Bita śmietana z żelatyną
- Śmietanka kremowa 36% (250 ml)
- Żelatyna - 1 łyżeczka (5 g)
Przepis na bitą śmietanę z żelatyną krok po kroku
Żelatynę rozpuść w 40 ml gorącej wody i odstaw do ostudzenia.
Śmietankę ubijaj mikserem, aż będzie lekka i puszysta.
Do śmietanki dodaj wystudzoną żelatynę i dokładnie wymieszaj.
-
Panna cotta
-
Ptysie
-
Porzeczkowiec
-
Śmietanowiec
-
Bita śmietana
-
Ciasto leśny mech
-
Deser z galaretki
-
Biszkopt z owocami
-
Tort z bitą śmietaną
-
Ptysie z kremem
-
Sernik ze śmietany
-
Lody śmietankowe
-
Kawa po wiedeńsku
-
Deser z malinami
-
Ciasto z bitą śmietaną
-
Naleśniki z nutellą
-
Mus kokosowy
-
Ciasto z kajmakiem
-
Deser z bitą śmietaną
Więcej informacji na temat bitej śmietany z żelatyną
Bita śmietana to jeden z najpopularniejszych, najbardziej uniwersalnych dodatków do ciast, słodkich deserów, tortów okazjonalnych oraz owoców i lodów. Samodzielne przygotowanie bitej śmietany nie zawsze jest jednak tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Jednym ze sposobów na to, aby była sztywna, a jednocześnie puszysta, jest dodatek żelatyny. Bita śmietana z żelatyną ma idealną konsystencję i nie rozpływa się na cieście. Jak zrobić bilą śmietanę z żelatyną, która będzie dobra do ciasta? Ile żelatyny należy dodać? Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty przepis i praktyczne wskazówki, dzięki którym przygotujesz ją bez żadnego problemu. Dodatek żelatyny do śmietany to świetny pomysł na to, aby ubić sztywną, nierozpływającą się śmietanę. Potrzebujesz wyłącznie śmietany do ubijania, najlepiej śmietanki o zawartości tłuszczu 30 lub 36% oraz żelatyny. Na każde 250 ml śmietany powinna przypadać jedna, płaska łyżeczka żelatyny rozpuszczona wcześniej w ok. 40 ml (2-3 łyżki) gorącej wody. Pamiętaj jednak, aby nie dodawać gorącej wody do śmietany ponieważ się zwarzy, zetnie i zmieni konsystencję. Przed dodaniem żelatyny, odczekaj, aż ostygnie, a następnie dodaj jedną lub dwie łyżki śmietany, wymieszaj, uważając, aby nie powstały grudki i dopiero na koniec dodaj do pozostałej śmietany. Dzięki temu będzie miała odpowiednią konsystencję i nie rozpłynie się zbyt szybko. Przepis na bitą śmietanę z żelatyną jest bardzo prosty i na pewno poradzisz sobie z nim, nawet nie mając większego doświadczenia w kuchni, czy cukiernictwie. Żelatyna jest niewyczuwalna i nie zmienia smaku śmietany, dlatego nie musisz obawiać się, że ciasto z jej dodatkiem będzie mniej smaczne. Bita śmietana z żelatyną w dalszym ciągu pasuje do większości ciast, tortów i słodkich deserów, a dodatkowo ma bardziej wytrzymałą, sztywną konsystencję. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać szczegółowy przepis na bitą śmietanę z żelatyną i dowiedzieć się jak przygotować ją krok po kroku.
Alergeny w bitej śmietanie z żelatyną
Lista alergenów dla bitej śmietany z żelatyną przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
Wartości odżywcze bitej śmietany z żelatyną
Dzięki zastosowaniu ksylitolu zamiast cukru bita śmietana ma niższy indeks glikemiczny i kaloryczność.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.