Bananowe pancakes
- Mąka pszenna typ 550 - 1 szklanka (135 g)
- Jajko - 1 jajko rozmiar L (1 szt.)
- Cukier puder - 1 łyżeczka (4 g)
- Mleko 1,5% - 3/5 szklanki mleka (150 ml)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (4 g)
- Sól - 1/3 łyżeczki (2 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
- Banan - 3 mocno dojrzałe 3 banany (390 g)
- Masło - Do przysmażenia (25 g)
- Miód - 4 łyżki płynnego jasnego miodu (100 g)
- Truskawki - 1 garść (70 g)
- Borówka amerykańska - 1 garść (50 g)
Przepis na bananowe pancakes krok po kroku
Mąkę przesiej przez sitko, a potem połącz z proszkiem do pieczenia, solą i cukrem pudrem.
Do roztrzepanego jajka dodaj mleko i olej.
Obierz dwa banany i wrzuć je do miski. Tam rozgnieć je za pomocą widelca, a następnie wlej do nich wodnistą mieszankę. Całość wymieszaj, a potem połącz z suchą mieszanką i zrób z tego jednolitą masę.
Na patelni roztop masło, a następnie nałóż niewielkie porcje ciasta (grubość według własnego uznania). Placuszki powinny się smażyć mniej więcej 2-3 min z każdej strony.
Ostatniego banana obierz i pokrój w plastry. Garść borówek opłucz. Truskawki również przepłucz, pozbądź się części niejadalnych i przekrój każdą truskawkę na pół.
Rozdziel bananowe pancakes na 4 porcje. Ułóż na nich owoce i na koniec polej jasnym miodem.
-
Placek bananowiec
-
Placek z bananami
-
Pancakes bananowe
-
Placuszki bananowe
-
Placki z bananami
-
Racuszki z bananów
-
Placki bananowe dla dzieci
-
Bananowy naleśnik
-
Placuszki bananowe bez jajek
-
Placuszki bananowe fit
-
Placki z kaszy jaglanej
-
Placki bananowe bez jajek
-
Racuchy z bananem
-
Placki bananowe dla niemowlaka
-
Placki twarogowe z bananem
-
Placuszki bananowe z płatkami owsianymi
-
Fit placki bananowe
-
Placki z mąki kokosowej
-
Placki bananowe
Więcej informacji na temat bananowego pancakes
Bananowe pancakes to idealny pomysł na pożywne śniadanie. Uwielbiają je nie tylko dzieci, ale też dorośli. Można je łączyć z różnymi dodatkami, przez co za każdym razem mogą smakować nieco inaczej. Te bardzo smaczne bananowe placuszki można przygotować dla kogoś bliskiego i podać mu do łóżka, aby wywołać szeroki uśmiech na jego twarzy.
Jak zrobić pancake bananowe? Przepis jest prosty, jednak należy szczególnie uważać przy smażeniu tych placuszków. Jeżeli zbyt mocno rozgrzejesz patelnie lub zbyt długo będziesz je smażyć, to szybko oklapną i się przypalą. Najlepiej ustawić kuchenkę na średnią moc i przez cały czas pilnować placuszków. Zazwyczaj można je przewrócić na drugą stronę, gdy na górze utworzą się bąbelki. Jest to kwestia ok. 2-3 min, w zależności od rodzaju kuchenki i grubości nałożonego ciasta.
Zazwyczaj nie spotyka się przepisu na naleśniki amerykańskie bez jajek, ale bananowe „pankejki” możesz zrobić bez mleka. Zamiast niego trzeba dodać kefir lub maślankę. Cukier puder również nie jest konieczny. Możesz go wymienić na miód. Jeżeli lubisz cynamon, to możesz go dodać do surowej masy.
Inaczej prezentują się placuszki z banana i jajka w wersji fit. Te zdrowe placki można zrobić z mąki owsianej pełnoziarnistej lub jaglanej z dodatkiem mleka (opcjonalnie), jajka i bananów. W tym przepisie nie używa się białego cukru, ale można dodać np. ekstrakt z wanilii. Zamiast mąki możesz pokusić się na płatki owsiane. Pamiętaj jednak, aby wtedy wszystko dobrze zmiksować.
Śniadanie to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia. Być może twoje dzieci nieszczególnie lubią je jeść, więc możesz je do tego przekonać tymi bananowymi placuszkami. Podawaj je z różnymi dodatkami. Pancakes z bananem mogą być polane syropem klonowym lub posmarowane konfiturą, dżemem, Nutellą albo masłem orzechowym. Możesz je posypać cukrem pudrem lub wiórkami kokosowym. Ciekawą opcją jest także przygotowanie do nich orzechów w miodzie. Niezastąpione będą również świeże owoce, m.in. banany, truskawki, borówki amerykańskie, maliny.
Alergeny w bananowym pancakes
Lista alergenów dla bananowego pancakes przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 1,5%
- Masło
Wartości odżywcze bananowego pancakes
Energia i białka
(245g)
Węglowodany
(245g)
Tłuszcze
(245g)
Witaminy
(245g)
Składniki mineralne
(245g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.