Biszkopty
- Jajko - 3 jajka rozmir M (3 szt.)
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 3/5 szklanki (95 g)
- Mąka ziemniaczana - 1 łyżka (25 g)
- Cukier wanilinowy - 1 opakowanie (16 g)
- Cukier drobny - 5 łyżek (60 g)
- Sól - 1/4 łyżeczki (1 g)
Przepis na biszkopty krok po kroku
Mąkę tortową i mąkę ziemniaczaną wymieszaj i przesiej przez sitko.
Żółtka oddziel od białek.
Białka przełóż do misy miksera. Dodaj szczyptę soli. Białka nieco ubij, a potem małymi porcjami dodaj cukier (drobny i wanilinowy) i miksuj, dopóki się nie rozpuści. Wciąż miksując, dodaj po 1 żółtku (odstęp pomiędzy 1 a 2 żółtkiem to ok. 5-10 sekund). Odłóż mikser.
Do misy z jajkami i cukrem dodaj mieszankę mąk i całość delikatnie wymieszaj szpatułką.
Na blaszce umieść papier do pieczenia. Masę biszkoptową umieść w rękawie kuchennym i wyciśnij ją na papier (kształt dowolny).
Biszkopciki piecz ok. 13-14 min w piekarniku nagrzanym do 170 stopni.
-
Biszkopt
-
Biszkopty na tort
-
Biszkopt na tort
-
Biszkopt z 4 jajek
-
Biszkopt czekoladowy
-
Ciasto biszkoptowe
-
Biszkopt rzucany
-
Biszkopt kakaowy
-
Biszkopt orzechowy
-
Biszkopt bezglutenowy
-
Biszkopty bez cukru
-
Biszkopt z makiem
-
Biszkopty do tiramisu
-
Ciasto z białek i budyniu
-
Biszkopt ze szpinakiem
-
Biszkopt bez mąki ziemniaczanej
-
Biszkopt z olejem
-
Biszkopt na roladę
-
Biszkopt
Więcej informacji na temat biszkoptów
Biszkopty to ulubione ciasteczka większości dzieci. Biszkopciki są bardzo smaczne i można je jeść bez żadnych dodatków. Idealnie nadają się jako przekąską w czasie wycieczki, ale można je podać także na podwieczorek lub jako słodki poczęstunek do kawy. Przepis na biszkopty nie jest trudny, ale warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy robieniu tych ciasteczek, aby na pewno wyszły dobre.
Jak zrobić biszkopty? Przygotowanie biszkopcików przebiega w ten sam sposób, co przygotowanie biszkoptu na tort. Należy najpierw oddzielić białka od żółtek, a potem białka ubić z cukrem. Miksując, trzeba dodać żółtka. Później należy delikatnie wymieszać mieszankę mąk z jajeczną masą. Pamiętaj o tym, aby jajka na ciastka biszkoptowe miały temperaturę pokojową (nie mogą być zimne). Konieczne jest także przesianie mąki.
Jak upiec biszkopty? Gotową biszkoptową masę najlepiej umieścić w rękawie kuchennym, ponieważ w ten sposób najłatwiej będzie nadać kształt biszkopcikom. Mogą to być standardowe kółeczka lub tzw. paluszki. Biszkopciki pieką się krócej niż biszkopt na tort. Warto wziąć pod uwagę to, że każdy piekarnik piecze w inny sposób. Twoje ciasteczka mogą być gotowe już po 12 minutach lub dopiero po 16 minutach.
Białek ubitych z cukrem i zmiksowanych z żółtkami nie należy długo mieszać z mąką. Jeśli będziesz to robić za długo, biszkopt straci swoje napowietrzenie. To samo stanie się wtedy, gdy będziesz zbyt energicznie mieszać lub w tym celu wykorzystasz mikser. Jeżeli do środka dodasz barwnik spożywczy, stworzysz kolorowe biszkopciki.
Przepis na domowe biszkopty jest prosty. Te małe biszkopciki można maczać w mleku, herbacie, kawie lub gorącej czekoladzie. Bardzo dobrze smakują posmarowaną kremem, dżemem lub konfiturą. Można je jeść oprószone cukrem pudrem lub bez żadnych dodatków. Można zabrać je ze sobą na wycieczkę. Te biszkopty idealnie sprawdzą się także jako spód ciasta. Opcji na te biszkopciki jest naprawdę bardzo wiele. Warto zachować sobie ten przepis, bo już niedługo może okazać się potrzebny.
Alergeny w biszkoptach
Lista alergenów dla biszkoptów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
Wartości odżywcze biszkoptów
Energia i białka
(72g)
Węglowodany
(72g)
Tłuszcze
(72g)
Witaminy
(72g)
Składniki mineralne
(72g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.