Przepis na barszcz biały z butelki krok po kroku

Składniki dla 4 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz, majeranek
To będzie niezbędne
garnek

Do garnka dodaj kiełbasę, pokrojone warzywa, zalej wodą (ok. 1 ,5 l) i gotuj do miękkości warzyw.

Dodaj zakwas i dopraw.

Na koniec zabiel zupę i podawaj z ugotowanym jajkiem.

wielkanocny barszcz biały z jajkiem i cynamonem
Barszcz biały z butelki
Koszt przygotowania dania
13.03 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
884 kcal
Liczba alergenów w daniu
3
45

Barszcz biały z butelki - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o barszczu białym z butelki

Barszcz biały z jajkiem i kiełbasą na zakwasie to tradycyjna, charakterystyczna dla polskiej kuchni zupa, przyrządzana najczęściej z okazji świąt wielkanocnych. Pyszny, wielkanocny barszcz jest niezbędnym daniem podczas rodzinnego, świątecznego śniadania, w tym wyjątkowym dniu. Tradycyjny barszcz biały przyrządzany jest na samodzielnie robionym, domowym zakwasie, a cały proces przygotowania zupy jest dość pracochłonny i czasochłonny. Dlatego, bardzo dobry, a jednocześnie równie smaczny pomysł na przyrządzenie tej zupy, to barszcz biały z butelki. Dzięki wykorzystaniu gotowego zakwasu ugotowanie zupy jest nieporównywalnie prostsze i zajmuje mniej czasu. Bez wątpienia to bardzo ważne dla wielu osób, zwłaszcza w okresie świętecznym, który zazwyczaj wiąże się z bardzo wieloma przygotowaniami i długim czasem spędzonym w kuchni. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić barszcz biały z butelki koniecznie poznaj nasz przepis, dzięki któremu przyrządzisz tą pyszną świąteczną zupę, szybko i przyjemnie. Składniki, które będą Ci potrzebne to zakwas do białego barszczu z butelki, kiełbasa, ewentualnie trochę boczku, jajka, śmietana, przyprawy oraz włoszczyzna, czyli marchew, pietruszka i seler, a także - jeśli chcesz - ziemniaki. Z przypraw najlepiej sprawdzi się sól, pieprz, majeranek, liść laurowy, ziele angielskie.Jak ugotować barszcz biały z butelki? Jest to naprawdę banalnie proste! Pokrojone mięso i warzywa wrzuć do garnka, zalej wodą i gotuj do miękkości, na koniec dodaj zakwas, zabiel śmietaną i podawaj z ugotowanym jajkiem. To wszystko! Proste, prawda? Zdecydowanie jest to ekspresowa w przygotowaniu zupa, dlatego nie musisz się obawiać, że jej ugotowania będzie oznaczało kilka godzin spędzonych w kuchni. Choć tradycyjnie jest to zupa świąteczna, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby ugotować ją również bez okazji, świetnie sprawdzi się u wszystkich zapracowanych, zabieganych osób. Koniecznie poznaj nasz przepis na barszcz biały z butelki i ciesz się jego smakiem.

.

Wartości odżywcze barszczu białego z butelki

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(660g)
Energia (kalorie)
134.02 kcal
884.51 kcal
Białko
5.14 g
33.90 g

Węglowodany w barszczu białym z butelki

Na 100g
Na porcję
(660g)
Węglowodany
6.66 g
43.98 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(660g)
Tłuszcz
9.64 g
63.59 g
Tłuszcze nasycone
4.06 g
26.78 g
Tłuszcze nienasycone
5.58 g
36.82 g

Składniki mineralne w przepisie na barszcz biały z butelki

Na 100g
Na porcję
(660g)
Sód
416.00 mg
2745.60 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny barszczu białego z butelki 45
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w barszczu białym z butelki

Lista alergenów dla barszczu białego z butelki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • zakwas do białego barszczu
 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • Śmietana 18%
 • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Jajko

Cena przygotowania barszczu białego z butelki

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Kiełbasa domowa
300 g
8.00
Za 500.0 g
Liczba opakowań 1
4.80
Za 300 g
Zakwas do białego barszczu
500 ml
2 szklanki
3.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
3.00
Za 500 ml
Marchewka
90 g
2 sztuki
2.50
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.23
Za 90 g
Pietruszka
90 g
2 sztuki
1.50
Za 200.0 g
Liczba opakowań 1
0.68
Za 90 g
Śmietana 18%
30 g
3 łyżki
2.20
Za 200.0 g
Liczba opakowań 1
0.33
Za 30 g
Jajko
4 szt.
6.00
Za 6.0 szt.
Liczba opakowań 1
4.00
Za 4 szt.
Koszt składników
23.20
Jak oceniasz przepis na barszcz biały z butelki
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 89.3% osób