Babeczki sernikowe
- Twaróg sernikowy (500 g)
- Serek homogenizowany waniliowy - 1 opakowanie (bez dodatku cukru) (250 g)
- Jajko - 2 sztuki (2 szt.)
- Ksylitol (cukier brzozowy) - 2 łyżki (20 g)
- Jagody (350 g)
Przepis na babeczki sernikowe krok po kroku
Piekarnik nastaw na 180 stopni C.
Twaróg sernikowy, serek waniliowy, ksylitol, jajka przełóż do miski.
Całość zmiksuj na jednolitą masę.
Masę serową wykładaj do foremek na babeczki do ok. 3/4 wysokości.
Na wierzch nałóż po 1-2 łyżki jagód.
Wstaw do piekarnika piecz ok. 40-50 min.
-
Bigos staropolski
-
Sernik
-
Pierogi ruskie
-
Sałatka jarzynowa
-
Śledzie pod pierzynką
-
Gołąbki
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Pierogi leniwe
-
Gołąbki bez zawijania
-
Pierogi z kapustą i grzybami
-
Kutia
-
Pierogi z mięsem
-
Pierożki z mięsem
-
Makowiec
-
Krokiety
-
Sernik z wiaderka
-
Krokiety z pieczarkami
-
Seromakowiec
-
Potrawy na wigilię
Więcej informacji na temat babeczek sernikowych
Babeczki sernikowe to świetny pomysł na słodki, pyszny deser dla całej rodziny, czy gości, jeśli akurat przypadł dzień wspólnego spotkania z przyjaciółmi. Można powiedzieć, że to domowy sernik w wersji mini - jest więc to idealna alternatywa dla tradycyjnego sernika, którego na ogół piecze się w jednej dużej blasze lub tortownicy. Dzięki temu, że przygotowujemy babeczki, każdą taką muffinkę można potraktować jako jedną porcję dla jednej osoby, a to ma kilka sporych korzyści. Przede wszystkim mamy pewność, że sami zjemy tylko jedną przeznaczoną dla nas porcje. To dobre rozwiązanie dla osób odchudzających się, lub wszystkich, którzy mają skłonności i tendencję do podjadania między posiłkami - cała blacha sernika z pewnością kusi, za każdym razem, gdy pojawiamy się w kuchni i przechodzimy obok ciasta, a przygotowanie jednej porcji sprawia, że zjemy wyłącznie tą jedną babeczkę, zamiast kilku kawałków sernika. Co więcej, to świetna opcja dla osób, które nie lubią marnowania żywności, ponieważ nie ma obaw, że choćby niewielka część ciasta będzie zalegała w naszej kuchni za długo i ostatecznie nie będzie już nadawała się do zjedzenia.
Kolejną niepodważalną zaletą jest to, że przepis na babeczki sernikowe jest bardzo prosty i szybki. Aby przygotować muffinki sernikowe nie potrzebujesz większych umiejętności kulinarnych, wyszukanych składników, czy zaawansowanego sprzętu kuchennego. Pyszne babeczki twarogowe są w zasięgu możliwości absolutnie każdego!
Aby przygotować proste babeczki sernikowe będziesz potrzebować twarogu, jajek, jogurtu waniliowego oraz ulubionych owoców. Najprościej wykorzystać gotowy ser twarogowy, mielony, przeznaczony specjalnie do serników i babeczek - pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu na samodzielnym mieleniu sera. Jako dodatek owocowy świetnie sprawdzają się wszystkie owocowe jagodowe, zarówno świeże, sezonowe, jak również mrożone. Możesz wykorzystać jagody, truskawki, wiśnie lub maliny. Babeczki sernikowe są pyszne również z mango, brzoskwiniami, rodzynkami lub skórką z pomarańczy.
Czytaj dalej, aby poznać prosty przepis na babeczki sernikowe bez ciasta.
Alergeny w babeczkach sernikowych
Lista alergenów dla babeczek sernikowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- twaróg sernikowy
- Serek homogenizowany waniliowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze babeczek sernikowych
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.