Biszkopt kokosowy
- Jajko (4 szt.)
- Ksylitol (cukier brzozowy) (70 g)
- Mąka kokosowa - 6 łyżek (60 g)
- Wiórki kokosowe - 5 łyżek (50 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (5 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 łyżka (10 g)
- Mąka ziemniaczana - 1 łyżka (10 g)
Przepis na biszkopt kokosowy krok po kroku
Oddziel białka od żółtek.
Do żółtek dodaj ksylitol i dokładnie wymieszaj.
W oddzielnej misce wymieszaj mąkę kokosową, wiórki kokosowe, mąkę pszenną, ziemniaczaną i proszek do pieczenia.
Białka ubij na sztywną pianę i dodaj do żółtek.
Następnie stopniowo dodawaj suche składniki i dokładnie wymieszaj łyżką.
Ciasto wyłóż do formy wyłożonej papierem do pieczenia.
Piecz ok. 30 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni C.
-
Biszkopt
-
Biszkopty
-
Biszkopty na tort
-
Biszkopt na tort
-
Biszkopt z 4 jajek
-
Biszkopt czekoladowy
-
Ciasto biszkoptowe
-
Biszkopt rzucany
-
Biszkopt kakaowy
-
Biszkopt orzechowy
-
Biszkopt bezglutenowy
-
Biszkopty bez cukru
-
Biszkopt z makiem
-
Biszkopty do tiramisu
-
Ciasto z białek i budyniu
-
Biszkopt ze szpinakiem
-
Biszkopt bez mąki ziemniaczanej
-
Biszkopt z olejem
-
Biszkopt
Więcej informacji na temat biszkoptu kokosowego
Ciasto biszkoptowe zapewne jest Ci dobrze znane. Większość z nas miała okazję spróbować tego pysznego, delikatnego, puszystego ciasta przy wielu okazjach. Wykorzystywany bywa na tort, słodkie desery, ale również dania wytrawne, przez to, że jest bardzo uniwersalny i sprawdzi się w wielu odsłonach. Jedną z wersji tego pysznego ciasta jest domowy, puszysty i naprawdę pyszny biszkopt kokosowy. Dokładnie tak jak wersja podstawowa będzie on świetną bazą wszystkich ciast, nada im ciekawego, egzotycznego smaku. Jednocześnie jest równie łatwy i szybki w przygotowaniu. Możesz podawać go z wieloma różnymi dodatkami – szczególnie dobry będzie w połączeniu z owocami egzotycznymi, na przykład mango czy ananasem, a także z owocami jagodowymi o lekko kwaśnym smaku, przykładowo z jagodami, borówkami, poziomkami, czy porzeczkami. Możesz dodać do niego śmietankowej lub waniliowej masy przygotowanej z mascarpone, jogurtu kokosowego, czy budyniu. Jak widzisz, opcji jest całkiem sporo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo jest to naprawdę szybki i prosty przepis, z którym każdy poradzi sobie bez większego problemy i który nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani zaawansowanych umiejętności kulinarnych. Przygotujesz go z białek i żółtek jaj, mąki kokosowej, napoju kokosowego oraz ksylitolu. Składniki te bez problemu znajdziesz w większości sklepów, a otrzymany z nich biszkopt będzie miał idealny smak i strukturę. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zrobić biszkopt kokosowy, koniecznie czytaj dalej. Nasz przepis na biszkopt kokosowy sprawdzi się na każdą okazję.
Alergeny w biszkopcie kokosowym
Lista alergenów dla biszkoptu kokosowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Proszek do pieczenia
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze biszkoptu kokosowego
Dzięki zastosowaniu ksylitolu zamiast cukru biszkopt ma mniejszą kaloryczność i niższy indeks glikemiczny.
Energia i białka
(147g)
Węglowodany
(147g)
Tłuszcze
(147g)
Witaminy
(147g)
Składniki mineralne
(147g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.