Bekon z indyka
- Wędzony filet z piersi indyka (300 g)
- Olej rzepakowy - 5 łyżek stołowych (50 ml)
Przepis na bekona z indyka krok po kroku
Wędzony filet z piersi indyka pokrój na cienkie plastry.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy.
Na rozgrzanym oleju rzepakowym usmaż plastry fileta z piersi indyka z dwóch stron do uzyskania złotego koloru.
Bekon z indyka podawaj z ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat bekonu z indyka
Bekon z indyka to doskonały pomysł na smaczny dodatek na kolację lub śniadanie. Smaczny domowy bekon z indyka możemy podać jako dodatek do kanapek, jajecznicy lub jajek sadzonych.
Przepis na bekon z indyka jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania przepisu niezbędne będą następujące składniki: wędzony filet z piersi indyka oraz olej rzepakowy.
Jak zrobić bekon z indyka? Wędzony filet z piersi indyka pokrój na cienkie plastry. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy. Na rozgrzanym oleju rzepakowym usmaż plastry fileta z piersi indyka z dwóch stron do uzyskania złotego koloru. Bekon z indyka podawaj z ulubionymi dodatkami.
Mięso z indyka jest bardzo wartościowe. Zawiera stosunkowo niewiele kalorii, a dostarcza do naszego organizmu dużych ilości witamin, składników mineralnych oraz związków odżywczych. Jest to doskonałe źródło witaminy B3, B6, B12, selenu oraz cynku. Selen jest składnikiem mineralnym, który odpowiada za syntezę hormonów tarczycy, dlatego jego odpowiednia podaż i ewentualna suplementacja jest szczególnie ważna w przypadku osób chorujących na niedoczynność tarczycy czy chorobę Hashimoto (jest to choroba autoimmunologiczna). Odpowiednia podaż cynku w diecie przyczynia się do utrzymania jędrności skóry oraz poprawia ona kondycję włosów. Jest to składnik szczególnie polecany przez kosmetyczki. Z racji niskiej zawartości kalorii jest to mięso chętnie wybierane przez osoby odchudzające się.
Podsumowując bekon z indyka możesz przygotować w domu. Stanowi on dostałą propozycję na chrupiący dodatek do wielu potraw. Możemy go podać równie na śniadanie, jak i na kolację. Bekon jest smażony i zalicza się go do dań ciężko strawnych, dlatego osoby zmagające się z chorobami ze strony układu pokarmowego powinny wykluczyć jego spożycie z diety. Mięso z indyka, wykorzystane do przygotowania bekonu, stanowi źródło wielu cennych składników odżywczych, które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu, warto jednak pamiętać, że danie jest smażone.
Alergeny w bekonie z indyka
Lista alergenów dla bekonu z indyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na bekona z indyka
Wartości odżywcze bekonu z indyka
Bekon z indyka to chrupiący dodatek do wielu dań. Bekon jest smażony, dlatego nie powinien występować w diecie osób zmagających się z chorobami ze strony układu pokarmowego.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.