Barszcz biały z torebki
- Barszcz biały z torebki (2000 ml)
- Marchewka - 2 sztuki (90 g)
- Pietruszka - 1 sztuka (45 g)
- Kiełbasa domowa (150 g)
- Jajko (4 szt.)
- Śmietana 12% - 3 łyżki (30 g)
Przepis na barszcz biały z torebki krok po kroku
Do garnka dodaj pokrojone warzywa i kiełbasę, zalej wodą, aby wszystkie składniki były przykryte. Gotuj do miękkości warzyw.
Dodaj barszcz biały z torebki, dopraw i zabiel śmietaną.
Podawaj z ugotowanym jajkiem.
-
Barszcz ukraiński
-
Barszcz biały
-
Barszcz wigilijny
-
Barszczyk czerwony wigilijny
-
Barszcz czerwony zabielany
-
Barszcz czerwony na zakwasie
-
Barszczyk na zakwasie
-
Barszcz z uszkami
-
Barszcz wigilijny na zakwasie
-
Zakwas na barszcz biały
-
Barszcz zabielany
-
Zakwas na barszcz czerwony
-
Barszcz grzybowy
-
Barszcz biały z kiełbasą
-
Barszcz biały z ziemniakami
-
Barszcz wigilijny bez zakwasu
-
Kiszenie barszczu czerwonego
-
Barszczyk czerwony Thermomix
-
Barszcze
Więcej informacji na temat barszczu białego z torebki
Barszcz biały z kiełbasą i z jajkiem to tradycyjna, charakterystyczna dla polskiej kuchni zupa, przyrządzana najczęściej na święta wielkanocne. Jest obowiązkowym daniem, które poprostu musi znaleźć się na stole tego dnia podczas śniadania świętowanego w gronie rodziny. Tradycyjny barszcz biały przyrządzany jest na zakwasie, a cały proces przygotowania zupy jest dość pracochłonny i czasochłonny. Dlatego, świetną alternatywą jest barszcz biały z torebki. W smaku będzie równie smaczny, a jego ugotowanie jest nieporównywalnie prostsze i szybsze. To bardzo ważne, zwłaszcza w okresie świętecznym, który na ogół wiąże się z bardzo wieloma przygotowaniami i długim czasem spędzonym w kuchni. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić barszcz biały z torebki koniecznie poznaj nasz przepis, dzięki któremu przyrządzisz pyszną zupę, szybko i przyjemnie. Jeśli chodzi o składniki, które będą Ci potrzebne, musisz zaopatrzyć się w barszcz biały z torebki, kiełbasę, boczek, jajka, śmietanę oraz przyprawy, na przykład sól, pieprz, majeranek, liść laurowy, ziele angielskie. Zupa w proszku na ogół jest już dobrze przyprawiona, więc zanim doprawisz ją po swojemu, koniecznie spróbuj, aby nie przedobrzyć. Do zupy możesz dodać też warzywa, na przykład marchewkę, pietruszkę, czy selera, czyli typową włoszczyznę. Jak ugotować barszcz biały z torebki? Jest to banalnie proste! Pokrojone mięso i warzywa wrzuć do garnka, zalej wodą i gotuj do miękkości, na koniec dodaj barszcz z torebki rozpuszczony w szklance wody, zabiej śmietaną i podawaj z ugotowanym jajkiem. To wszystko! Proste, prawda? Zdecydowanie jest to ekspresowa w przygotowaniu zupa, dlatego nie musisz się obawiać, że jej ugotowania będzie oznaczało kilka godzin spędzonych w kuchni. Choć tradycyjnie jest to zupa świąteczna, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby ugotować ją również bez okazji. Koniecznie poznaj nasz przepis na barszcz biały z torebki i ciesz się jego smakiem.
Alergeny w barszczu białym z torebki
Lista alergenów dla barszczu białego z torebki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- barszcz biały z torebki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- barszcz biały z torebki
- Śmietana 12%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze barszczu białego z torebki
Aby zwiększyć wartość odżywczą zupy warto dodać do niej jak najwięcej gotowanych warzyw, na przykład marchewki, pietruszki, czy selera.
Energia i białka
(600g)
Węglowodany
(600g)
Tłuszcze
(600g)
Składniki mineralne
(600g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.