Biały sos do ryżu
- Jogurt naturalny (100 ml)
- Czosnek (15 g)
- Sok cytrynowy (15 ml)
- Natka pietruszki (45 g)
- Oliwa z oliwek (15 ml)
- Śmietanka kremowa 30% (300 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) (10 g)
Przepis na biały sos do ryżu krok po kroku
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej drobno posiekany czosnek.
W misce wymieszaj jogurt, śmietankę, mąkę i sok z cytryny. Dodaj 2 łyżki ciepłej wody i wylej na patelnię.
Natkę pietruszki posiekaj bardzo drobno i dodaj do sosu.
Mieszaj 5 minut, do zagotowania.
Więcej informacji na temat białego sosu do ryżu
Biały sos do ryżu to świetna opcja dla wszystkich miłośników prostych dodatków. Ten sos jest kremowy, pyszny, lekki i bardzo aromatyczny. W dodatku składa się z kilku składników. A całość jest tak łatwa, że z wykonaniem poradzi sobie nawet początkujący kucharz. Ten sos zawsze się udaje, dlatego będzie idealny dla osób, które chcą spróbować go po raz pierwszy.
Przepis na biały sos do ryżu to dobry pomysł na naprawdę ciekawy dodatek, który urozmaici każde danie na bazie ryżu. Sos z tego przepisu wychodzi bardzo aksamitny i puszysty. Ma pyszny smak, który podkreśla wszystkie składniki dania. Jest niesamowicie pyszny, a jego pikantność można regulować za pomocą dodatku świeżo mielonego pieprzu. Jeżeli nie chce się zmieniać białego koloru sosu najlepiej skorzystać z białego pieprzu. Do sosu można dodać również szczyptę szafranu, który wzbogaci aromat, jednak nie jest to konieczne. Bazą tego sosu jest świeże roztopione masło, które świetnie łączy się z mąką i śmietanką. Jest również łatwostrawny, więc jak najbardziej może stanowić dodatek w diecie dzieci i osób odżywiających się lekkostrawnie. Sos wychodzi bardzo kremowy i delikatny, dlatego stanowi tak uniwersalny dodatek do innych potraw. Ten sos jest tak dobry, że przypadnie do gustu nawet największemu krytykowi kulinarnemu. Jogurt naturalny i natka pietruszki są idealnym tłem dla tego sosu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić biały sos do ryżu, który będzie szybki, łatwy, a przy okazji smaczny, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Jest wege, ale można go wzbogacić na przykład mięsem z kurczaka gotowanego. Ma świetny smak, który podkreśla dodatek świeżo mielonego pieprzu i gałki muszkatołowej. Choć ten sos jest bardzo nieskomplikowany, to właśnie w tej prostocie kryje się cała jego świetność. Ten sos jest niezwykle popularny w kuchni ze względu na łatwość przyrządzania, a także aksamitną i puszystą konsystencję. Idealnie komponuje się ze szpinakiem czy ziołami. Zawsze się udaje i pozwala w naprawdę prosty sposób odmienić każde, nawet najbardziej niepozorne danie. Dlatego ten łatwy przepis świetnie sprawdzi się w kuchni początkujących kucharzy.
Alergeny w białym sosie do ryżu
Lista alergenów dla białego sosu do ryżu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze białego sosu do ryżu
To danie zawiera dość spory indeks glikemiczny, więc nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.