Biszkopt z owocami
- Jajko (4 szt.)
- Cukier (100 g)
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) (100 g)
- Mąka ziemniaczana (50 g)
- Śmietanka kremowa 36% (500 ml)
- Cukier puder (100 g)
- Mleko 2% (100 ml)
- Truskawki (500 g)
- Galaretka - truskawkowa (150 g)
- Cola (100 ml)
Przepis na biszkopt z owocami krok po kroku
Galaretki przygotuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu, wlej jednak pół szklanki wody mniej na dwie galaretki. Dokładnie wymieszaną galaretkę pozostaw do wystudzenia.
Formę do pieczenia wyłóż papierem do pieczenia a piekarnik rozgrzej do 180 stopni C.
Jajka ogrzej do temperatury pokojowej, możesz włożyć je do ciepłej wody. Następnie białka oddziel od żółtek.
Białka z dodatkiem szczypty soli ubij na sztywną pianę. Następnie stopniowo dodawaj cukier cały czas miksując białka.
Do dokładnie wymieszanej masy z białek oddawaj po jednym żółtku ciągle miksując masę. Następne żółtko dodaj dopiero w momencie, gdy poprzednie dobrze połączy się z masą białkową.
Mąki przesiej przez sitko do miski, następ[nie w dwóch partiach dodaj je do masy jajecznej i delikatnie wymieszaj za pomocą miksera na jego minimalnych obrotach.
Masę przełóż do wcześniej przygotowanej blaski i całość piecz około 15 minut w nagrzanym piekarniku.
Gdy ciasto będzie już upieczone wyjmij je z piekarnika i pozostaw do ostygnięcia. Następnie ostudzone ciasto nasącz napojem gazowanym.
Jedną łyżkę żelatyny wsyp do szklanki, następnie zalej ją odrobiną wrzątku i dokładnie wymieszaj. Do dokładnie wymieszanej żelatyny dodaj zimne mleko i wymieszaj. Składniki pozostaw do ostudzenia.
Śmietankę kremową (schłodzoną) włóż do miski, dodaj do niej cukier puder oraz jedno opakowanie cukru wanilinowego. Śmietanę ubijaj na puszystą masę.
Następnie przestudzoną żelatynę przelej do większej miski, dodaj do niej kilka łyżek śmietanki i dokładnie wymieszaj przy pomocy rózgi. Czynność powtórz kilka razy. Następnie dodaj resztę ubitej śmietanki i dokładnie wymieszaj wszystkie składniki kremu.
Bitą śmietanę połóż na nasączony i ostudzony biszkopt. Całość odstaw do lodówki na pół godziny a w tym czasie przygotuj truskawki - pozbaw je szypułek i pokrój na mniejsze kawałki.
Następnie na wierzch masy śmietanowej połóż truskawki i powoli wlej jeszcze płynną galaretkę.
Ciasto wstaw do lodówki na kilka godzin, aby galaretka dobrze stężała.
-
Śmietanowiec
-
Galaretkowiec
-
Malinowa księżniczka
-
Ciasto pszczółka
-
Ciasto balladyna
-
Sernik na zimno z galaretką
-
Boża krówka
-
Ciasto kubuś
-
Sernik mango
-
Biszkopt z galaretką
-
Ciasto popapraniec
-
Sernik bez sera
-
Ciasto z truskawkami i mascarpone
-
Malinowa chmurka Thermomix
-
Ciasto orchidea
-
Kora orzechowa
-
Ciasto jajko sadzone
-
Śmietanowiec z galaretką
-
Ciasta z galaretką
Więcej informacji na temat biszkoptu z owocami
Ciasto biszkoptowe z owocami to dobry pomysł na smaczną przekąskę do kawy i herbaty. Świetnie sprawdzi się również jako ciasto na imprezy. Biszkopt z owocami nie wymaga od nas dużych umiejętności kulinarnych, dzięki temu każdy powinien sobie z nim poradzić. Ciasto wywodzi się z kuchni polskiej. Świetnie nadaje się dla osób, które są na diecie wegetariańskiej. Do przygotowania ciasta potrzebujemy następujących produktów spożywczych: jajek, cukru, mąki pszennej, mąki ziemniaczanej, śmietanki kremowej 36%, cukru pudru, mleka, truskawek, galaretki truskawkowej, napoju typu cola, soli, cukru wanilinowego oraz żelatyny.
Przepis na pyszny biszkopt z owocami jest bardzo prosty. Wystarczy że galaretkę zrobimy według przepisu na torebce, po czym pozostawiamy do wystygnięcia. Jajka muszą mieć temperaturę pokojową, wtedy białka oddzielamy od żółtek. Białka z dodatkiem szczypty soli ubijamy na sztywną pianę, dodajemy powoli cukier, cały czas mieszając. Do masy dodajemy po jednym żółtku cały czas mieszając. Do oddzielnej miski przesiewamy mąkę i dodajemy ją powoli do masy jajecznej. Po dokładnym wymieszaniu przelewamy masę na blaszkę wstawiamy do nagrzanego piekarnika. Po upieczeniu ciasta pozostawiamy je do wystygnięcia, następnie ostudzone ciasto nasączamy napojem. Jedną łyżeczkę żelatyny rozpuszczamy w gorącej wodzie z dodatkiem mleka i pozostawiamy do wystygnięcia. W tym czasie ubijamy śmietanę z dodatkiem cukru pudru i cukru wanilinowego. Ostudzoną żelatynę przelewamy do miski i dodajemy śmietanę. Bitą śmietanę wykładamy na placek i chowany ciasto do lodówki na 30 minut. W tym czasie szykujemy truskawki myjemy i kroimy w mniejsze kawałki, które układamy na cieście i zalewamy wystygniętą galaretkę. Ciasto chowamy do lodówki najlepiej na klika godzin.
W przepisie dowiedziałeś się jak zrobić biszkopt z owocami bądź z truskawkami. Ciasto świetnie sprawdzi się jako smaczny i szybki w przygotowaniu deser do kawy i herbaty. Szczególnie w okresie letnim warto sięgać po przepisy na wykorzystanie sezonowych owoców.
Alergeny w biszkopcie z owocami
Lista alergenów dla biszkoptu z owocami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
- Mleko 2%
Wartości odżywcze biszkoptu z owocami
Biszkopt z owocami to propozycja na smaczny deser - jest jednak bardzo słodki i kaloryczny, dlatego w naszej diecie nie powinien pojawiać się zbyt często.
Energia i białka
(190g)
Węglowodany
(190g)
Tłuszcze
(190g)
Składniki mineralne
(190g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.