Barszcz ukraiński z czerwoną fasolą
- Bulion drobiowy (2000 g)
- Fasola konserwowa (200 g)
- Marchewka (50 g)
- Ziemniaki późne (400 g)
- Burak (300 g)
- Kapusta biała (200 g)
- Koncentrat pomidorowy (100 g)
- Cebula (100 g)
- Papryka czerwona (140 g)
- Cukier (6 g)
- Śmietanka kremowa 30% (50 g)
- Masło klarowane (15 g)
- Udko kurczaka bez skóry (300 g)
Przepis na barszcz ukraiński z czerwoną fasolą krok po kroku
Zagotuj bulion. Ugotuj mięso.
Buraki ugotuj w osobnym garnku. Miękkie buraki obierz i pokrój w słupki.
Masło rozgrzej na patelni. Pokrój cebulę w kostkę i podsmaż ją razem ze startą na tarce na dużych oczkach marchewką. Dodaj do tego pokrojoną w kostkę paprykę i pokrojone wcześniej buraki. Dodaj cukier, łyżkę octu, i soli oraz 1/2 łyżeczki pieprzu, śmietankę i koncentrat. Podsmaż kilka minut.
Do gorącego bulionu dodaj fasolę, ziemniaki obrane i pokrojone w dużą kostkę oraz poszatkowaną kapustę. Gotuj 20 minut, następnie dodaj warzywa posmażone na maśle z koncentratem i śmietanką. Gdyby była potrzeba dodawaj więcej bulionu.
Jak wszystkie warzywa będą miękkie dodaj 4 łyżki koncentratu buraczanego i dopraw zupę. Gotuj jeszcze 5 minut.
-
Barszcz ukraiński
-
Zakwas z buraków czerwonych
-
Barszcz do krokietów
-
Barszcz ukraiński thermomix
-
Barszcz ukraiński wege
-
Barszcz ukraiński z fasolą z puszki
-
Barszcz ukraiński z kiszonych buraków
-
Barszcz ukraiński z mrożonki
-
Barszcz ukraiński wegetariański
-
Prawdziwy barszcz ukraiński
-
Barszcz ukraiński bez mięsa
-
Barszcz ukraiński z jajkiem
-
Barszcz ukraiński na żeberkach
-
Barszcz ukraiński z botwiny
-
Barszcz ukraiński z ziemniakami i fasolą czerwoną
-
Barszcz ukraiński z białą fasolą
-
Prawdziwy barszcz ukraiński z białą fasolą
-
Barszcz ukraiński
Więcej informacji na temat barszczu ukraińskiego z czerwoną fasolą
Pyszna, bardzo pożywna i sycąca zupa jaką jest barszcz ukraiński z czerwonej fasoli to fajny pomysł na obiad. Wypróbuj tego przepisu i zrób rodzinie pyszną potrawę. Przepisy na czerwoną fasolę charakteryzują się przede wszystkim tym, że są bardzo odżywcze. Fasola z puszki to szybka opcja na obiad. Najlepsza, gdy brakuje Ci czasu na dłuższe gotowanie. Barszcz ukraiński podawaj z jajkiem ugotowanym na twardo oraz kromką chleba. Można dodać także kleksa ze śmietany. Jest to pyszna zupa, która nawet dzieciom będzie smakować.
Jeżeli zależy Ci na zupie wegetariańskiej użyj bulionu warzywnego, a jako dodatek pomiń mięso. Zupa nie jest zagęszczana mąką, więc jest bezglutenowa. Przepis ma średni indeks glikemiczny. Ma ogromną ilość błonnika i jest niesamowicie sycąca. Przez dużą różnorodność składników zawiera wszystkie potrzebne makroskładniki (białko, tłuszcz, węglowodany), dużo witamin i składników mineralnych.
Fasola konserwowa użyta w tym przepisie może być zastąpiona fasolą surową. Fasola z puszki jest to szybsza alternatywa – nie trzeba jej moczyć ani gotować. Trzeba tylko wylać zalewę i fasola jest gotowa. Jeśli chcesz wykorzystać fasolę czerwoną surową najpierw zalej nasiona wodą tak, by w całości były przykryte. Odstaw je do lodówki i odczekaj 10 godzin. Po upływie tego czasu wylej wodę, fasolę zalej świeżą i zacznij gotować. Z uwagi na ciężkostrawność fasoli pierwsze 15 minut nie przykrywaj, potem już można. W ten sposób nie będzie ona aż tak ciężkostrawna. Gotuj do miękkości czyli około godzinę.
Gdyby okazało się, że zupa jest zbyt rzadka dodaj mniej bulionu. Z kolei jeśli wolisz zupę rzadszą można dodać więcej bulionu albo wody. Można obniżyć wartość kaloryczną diety. Zamiast śmietanki, która zabiela zupę, można dodać jogurt naturalny, ewentualnie śmietaną. Jeśli decydujesz się na dodanie jogurtu naturalnego albo śmietany trzeba odpowiednio to zrobić. Śmietanki nie trzeba hartować, można dodać ją bezpośrednio do zupy. Śmietanę lub jogurt naturalny trzeba zahartować. Oznacza to, że do jogurtu lub śmietany stopniowo dodaje się gorącą zupę i miesza, by nie było grudek. Czynność powtarzać należy kilka razy i dobrze rozmieszany roztwór wlać do nie gotującej się zupy. Ważne jest, by zupa się już nie gotowała, gdy dodajesz śmietanę albo jogurt.
Alergeny w barszczu ukraińskim z czerwoną fasolą
Lista alergenów dla barszczu ukraińskiego z czerwoną fasolą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
- Masło klarowane
W przepisie na barszcz ukraiński z czerwoną fasolą nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- koncentrat buraczany
Wartości odżywcze barszczu ukraińskiego z czerwoną fasolą
Przepis zawiera wszystkie makroskładniki. Zarówno białko jak i tłuszcze oraz węglowodany.
Energia i białka
(385g)
Węglowodany
(385g)
Tłuszcze
(385g)
Witaminy
(385g)
Składniki mineralne
(385g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.