Przepis na bekon po angielsku krok po kroku

Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz, chilli
To będzie niezbędne
patelnia duża, kuchenka, garnek, toster

Fasolę przełóż do garnka i dodaj odrobinę wody, podgrzewaj.

Dodaj koncentrat pomidorowy i dopraw do smaku.

Bekon podsmaż na patelni bez dodatku oleju, do momentu, aż się zarumieni.

Z pieczywa przygotuj tosty i posmaruj je masłem.

Fasolkę przełóż na talerz, obok ułóż bekon i tosty.

bekon po angielsku
Bekon po angielsku
Koszt przygotowania dania
5.12 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
347 kcal
Liczba alergenów w daniu
dane niepełne
60

Bekon po angielsku - cechy przepisu

Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy

Więcej o bekonie po angielsku

Bekon po angielsku, który można zaliczyć do diety ketogenicznej, czyli takiej, która w dość dużym stopniu ogranicza codzienną podaż węglowodanów przy jednocześnie zwiększonej podaży tłuszczu w naszym codziennym jadłospisie, w ostatnim czasie zyskała na popularności. Do głównych źródeł węglowodanów w naszej diecie należą takie produkty jak: pieczywo, kasze, makarony, ryże czy mąka.

Ten model żywienia doczekał się swoich przeciwników i zwolenników. Jest to rodzaj diety, mocno eliminacyjnej dlatego budzi wiele kontrowersji. Nikt nie sprzeciwia się, że najlepszym modelem żywienia jest indywidualnie zbilansowana dieta, która zakłada odpowiednia podaż białka, tłuszczy i węglowodanów. Natomiast dieta ketogeniczna oprócz znalezienia się w ostatnich trendach żywieniowych ma swoje zastosowanie w niektórych chorobach.

Dzisiaj przedstawię Ci przepis na bekon po angielsku, który przygotujesz w szybki i prosty sposób w swoim domu. Będzie to idealny pomysł na śniadanie, ale i nie tylko.

Do jego przygotowania będziesz potrzebować fasolę, ja użyłam białej fasoli z puszki, jeśli jednak chcesz śmiało postaw na fasolę białą jaś. Fasola to cenne źródło witamin i składników mineralnych takich jak: magnez, żelazo, kwas foliowy, wapń, potas oraz błonnik pokarmowy, który działa jak szczotka w naszych jelitach czyszcząc je i przyśpieszając perystaltykę jelit, zapobiegając zaparciom. Dodatkowo boczek, koncentrat pomidorowy, pieczywo, masło i przyprawy, które dokładnie wymieniam nieco wyżej.

Zatem, jak zrobić bekon po angielsku?

W pierwszej kolejności fasolę przełóż do garnka i dodaj odrobinę wody, podgrzewaj. Dodaj koncentrat pomidorowy i dopraw do smaku. Następnie podsmaż bekon na patelni bez dodatku oleju, do momentu, aż się zarumieni. Z pieczywa przygotuj tosty i posmaruj je masłem. Jeśli jesteś na diecie ketogenicznej, pomiń dodatek pieczywa oraz fasoli.

W tym modelu żywieniowym sprawdzi się tylko bekon.

Skoro już znasz mój prosty przepis na szybkie i łatwe śniadanie, koniecznie przygotuj je w swoim domu. Na pewno każdy członek Twojej rodziny będzie zadowolony i najedzony.

Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!

Wartości odżywcze bekonu po angielsku

na 100g gotowej potrawy
Szacunkowy indeks glikemiczny bekonu po angielsku 60
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w bekonie po angielsku

Lista alergenów dla bekonu po angielsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • Masło
 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Chleb pszenny

W przepisie na bekon po angielsku nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

 • fasola biała w puszce
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Cena przygotowania bekonu po angielsku

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Fasola biała w puszce
200 g
1/2 puszki
Boczek surowy
100 g
10 plastrów
4.00
Za 100,0 g
Liczba opakowań 1
4.00
Za 100 g
Koncentrat pomidorowy
20 g
2 łyżki
1.50
Za 80,0 g
Liczba opakowań 1
0.38
Za 20 g
Masło
20 g
2 łyżki
5.00
Za 200,0 g
Liczba opakowań 1
0.50
Za 20 g
Chleb pszenny
40 g
2 kromki
3.00
Za 500,0 g
Liczba opakowań 1
0.24
Za 40 g
Jak oceniasz przepis na bekon po angielsku
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100,0% osób