Biszkopt bez mąki ziemniaczanej
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka i 3 łyżki (160 g)
- Proszek do pieczenia - 1/2 łyżeczki (3 g)
- Jajko (4 szt.)
- Ksylitol (cukier brzozowy) - 10 łyżek (100 g)
Przepis na biszkopt bez mąki ziemniaczanej krok po kroku
Formę do pieczenia wyłóż papierem, piekarnik nagrzej do 170 stopni.
Mąkę i proszek przesiej do miski i wymieszaj.
Białka oddziel od żółtek i ubijaj na sztywną pianę. W połowie ubijania stopniowo dodawaj ksylitol i miksuj do rozpuszczenia.
Do piany wolno wlej 30 ml wody i ubijaj do uzyskania jednolitej, sztywnej piany.
Dodawaj po jednym żółtku, cały czas ubijając.
Stopniowo, porcjami wsypuj suche składniki i delikatnie ubijaj.
Masę przełóż do przygotowanej formy, wstaw do piekarnika i piecz ok. 40-45 minut.
-
Biszkopt
-
Biszkopty
-
Biszkopty na tort
-
Biszkopt na tort
-
Biszkopt z 4 jajek
-
Biszkopt czekoladowy
-
Ciasto biszkoptowe
-
Biszkopt rzucany
-
Biszkopt kakaowy
-
Biszkopt orzechowy
-
Biszkopt bezglutenowy
-
Biszkopty bez cukru
-
Biszkopt z makiem
-
Biszkopty do tiramisu
-
Ciasto z białek i budyniu
-
Biszkopt ze szpinakiem
-
Biszkopt z olejem
-
Biszkopt na roladę
-
Biszkopt
Więcej informacji na temat biszkoptu bez mąki ziemniaczanej
Zastanawiałaś/eś się kiedyś czy można upiec biszkopt bez mąki ziemniaczanej i jak to zrobić, aby mimo wszystko miał idealną strukturę, był puszysty i delikatny? Jeśli tak trafiłaś/eś w idealne miejsce. Dzięki naszemu przepisowi dowiesz się jak przygotować ciasto biszkoptowe bez wykorzystania mąki ziemniaczanej, który zawsze wychodzi i sprawdzi się jako świetny biszkopt na tort, słodkie ciasto, a nawet danie wytrawne. Zacznijmy od tego, po co w ogóle do biszkoptu dodaje się mąki ziemniaczanej. To właśnie ona sprawia, że ciasto jest puszyste, delikatne, lekkie i wręcz rozpływające się w ustach. Biszkopt bez mąki ziemniaczanej będzie bardziej zwarty, stabilny i mięsisty – ma to wiele swoich zalet i dla wielu osób w takiej formie biszkopt jest najsmaczniejszy. Zatem jak zrobić biszkopt bez mąki ziemniaczanej? Standardowa lista składników na przepis na biszkopt bez mąki ziemniaczanej nie wiele się różni – będziesz potrzebować mąki pszennej, jajek, proszku do pieczenia, cukru (a najlepiej ksylitolu) i odrobiny zimnej wody. W tym przepisie mąka ziemniaczana jest zastąpiona tradycyjną mąką pszenną. Jednak zamiast mąki ziemniaczanej możesz wykorzystać też wiele innych składników i samodzielnie poeksperymentować w kuchni. Jako zamienniki mąki ziemniaczanej sprawdzi się na przykład proszek budyniowy o smaku waniliowym lub śmietankowym – dzięki temu biszkopt nie tylko będzie równie lekki i delikatny co na mące ziemniaczanej, ale też wzbogacisz jego smak. Rolę mąki ziemniaczanej mogą też spełnić…. Ugotowane, ostudzone i zmielone ziemniaki! Jak widzisz możliwości jest sporo, dlatego zachęcamy do wypróbowania ich wszystkich i znalezienia tej, która będzie dla Ciebie najlepsza. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić biszkopt bez mąki ziemniaczanej koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz szczegółowy przepis.
Alergeny w biszkopcie bez mąki ziemniaczanej
Lista alergenów dla biszkoptu bez mąki ziemniaczanej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze biszkoptu bez mąki ziemniaczanej
Dzięki wykorzystaniu ksylitolu zamiast cukru ciasto jest mniej kaloryczne i ma niższy indeks glikemiczny.
Energia i białka
(105g)
Węglowodany
(105g)
Tłuszcze
(105g)
Witaminy
(105g)
Składniki mineralne
(105g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.