Bezy z mikrofali
- Białko jajka (1 szt.)
- Cukier (300 g)
Przepis na bezy z mikrofali krok po kroku
Białko ubij na gładką masę z cukrem.
Z powstałej masy łyżką uformuj małe bezy na dużym talerzu. Wybierz naczynie, które można wsadzać do mikrofali.
Wstaw talerz do mikrofali na około 3 minuty.
-
Ciasto z mikrofali
-
Babka z mikrofali
-
Ciasto w kubku
-
Ciasto z mikrofali w kubku
-
Murzynek z mikrofali
-
Pizza z mikrofali
-
Babeczka z mikrofali
-
Muffinek z mikrofali
-
Ciasto czekoladowe z mikrofali
-
Sernik z mikrofali
-
Murzynek w kubku
-
Szarlotka z mikrofali
-
Ciasto z mikrofali z nutellą
-
Ciasto z mikrofali bez jajek
-
Mech jadalny z mikrofali
-
Ciasto z mikrofali waniliowe
-
Biszkopt z mikrofali
-
Ciasto z mikrofali
Więcej informacji na temat bez z mikrofali
Bezy z mikrofali to niezwykle prosty sposób na przygotowanie tych słodkości w kilka minut. Jeśli nie lubisz spędzać w kuchni zbyt dużo czasu, ten przepis jest dla Ciebie. Te bezy doskonale smakują jako pojedynczy słodycz, ale również jako dodatek do innych deserów np. z dodatkiem lodów i sorbetów, czy świeżych owoców i orzechów.
Przepis na bezy z mikrofali to pomysł na proste słodycze. W dodatku wszystkie składniki zapewne masz już w swojej kuchni. Ciastka z kuchenki mikrofalowej to dobry wybór, jeśli nie mamy piekarniku lub nie lubimy spędzać długiego czasu na gotowaniu. Jeśli jesteś prawdziwym fanem słodkich bez, jednak na samą myśl o ich długim przygotowaniu odechciewa Ci się ich jedzenia, to ten przepis będzie doskonałym wyborem dla Ciebie. Z tą łatwą recepturą nie musisz już piec i suszyć bez przez kilka godzin, możesz przygotować je w rekordowym czasie, korzystając tylko z kuchenki mikrofalowej. Jeśli uwielbiasz bezy, ale te ze sklepu są dla Ciebie zbyt słodkie, a ich struktura nie jest odpowiednia, koniecznie wypróbuj bez z piekarnika.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić bezy z mikrofali, by były szybkie, łatwe, a przy tym po prostu najlepsze, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Beza to słodycz, który zwykle robiony jest tylko z białek. To właśnie dzięki nim zawdzięcza swoją konsystencję i ciekawy smak. Najlepiej wykorzystywać do tego jajka dobrej jakości. Jeśli możesz, sięgnij po te ekologiczne lub z wolnego wybiegu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że bezy, które przygotowujesz, są najlepszej jakości. Pamiętaj o odpowiedniej obróbce wstępnej, by proces przygotowania bez był bezpieczny. Niestety przepisy z użyciem jaj zwiększają prawdopodobieństwo kontaminacji, czyli przeniesienia bakterii z jednej powierzchni na drugą. Dlatego nie należy myć jaj przed obróbką termiczną. Taka opcja może sprawić, że wraz z wodą bakterie przeniosą się na inne powierzchnie. Zamiast tego należy zadbać o mycie rąk, ale również wszystkich powierzchni, z którymi stykały się jajka.
Alergeny w bezach z mikrofali
Lista alergenów dla bez z mikrofali przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Białko jajka
Wartości odżywcze bez z mikrofali
To opcja, która zawiera sporo cukru, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(81g)
Węglowodany
(81g)
Tłuszcze
(81g)
Witaminy
(81g)
Składniki mineralne
(81g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.