Bita śmietana z mascarpone
- Mascarpone (250 g)
- Śmietanka kremowa 36% - dobrze schłodzona (200 ml)
- Cukier puder - 2 łyżki (30 g)
Przepis na bitą śmietanę z mascarpone krok po kroku
Śmietankę wlej do miski i ubij na sztywno.
Pod koniec ubijania dodaj stopniowo cukier puder.
Gdy śmietana będzie sztywna, ciągle miksując dodawaj po łyżce serka mascarpone.
Ubijaj do połączenia składników na gęsty krem.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem patissiere
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Tort kokosowy
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat bitej śmietany z mascarpone
Bita śmietana z mascarpone to smaczny i szybki krem. Możecie go wykorzystać do ciast, tortów lub babeczek.
Ten prosty przepis na bitą śmietanę z mascarpone jest bardzo szybki w przygotowaniu. Potrzebujesz zaledwie trzech składników. Wart pamiętać, by śmietana i mascarpone były dobrze schłodzone. Na samym początku ubij śmietanę na sztywno z dodatkiem cukru pudru. Do gotowej bitej śmietany dodawaj stopniowo serka mascarpone i stale ubijaj, by całość połączyła się w jednolitą masę. W tych kilku krokach wiesz już, jak ubić śmietanę z mascarpone by powstał z nich smaczny krem. Możesz wykorzystać go do deserów. Świetnie będzie nadawał się również jako krem do tortów. Masa po przygotowaniu ma biały / jasnokremowy kolor, ale spokojnie możesz dodać do niej kilka kropel barwnika spożywczego, nadając mu fantazyjnego koloru.
Śmietana 36% jest to nabiałowy produkt spożywczy, którego 36% stanowi tłuszcz. Ta dość wysoka zawartość tłuszczu powoduje, że po ubiciu śmietana jest stabilna, a więc zachowuje dłużej swój kształt. By odpowiednio się ona ubijała powinna spędzić przynajmniej 12 godzin w lodówce. Dotyczy to szczególnie śmietan UHT, które spotkać można na regularnych półkach sklepowych, a nie w lodówkach. Warto pamiętać również, by używać odpowiedniego naczynia do ubijania. Najlepiej sprawdzi się tutaj miska szklanka lub metalowa. To zapobiegnie osadzaniu się tłuszczu na bokach naczynia. Jeśli chcesz, by bita śmietana z mascarpone miała mniej kalorii, to możesz również użyć śmietany 30%. Nie wpłynie to znacząco na smak czy konsystencje kremu.
Mascarpone to ser śmietankowy wywodzący się z Lombardii, we Włoszech. Jak sama nazwa wskazuje, produkuje się go nie z mleka, lecz śmietany. Dawniej produkowano go tylko w okresie jesienno-zimowym. Z czasem, dzięki rozwojowi technologii, pora roku przestała mieć znaczenie. Jest lekko słodki w smaku, dlatego często wykorzystuje się go w przygotowaniu deserów. Jednak spokojnie można go użyć w daniach wytrawnych. Mascarpone jest produktem nabiałowym, dlatego też jest dobrym źródłem wapnia, magnezu oraz witaminy D.
Alergeny w bitej śmietanie z mascarpone
Lista alergenów dla bitej śmietany z mascarpone przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mascarpone
- Śmietanka kremowa 36%
Wartości odżywcze bitej śmietany z mascarpone
Produkty nabiałowe to dobre źródło wapnia i witaminy D.
Energia i białka
(430g)
Węglowodany
(430g)
Tłuszcze
(430g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.