Bananowiec bez pieczenia
- Herbatniki (140 g)
- Cukier (100 g)
- Mascarpone (800 g)
- Banan (240 g)
- Śmietanka kremowa 36% (400 ml)
Przepis na bananowca bez pieczenia krok po kroku
Herbatniki ułóż na zabezpieczonej papierem do pieczenia tortownicy.
W dużej misce ubij śmietankę z cukrem.
Banany zblenduj na gładką masę i dodaj do śmietanki.
Małymi partiami dodawaj serek, cały czas ubijając. Dodaj ekstrakt waniliowy Ubijaj składniki przez około 2 minuty, aż będą gładkie i połączone.
Nałóż krem na herbatniki. Ostrożnie przykryj folią i wstaw do lodówki na co najmniej 5 godzin lub na noc.
Więcej informacji na temat bananowca bez pieczenia
Bananowiec bez pieczenia jest najlepszym wyborem dla miłośników tego słodkiego owocu. W tym wydaniu prezentuje się naprawdę wspaniale, a przy tym urzeka słodyczą. Sprawdzi się zarówno na wyjątkowe okazje, jak i zwykły dodatek do popołudniowej kawy. Prezentuje się naprawdę bardzo ciekawie. Zachwyca swoim puszystym wypełnieniem, które przypomina gąbkę. To ciasto jest niezwykle proste, a jego przygotowanie zabiera tylko kilka chwil. Do stworzenia tego sernika przyda się tylko kilka prostych podstawowych składników. Bananowiec jest jednym z tych wypieków, które w większości przypadków sprawia, że ludzie są niezwykle zachwyceni. To ciasto proste, jednak ze względu na wyjątkowe połączenie składników po prostu smakuje wyjątkowo.
Przepis na bananowca bez pieczenia jest doskonałą opcją dla wszystkich miłośników słodkich i prostych wypieków, ten taki właśnie jest.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić bananowca bez pieczenia, który urzeka wspaniałym smakiem, to ten przepis będzie dobrym wyborem. Ten przepis udowadnia, że ciasto bananowe, też może być ciekawe, pyszne, a przy tym szybkie i łatwe. Najlepiej smakuje serwowane na zimno. Ten deser będzie idealny dla wszystkich tych, którzy lubią naprawdę słodkie dania, a także takie, w których dodaje się sporo bananów. Będzie wspaniałą dekoracją stołu. Do przygotowania tego deseru konieczne jest posiadanie tylko kilku produktów, wszystkie można znaleźć w każdym sklepie. Najważniejszą częścią są oczywiście owoce. Najlepiej użyć tych nieco przejrzałych.
To dobre rozwiązanie dla początkujących cukierników, którzy chcą uzyskać ciasto smaczne, przymałym nakładzie pracy. Jego przygotowanie nie zajmuje więcej niż 20 minut, ze względu na brak konieczności pieczenia ciasta. Należy jednak zarezerwować nieco więcej czasu, gdyż bananowiec powinien dobrze się schłodzić, by lepiej smakował. Im więcej czasu spędzi on w lodówce, tym lepiej, jednak powinna to być co najmniej 1 godzina. Do jego stworzenia przyda się tylko mikser. Krem robi się z dodatkiem żelatyny, dzięki czemu po schłodzeniu ma lepszą konsystencję i nie rozpływa się.
Alergeny w bananowcu bez pieczenia
Lista alergenów dla bananowca bez pieczenia przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
- mascarpone
- Śmietanka kremowa 36%
Wartości odżywcze bananowca bez pieczenia
Ten deser zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(168g)
Węglowodany
(168g)
Tłuszcze
(168g)
Witaminy
(168g)
Składniki mineralne
(168g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.