Barszcz z królika
- Zakwas na żurek - 1 szklanka (250 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Czosnek - 4 ząbki (20 g)
- Królik tuszka - 1 sztuka (400 g)
Przepis na barszcz z królika krok po kroku
Mięso umyj i oczyść, a następnie przełóż do garnka z zimną wodą - około 2 litry.
Dodaj ziele angielskie i liście laurowe, gotuj przez 30 minut.
W międzyczasie dodaj pokrojoną cebulę i czosnek.
Przecedź barszcz tak, aby został klarowny bulion. Mięso z wywaru możesz obrać i podawać z barszczem.
Na końcu wlej zakwas i zagotuj zupę.
-
Barszcz ukraiński
-
Barszcz biały
-
Barszcz wigilijny
-
Barszczyk czerwony wigilijny
-
Barszcz czerwony zabielany
-
Barszcz czerwony na zakwasie
-
Barszczyk na zakwasie
-
Barszcz z uszkami
-
Barszcz wigilijny na zakwasie
-
Zakwas na barszcz biały
-
Barszcz zabielany
-
Zakwas na barszcz czerwony
-
Barszcz grzybowy
-
Barszcz biały z kiełbasą
-
Barszcz biały z ziemniakami
-
Barszcz wigilijny bez zakwasu
-
Kiszenie barszczu czerwonego
-
Barszczyk czerwony Thermomix
-
Barszcze
Więcej informacji na temat barszczu z królika
Barszcz wielu z nas kojarzy się z okresem Bożonarodzeniowym i zimą, dzisiaj jednak przedstawię Ci przepis na barszcz z królika, który nie będzie z czerwonych buraków, a cała potrawa bardziej będzie przypominać żurek niż barszcz.
W każdym razie poznaj mój sprawdzony przepis, do jego przygotowania będzie potrzebne Ci mięs z królika, zakwas na żur, cebula, czosnek i aromatyczne przyprawy takie jak liść laurowy, ziele angielskie, majeranek, lubczyk, sól, pieprz.
Nasz pyszny barszcz z królika powstanie w krótkim czasie. Zacznij od wlania wody do garnka, powinno się w nim znajdować około 2 litrów wody i ugotowania mięsa w towarzystwie przypraw. W międzyczasie dodaj posiekaną cebulę i czosnek, gotuj do miękkości mięsa, nie powinno to trwać dłużej niż 30 minut.
Następnie odcedź bulion za pomocą sitka, aby zupa była klarowna. Dodaj zakwas i zagotuj całość, pod koniec możesz dodać kawałki mięsa, a zupa będzie pysznie smakować z ugotowanym jajkiem i pieczywem. Wybierając zakwas kupny, zwróć uwagę na jego skład, powinien być on jak najkrótszy bez barwników i konserwantów.
Mięso należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E. Zawiera niewiele tłuszczu, dlatego jest on polecany do dań lekkostrawnych.
Warto dodać ugotowane jajko, ponieważ jest to źródło pełnowartościowego białka, czyli takiego, które w swoim składzie zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne. Jest to rodzaj aminokwasów, których nasz organizm nie potrafi sam syntetyzować, dlatego tak ważne jest dostarczanie ich wraz z pożywieniem.
Dodatkowo dadzą Ci one poczucie sytości, dostarczając wielu witamin i składników mineralnych.
Kwestia dodatków oczywiście jest dowolna. Sam zadecyduj, które będą dla Ciebie najlepsze.
Skoro już wiesz, jak zrobić barszcz z królika wykorzystaj go i przygotuj w swoim domu, będzie to dobry pomysł na smaczny obiad dla całej rodziny.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w barszczu z królika
Lista alergenów dla barszczu z królika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Zakwas na żurek
W przepisie na barszcz z królika nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- liście laurowe
Wartości odżywcze barszczu z królika
Barszcz podawaj z kawałkami mięsa i ugotowanym jajkiem.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.