Bigos z szybkowaru
- Kapusta kiszona (1000 g)
- Kiełbasa domowa (500 g)
- Śliwki suszone (80 g)
- Koncentrat pomidorowy (25 g)
- Cebula (100 g)
- Bulion warzywny (500 ml)
Przepis na bigos z szybkowaru krok po kroku
Kapustę dokładnie przepłucz i pokrój na mniejsze kawałki.
Rozgrzej patelnię i podsmaż na niej pokrojoną w plasterki kiełbasę. Gdy tłuszcz nieco się wytopi, dodaj do niej posiekaną cebulę.
Mięso wyłóż na dno szybkowaru i zalej połową bulionu. Dodaj kapustę, a także suszone śliwki i zalej całość resztą wywaru.
Bigos przypraw i gotuj przez 45 minut.
-
Bigos staropolski
-
Bigos
-
Bigos z kiszonej kapusty
-
Bigos tradycyjny
-
Bigos z młodej kapusty
-
Bigos z cukinii
-
Bigos wigilijny
-
Bigos wegetariański
-
Bigos ze słodkiej kapusty
-
Bigos z białej kapusty
-
Bigos myśliwski
-
Bigos świąteczny
-
Bigos z kapusty mieszanej
-
Bigos cygański
-
Bigos wegański
-
Bigos z kabaczka
-
Bigos z kapusty pekińskiej
-
Bigos z grzybami
-
Bigos
Więcej informacji na temat bigosu z szybkowaru
Bigos z szybkowaru jest wspaniałą opcją dla wszystkich, którzy pragną przygotować to smaczne danie w naprawdę szybki sposób. Ta wersja jest smaczna i prosta. A przy tym zajmuje znacznie mniej czasu. Sprawdzi się zwłaszcza na awaryjny posiłek.
Przepis na bigos z szybkowaru to opcja, która idealnie sprawdzi się dla wszystkich miłośników tradycyjnych polskich dań w nieco odświeżonej wersji. Zwykle przygotowanie bigosu zajmuje jednak naprawdę sporo czasu i jest dość pracochłonne. Kapusta musi ugotować się do miękkości, a całość należy mieszać co jakiś czas. Mówi się, że im dłużej gotowany bigos, tym smaczniejszy. Jednak nie każdy chce spędzić w kuchni cały dzień, by przygotować idealny bigos. Jednak wcale nie trzeba! Wystarczy szybkowar i odrobina cierpliwości i bigos może powstać w kilka chwil.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić bigos w szybkowarze, który będzie naprawdę szybki, a przy tym bardzo pyszny, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Podstawą tego dania jest oczywiście kapusta. Do stworzenia bigosu nadaje się zarówno kapusta kiszona, jak i biała kapusta. Wszystko zależy od końcowego efektu, który chce się osiągnąć. Bigos z białej kapusty jest nieco bardziej słodki i delikatny, to świetny wybór dla dzieci. Natomiast ten na bazie kapusty kiszonej jest bardziej kwaśny, co na pewno pokochają wszyscy fani aromatycznych dań. W obu przypadkach dodaje się te same przyprawy, dlatego można kapusty stosować zamiennie. Można je nawet połączyć w jednym daniu.
Ten prosty przepis pozwala na stworzenie jednego z klasycznych dań kuchni polskiej w sposób znaczny szybszy niż tradycyjnie. Można zrobić go zarówno w wersji mięsnej, jak i jarskiej. Do przygotowania można wykorzystać mięso drobiowe, czy wieprzowe, ale sprawdzi się także kiełbasa. W wersji wege można dodać wędzonego tofu, dzięki czemu przepis pozostanie pyszny. To dobry sposób na naprawdę smaczny bigos sprawdzi się zarówno na święta, jak i na co dzień. Można go zjadać z dodatkiem pieczywa, ale również z ziemniakami. To niezwykle sycąca opcja.
Alergeny w bigosie z szybkowaru
Lista alergenów dla bigosu z szybkowaru przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze bigosu z szybkowaru
To zdrowa opcja, która dostarcza sporo witamin, jednak ze względu na udział przetworzonego mięsa nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(368g)
Węglowodany
(368g)
Tłuszcze
(368g)
Witaminy
(368g)
Składniki mineralne
(368g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.