Blok czekoladowy z mleka w proszku
- Mleko w proszku - 2 szklanki (400 g)
- Masło - 1 kostka (250 g)
- Kakao 16% (proszek) - 5 łyżek (50 g)
- Cukier - 1/2 szklanki (125 g)
- Mleko 3,2% - 1/2 szklanki (125 ml)
- Rodzynki - 1 garść (70 g)
- Orzechy włoskie - 2 garści (140 g)
- Herbatniki - 1/2 paczki (120 g)
Przepis na blok czekoladowy z mleka w proszku krok po kroku
Masło rozpuść w rondelku, wsyp cukier, wlej mleko i dodaj kakao.
Gdy cukier się rozpuści zacznij dodawać stopniowo mleko w proszku.
Mieszaj całość za pomocą rózgi.
Dodaj połamane herbatniki, rodzynki oraz posiekane orzechy.
Przelej ciasto do formy i odstaw do lodówki najlepiej na całą noc.
-
Blok czekoladowy
-
Murzynek
-
Ciasto czekoladowe
-
Kopiec kreta
-
Tort kinder
-
Ciasto salceson
-
Ciasto z mleka w proszku
-
Tort schachera
-
Tort Sachera
-
Ciasto ze słonecznikiem
-
Mazurek czekoladowy
-
Ciasto czekoladowe z wiśniami
-
Słonecznikowiec
-
Ciasto bezglutenowe
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Ciasto z nutellą
-
Ciasto czekoladowe z bananami
-
Tarta czekoladowa
-
Ciasta czekoladowe
Więcej informacji na temat bloku czekoladowego z mleka w proszku
Nie ma osoby, która nie pamięta takiej łakoci jak blok czekoladowy z mleka w proszku. Był to prosty i łatwy przepis, aby zaspokoić głód na słodycze. Dzisiaj powrócę do dawnych lat i przedstawię mój przepis na blok czekoladowy z mleka w proszku. Przygotujesz ją dosłownie z kilku składników, które zapewne masz w swoim domu, a jeśli nie bez problemu dostaniesz je w każdym, nawet małym sklepie.
Zaopatrz się w takie składniki jak: mleko, mleko w proszku, masło, kakao, cukier, kakao. Dodatkowo rodzynki, herbatniki i dowolne orzechy.
Warto dodać, że mleko krowie, które wykorzystałam w swoim przepisie, bez problemu możesz zamienić na dowolny napój roślinny. Może to być napój owsiany, sojowy czy migdałowy. Przy wyborze roślinnych zamienników warto wybierać te fortyfikowane wapniem. Produkty roślinne są uboższe w wapń w porównaniu z tradycyjnymi produktami.
Mój pyszny blok czekoladowy powstał na bazie cukru białego, zamiast niego, możesz użyć cukier trzcinowy nie robi to jednak wielkiej różnicy.
Nasz organizm tak samo metabolizuje cukier biały, jak i brązowy, różnią się praktycznie tylko źródłem pochodzenia. Cukier biały pozyskiwany jest z buraków, a brązowy z trzciny cukrowej. Dodatkowo kakao, wybierając je, pamiętaj o sprawdzeniu składu, nie powinien on zawierać dużej ilości cukru.
Zatem, jak zrobić blok czekoladowy z mleka w proszku?
W pierwszej kolejności rozpuść masło w garnku, wsyp cukier i gotuj do momentu rozpuszczenia. Następnie wlej mleko. Całość zagotuj. Wsyp kakao i ostudź masę. Stopniowo wsypuj mleko w proszku, wciąż mieszając tak, aby nie zrobiły się grudki. Nasza pyszna masa jest gotowa. Przelej ją do keksówki i odstaw do lodówki najlepiej na całą noc.
Dodaj posiekane orzechy i połamane na mniejsze kawałki herbatniki, dodaj też rodzynki lub inne bakalie, które lubisz.
Sam widzisz, jaki to prosty przepis, który większość z nas jest w stanie przygotować z produktów, które ma w swoim domu. Będzie to najlepszy przepis na domowy deser z dawnych lat.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w bloku czekoladowym z mleka w proszku
Lista alergenów dla bloku czekoladowego z mleka w proszku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko w proszku
- Masło
- Mleko 3,2%
- Herbatniki
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
Wartości odżywcze bloku czekoladowego z mleka w proszku
Blok czekoladowy w środku może mieć tylko to, co zechcesz. Postaw na swoje ulubione dodatki.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.