Bataty z grilla
- Bataty (1000 g)
- Oliwa z oliwek (120 ml)
Przepis na bataty z grilla krok po kroku
Rozgrzej grill na najwyższym programie.
Bataty obierz i pokrój w plastry.
Plastry batata posmaruj oliwą z oliwek, sokiem z limonki i lekko posyp solą.
Kolendrę drobno posiekaj i dodaj do batatów.
Gdy grill będzie gorący, rozłóż na nim kawałki batatów.
Bataty grilluj z obu stron po ok. 3 - 4 minuty.
-
Warzywa na grilla
-
Cukinia z grilla
-
Pieczarki z grilla
-
Szparagi z grilla
-
Bakłażan z grilla
-
Kukurydza z grilla
-
Bakłażan z piekarnika
-
Ziemniaki z grilla
-
Boczniaki z grilla
-
Kaszanka z kapustą kiszoną z grilla
-
Grillowane szparagi
-
Surówka do łososia
-
Szaszłyki warzywne z grilla
-
Kabaczek z grilla
-
Stek z kalafiora z grilla
-
Warzywa na grilla
Więcej informacji na temat batatów z grilla
Bataty z grilla to pyszna i niezwykle zdrowa przekąska, która na pewno sprawdzi się na każde spotkania z bliskimi przy stole. Bataty są w nim odpowiednio chrupiące, ale również dobrze przyprawione. To świetna alternatywa dla tradycyjnie przygotowywanych ziemniaków, które choć smaczne, dla wielu osób są nudne.
Przepis na bataty z grilla jest wspaniałą opcją na włączenie tego warzywa do menu, gdyż zwykle nie goszczą one w nim za często. Warto to zmienić, gdyż są naprawdę świetnym źródłem wielu cennych składników mineralnych. Dostarczają sporo beta-karotenu, który jest bardzo cennym i silnie działającym antyoksydantem. Wspaniale chroni przed uszkodzeniami w obrębie komórek wywołanymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wpływa również bardzo pozytywnie na zdrowie układu krwionośnego. Bataty dostarczają również sporo wapnia, który jest niezbędny dla zdrowia układu kostnego. Szczególnie ważne jest jego dostarczanie na diecie wegańskiej, dlatego te bataty sprawdzą się świetnie właśnie na wszelkiego rodzaju roślinnych dietach. Oprócz tego można w nich znaleźć również magnez i potas, które wspierają prawidłowe działanie układu krwionośnego i mięśniowego. Bataty to całe mnóstwo wspaniałych substancji, które wpływają pozytywnie na stan zdrowia, dlatego warto zadbać o to, by pojawiały się w diecie dość często. Ze względu na ich słodki smak, odpowiednia obróbka może być dość trudna. Jednak ten przepis pozwoli ci na stworzenie naprawdę fantastycznej opcji pełnej smaku. Nie trzeba zbyt wielu przypraw, by podkręcić ich smak.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić bataty z grilla, by smakowały naprawdę dobrze, a przy tym były nieskomplikowane, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Do jego przygotowania wystarczy tylko kilka chwil. Choć batatów nie trzeba obierać ze skórki, warto to jednak zrobić, albo porządnie ją wyszorować przed obróbka termiczną. Ten prosty pomysł na słodkie ziemniaki, będzie fantastyczny dla początkujących kucharzy. Wychodzą z niego pyszne i bardzo fit talarki. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy szukają inspiracji na zdrowe i dietetyczne danie. Z tego przepisu dowiesz się jakie przyprawy należy dodać, a także ile czasu grillować bataty, by były fantastyczne.
Alergeny w batatach z grilla
Lista alergenów dla batatów z grilla przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na bataty z grilla
Wartości odżywcze batatów z grilla
To zdrowa opcja pełna witamin i błonnika.
Energia i białka
(280g)
Węglowodany
(280g)
Tłuszcze
(280g)
Witaminy
(280g)
Składniki mineralne
(280g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.