciasto czekoladowe z bananami
-
Tarta czekoladowa
-
Ciasta czekoladowe
Więcej informacji na temat blondie ciasta
Blondie ciasto to doskonały pomysł na deser. Pyszne, domowe ciasto warto podać jako dodatek do kawy lub herbaty podczas spotkań rodzinnych, lub ze znajomymi. Pod nazwą tego ciasta kryje się nic innego jak wersja ciasta brownie przygotowanego z białej czekolady. Przepis na ciasto blondie jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania ciasta potrzebne będą następujące produkty spożywcze: masło, czekolada biała, jajka, cukier, cukier wanilinowy, mąka pszenna, orzechy włoskie, masło orzechowe, sól, cynamon oraz proszek do pieczenia.
A jak zrobić ciasto blondie? Do roztopionego masła dodaj połamaną na kawałki czekoladę i pozostaw do roztopienia. Do miski wybij jajka, dodaj cukier oraz cukier wanilinowy i składniki wymieszaj rózgą. Do jajek dodaj przestudzone masło z czekoladą i wymieszaj. Następnie do masy dodaj przesianą mąkę, pół łyżeczki proszku do pieczenia, ćwierć łyżeczki soli oraz pół łyżeczki cynamonu. Składniki wymieszaj. Ciasto przelej do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia i wyrównaj je. Na wierzchu ciasta zrób kleksy z masła orzechowego i przeciągnij je po powierzchni przy pomocy noża kuchennego. Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 170 st. C przez 30 minut. Upieczone ciasto wyciągnij z piekarnika i pozostaw do wystudzenia.
Orzechy włoskie są dobrym źródłem jednonienasyconych oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Stanowią doskonałe źródło kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 w diecie wegetariańskiej. Spożywanie orzechów włoskich korzystnie wypływa na układ sercowo-naczyniowy - zawdzięczamy to między innymi dużej zawartości przeciwutleniaczy. Orzechy są produktem wysokokalorycznym, dlatego zwrócić uwagę na ich podaż w diecie, ponieważ nadmiar kalorii może prowadzić do rozwoju nadwagi czy otyłości.
Podsumowując pyszne ciasto blondie to doskonała propozycja na deser przygotowany w domu. Najlepsze ciasto jest dobre do spożycia dopiero po przestudzeniu. Ciasto warto podać jako dodatek do kawy lub herbaty. Produkty niezbędne do przygotowania wypieku dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w blondie cieście
Lista alergenów dla blondie ciasta przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Czekolada biała
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- proszek do pieczenia
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- masło orzechowe
Wartości odżywcze blondie ciasta
Blondie ciasto to biała wersja ciasta brownie. Ciasto warto przygotować na imprezy rodzinne. Dodatek masła orzechowego wzbogaca ciasto w składniki odżywcze.
Energia i białka
(90g)
Węglowodany
(90g)
Tłuszcze
(90g)
Witaminy
(90g)
Składniki mineralne
(90g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.