Banan w cieście
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 1 szklanka (135 g)
- Mleko 1,5% - 0,5 szklanki (125 ml)
- Jajko (2 szt.)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (3 g)
- Cukier - 1 łyżka (12 g)
- Banan - 4 banany (520 g)
- Olej rzepakowy - 8 łyżek (100 ml)
Przepis na banan w cieście krok po kroku
Do miski dodaj mąkę, jajka, cukier, proszek do pieczenia, cukier waniliowy i połowę mleka.
Miksuj ciasto na gładką masę kontrolując jego konsystencję dodając mleko. Ciasto ma mieć gęstość jogurtu.
Banany obierz, pokrój na 6-8 części. Przełóż do ciasta i wymieszaj.
Na patelni rozgrzej olej i smaż kawałki bananów w cieście aż będą złote.
Odsącz z nadmiaru tłuszczu na kratce aby nie straciły chrupkości.
Do podania możesz posypać cukrem pudrem.
-
Naleśniki
-
Kopytka
-
Parówka w cieście francuskim
-
Ryż z jabłkami
-
Bułki cynamonowe
-
Kluseczki ziemniaczane
-
Kleik ryżowy
-
Pączki z serka homogenizowanego
-
Legumina
-
Budyń jaglany
-
Placki z serka wiejskiego
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Bułeczki z jagodami
-
Babeczki wielkanocne
-
Grysik
-
Zacierki
-
Kolacja dla dzieci
Więcej informacji na temat banana w cieście
Banan w cieście to słodka przekąska, którą tworzy smażony banan w panierce z ciasta naleśnikowego na słodko. Świetnie smakuje z cukrem pudrem lub z czekoladą wcześniej roztopioną.
Banany w cieście możesz smażyć na patelni w głębokim tłuszczu. Jednak jeśli uwielbiasz tą przekąskę, zdrowszą wersją będą te pieczone w piekarniku. Ciasto do pieczonych bananów musi być odrobinę gęstsze i zawierać więcej proszku do pieczenia. Dzięki temu ciasto będzie trzymać się bananów, nie spłynie i będzie niezwykle puszyste . Ciasto naleśnikowe możesz wykonać z mąką pszenną pełnoziarnistą, mąką orkiszową pełnoziarnistą, mąką kokosową, mąką owsianą czy mąką z ciecierzycy zamiast białej mąki. Banany zapiekane w cieście naleśnikowym z innej mąki niż biała będą świetną, zdrową przekąską, którą możesz jeść bez obawy o negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Takie banany będą też świetną i smaczną, słodką przekąską dla dzieci. Na pewno też dzieci chętnie zaangażują się w ich wykonanie, frajdę sprawi im zanurzanie bananów w cieście. Banany w cieście możesz podać jako samodzielną przekąskę lub jako dodatek do lodów, shake lodowego, lub mil shake’a. Fajnie smakują polane czekoladą, posypane wiórkami kokosowymi, polane miodem czy syropem klonowym. Przepis na banany w cieście jest łatwym przepisem, idealnie sprawdzi się na podwieczorek czy śniadanie na słodko. Do podania możesz dodać owoce jagodowe, które wzbogacą danie o dodatkowe składniki odżywcze.
Banan w cieście to fajna, słodka propozycja nie tylko na podwieczorek, ale również na śniadanie. Przepis możesz dowolnie modyfikować dzięki czemu dopasujesz go do swojej diety oraz przygotujesz zdrowszą wersję tradycyjnego deseru.
Alergeny w bananie w cieście
Lista alergenów dla banana w cieście przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 1,5%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze banana w cieście
Banan w cieście nie jest najzdrowszą, słodką propozycją. Jednak spożywane okazjonalnie w małych ilościach nie wpłyną negatywnie na nasze zdrowie.
Energia i białka
(225g)
Węglowodany
(225g)
Tłuszcze
(225g)
Witaminy
(225g)
Składniki mineralne
(225g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.