Biszkopt orzechowy
- Orzechy włoskie (200 g)
- Cukier (120 g)
- Mąka pszenna typ 500 (85 g)
- Jajko (8 szt.)
Przepis na biszkopt orzechowy krok po kroku
Nagrzej piekarnik do 175 stopni Celsjusza. Wyłóż papierem do pieczenia blachę.
Białka oddziel od żółtek.
W dużej misce umieść cukier i dodaj do niego białka.
Zmiksuj na sztywną pianę.
Do ubitej piany dodawaj powoli żółtka, cały czas miksując.
Na końcu dodaj orzechy, pół łyżeczki proszku do pieczenia i mąkę - wymieszaj całość łyżką.
Tak powstałą masę wylej na blaszkę.
Wstaw do pieczenia i piecz około 40 minut.
-
Biszkopt
-
Biszkopty
-
Biszkopty na tort
-
Biszkopt na tort
-
Biszkopt z 4 jajek
-
Biszkopt czekoladowy
-
Ciasto biszkoptowe
-
Biszkopt rzucany
-
Biszkopt kakaowy
-
Biszkopt bezglutenowy
-
Biszkopty bez cukru
-
Biszkopt z makiem
-
Biszkopty do tiramisu
-
Ciasto z białek i budyniu
-
Biszkopt ze szpinakiem
-
Biszkopt bez mąki ziemniaczanej
-
Biszkopt z olejem
-
Biszkopt na roladę
-
Biszkopt
Więcej informacji na temat biszkoptu orzechowego
Biszkopt orzechowy z orzechów włoskich, który jest dobry jako baza na tort. Można przełożyć go ulubionymi kremami i robić różne, pyszne desery na jego podstawie. Ten przepis na biszkopt orzechowy jest stworzony do zrobienia z niego fajnych słodkości na różne okazje. Placek z mielonych orzechów jest delikatny, a jego pyszny smak pochodzi z orzechów włoskich. Ciasta z tą wersją biszkoptu robi się bardzo podobnie do tradycyjnego, więc jest to łatwe i szybkie rozwiązanie. Biszkopt orzechowy fajnie wzbogaca smak wypieków.
Biszkopt z orzechami ma charakterystyczny, ciemny kolor. Jest on wynikiem dodania orzechów włoskich. Do tortu biszkopt z mielonymi orzechami będzie jak znalazł. Jak zrobić biszkopt orzechowy? Wystarczy zrobić dokładnie tak jak w przypadku zwykłego biszkoptu. Przed zrobieniem masy wyjmij jajka wcześniej z lodówki, by się zagrzały. Wystarczy to zrobić około 2 godziny wcześniej. Na samym początku ubija się białka z cukrem, następnie stopniowo dodaje się żółtka. Na końcu wsypuje się orzechy, mąkę i proszek do pieczenia. Po wsypaniu suchych składników należy delikatnie wymieszać masę, nie za pomocą miksera, a łyżką. Teraz masę należy wylać do formy i upiec.
Czasami biszkopt z mielonych orzechów jest gorzkawy. Jak zrobić biszkopt orzechowy, by był pyszny? Biszkopt z orzechami włoskimi nie powinien być zbyt długo pieczony. Tak samo nie sprzyja mu pieczenie w zbyt wysokiej temperaturze. Biszkopt z orzechami w ten sposób potrafi się spalić, w wyniku tego powstaje gorzki smak, który nie jest dobry. Do przepisu na biszkopt orzechowy potrzeba więc odpowiedniego sposobu pieczenia. Jeżeli widzisz, że wierzch ciasta robi się zbyt ciemny koniecznie przestań piec.
By sprawdzić czy przepis na biszkopt orzechowy jest gotowy wystarczy patyczek do szaszłyka włożyć na środek placka i zobaczyć, czy jest on suchy. Jeżeli na patyczku zostaje surowe ciasto – piecz je dalej. Poleca się, by po wyjęciu z piekarnika placek od razu oddzielić od boków tortownicy, jeśli do pieczenia nie użyłeś papieru do pieczenia. Gdy nie odkroisz ciasta od rantu grozić to może tym, że placek na środku lekko opadnie, a po bokach pozostanie wyższy.
Jeśli zrobisz biszkopt orzechowy dobrze sprawdzi się on na przykład na tort. Używaj go tak samo jak klasyczny przepis na tego placka. Możesz zrobić masę jaką tylko chcesz, szczególnie pyszna jest masa z orzechów. Biszkopt orzechowy możesz wykorzystać na desery do słoiczków z różnymi dodatkami. Gdybyś nie miał mąki z orzechów włoskich możesz wykorzystać też inny rodzaj orzechów.
Alergeny w biszkopcie orzechowym
Lista alergenów dla biszkoptu orzechowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze biszkoptu orzechowego
Przepis na ten biszkopt jest trochę bardziej kaloryczny niż tradycyjny. Zawiera jednak więcej białka i tłuszczu.
Energia i białka
(140g)
Węglowodany
(140g)
Tłuszcze
(140g)
Witaminy
(140g)
Składniki mineralne
(140g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.