Białe szparagi na maśle
- Szparagi - białe (500 g)
- Sól (5 g)
- Cukier (5 g)
- Masło (20 g)
- Lód (200 g)
Przepis na białe szparagi na maśle krok po kroku
Szparagi umyj i obierz z grubej skóry.
W garnku zagotuj wodę i wsyp do niej sól i cukier.
Do wrzącej wody wrzucamy szparagi na około dwie minuty.
W tym czasie przygotowujemy miskę z zimną wodą i lodem.
Przekładamy do niej ugotowane szparagi i hartujemy chwilę.
Następnie przekładamy na ręcznik papierowy, by je dobrze osuszyć.
Na patelni rozpuszczamy masło.
Na maśle układamy szparagi i obsmażamy szybko z każdej strony.
Więcej informacji na temat białych szparagów na maśle
Białe szparagi na maśle przygotowane na patelni są tak dobre, że na pewno Cię zachwycą. Możesz podać je z grzankami lub jako dodatek do delikatnych mięs i ryb.
Pewnie zastanawiasz się jak zrobić białe szparagi na maśle. Już pokazuje nasz prosty przepis. Na początku szparagi umyj i obierz z grubej skóry od dołu do samej główki. Dzięki temu będą przyjemniejsze w spożyciu. W garnku zagotuj wodę i wsyp do niej sól i cukier. Do wrzącej wody wrzucamy szparagi na około dwie minuty. W tym czasie przygotowujemy miskę z zimną wodą i lodem. Przekładamy do niej ugotowane szparagi i hartujemy chwilę. Taki zabieg zatrzyma proces gotowania, dzięki czemu zachowają jędrność. Następnie przekładamy na ręcznik papierowy, by je dobrze osuszyć. Na patelni rozpuszczamy masło. Na maśle układamy szparagi i obsmażamy szybko z każdej strony. Tak przygotowany przepis na białe szparagi na maśle to świetny pomysł na kolację. Pomimo tego, że są smażone, to zachowują swój delikatny smak i jędrność.
Szparagi są szczególnie popularne wiosną, gdy pojawiają się na sklepowych półkach. Mają charakterystyczny, podłużny kształt zakończony główką z łusek. Spotkać je można w kolorze zielonym, białym lub fioletowym. Pochodzą z Afryki, występują w 215 gatunkach, ale w Polsce rośnie tylko szparag lekarski. Szparagi są prawdziwą bombą witaminową. Oprócz oczywiście witaminy C znaleźć w nich można kwas foliowy czy witaminę K. W zależności od części szparaga może mieć więcej lub mniej białka, lub błonnika. Zawierają błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny, który pozytywnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego. Mają w sobie aż 14 polifenoli, które mają działanie przeciwutleniające- zmniejszające ryzyko powstania nowotworu. Dodatkowo są bogate w wapń, żelazo, magnez czy potas. Taki dodatek do makaronu to świetne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz zdrowego i smacznego posiłku. Szparagi są niskokaloryczne, bogate w wartości odżywcze i po prostu pyszne.
Alergeny w białych szparagach na maśle
Lista alergenów dla białych szparagów na maśle przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze białych szparagów na maśle
Szparagi są prawdziwą bombą witaminową. Oprócz oczywiście witaminy C znaleźć w nich można kwas foliowy czy witaminę K. W zależności od części szparaga może mieć więcej lub mniej białka, lub błonnika.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.