Biały blok czekoladowy
- Masło - 1 kostka (200 g)
- Czekolada biała - 2 tabliczki (200 g)
- Mleko w proszku (250 g)
- Wiórki kokosowe (70 g)
- Herbatniki - 1 opakowanie (250 g)
- Skórka z cytryny (40 g)
- Orzeszki ziemne (50 g)
- Cukier puder - 3 łyżki (30 g)
Przepis na biały blok czekoladowy krok po kroku
W dużym rondelku roztop masło i przelej je do miski. Następnie roztop czekoladę z połową szklanką wody i połącz ją z masłem. Dodaj do nich cukier puder i dokładnie wymieszaj.
Całą masę wymieszaj z mlekiem w proszku. Dodaj skórkę cytrynową i przemieszaj.
Orzechy pokrój drobno, a herbatniki pokrusz. Dodaj wszystko do masy czekoladowej. Dokładnie wymieszaj łyżką.
Całość przełóż do formy wyłożonej papierem do pieczenia i wygładź łyżką.
Schładzaj w lodówce przez całą noc.
Więcej informacji na temat białego bloku czekoladowego
Biały blok czekoladowy to pomysł na pyszny i bardzo kreatywny deser, który zaskoczy wszystkich gości. Idealnie nadaje się na święta, świetnie zastąpi keksa na bożonarodzeniowym stole. Jego wykonanie nie jest pracochłonne i wykonuje się go bez pieczenia, co na pewno przypadnie do gustu wszystkim osobom, które nie posiadają piekarnika. To deser, który choć prezentuje się niezwykle efektownie i dekoracyjnie jest bardzo łatwy, dlatego świetnie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju imprezy.
Przepis na blok czekoladowy biały jest bardzo prosty. Wystarczy kilka chwil i ulubione produkty, by stworzyć ten naprawdę smaczny deser. Jego wykonanie wcale nie jest trudne, choć może wydawać się inaczej. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość tworząc go, gdyż potrzebuje długiego chłodzenia, by wspaniale smakować i mieć odpowiednią konsystencję.
W tej wersji robi się go z białej czekolady, która jest łagodniejsza w smaku i łatwiej tolerowana przez część osób. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie mogą spożywać kakao. W dodatku w takiej wersji blok jest dużo bardziej słodszy, więc skradnie serca wszystkim osobą, które kochają słodkości.
Całość wykonuje się z mleka w proszku, połączonego z białą czekoladą. To świetna baza, która zapewnia odpowiednią fakturę i gęstość gotowego wyrobu. Jeżeli lubi się bardziej gęsty blok można dodać więcej mleka w proszku. To ono jest również odpowiedzialne za lekko waniliowy aromat, który się w tym deserze pojawia. Mleko w proszku bez problemu można kupić w każdym większym supermarkecie lub zamówić przez Internet, ma niezwykle długą datę przydatności do spożycia, dlatego na pewno się nie zmarnuje.
Ten blok czekoladowy bez kakao, choć może nie ma intensywnego koloru, odznacza się delikatnym i bardzo słodkim smakiem. Dobrze jest przełamać go odrobiną skórki z tartej cytryny lub pomarańczy, by całość nie była zbyt mdląca. Blok mleczny po wyjęciu z lodówki można kroić tak jak ciasto, dlatego będzie jego idealnym zamiennikiem na imprezowym stole. Świetnie prezentuje się z herbatnikami, orzechami czy bakaliami.
Alergeny w białym bloku czekoladowym
Lista alergenów dla białego bloku czekoladowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Czekolada biała
- Mleko w proszku
- Herbatniki
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- orzeszki ziemne
Wartości odżywcze białego bloku czekoladowego
Ten deser zawiera dużą ilość cukru i tłuszczów nasyconych, dlatego nie będzie dobrym wyborem na co dzień.
Energia i białka
(109g)
Węglowodany
(109g)
Tłuszcze
(109g)
Witaminy
(109g)
Składniki mineralne
(109g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.