Awokado zapiekane z jajkiem
- Awokado (430 g)
- Jajko (4 szt.)
Przepis na awokado zapiekane z jajkiem krok po kroku
Awokado umyj i przekrój na pół.
Pozbądź się pestki.
Wydrąż nieco awokado, usuwając trochę miąższu.
Do każdej połówki wbij jajko i dopraw solą, pieprzem i szczyptą oregano
Włóż do piekarnika nagrzanego do 220 st. C na ok. 8 minut.
-
Pasta jajeczna
-
Jajka na twardo
-
Jajko w koszulce
-
Placuszki twarogowe
-
Sałatka z brokułem
-
Chleb w jajku
-
Jajecznica z kurkami
-
Jajko sadzone
-
Sałatka z brokułami i jajkiem
-
Jajka po wiedeńsku
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Banan w cieście
-
Omlet z płatkami owsianymi
-
Jajecznica z pieczarkami
-
Placki na maślance
-
Jajecznica z pomidorami
-
Śniadanie z jajkiem
Więcej informacji na temat awokado zapiekanego z jajkiem
Awokado zapiekane z jajkiem to jeden z tych przepisów, które zwykle kojarzą się z dietami. Jednak jego odżywczość i duża zawartość zdrowych tłuszczów to nie jedyne plusy.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić awokado zapiekane z jajkiem, by było smaczne, proste i szybkie, to ten prosty przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. By go przygotować potrzebujesz tylko kilka chwil. Awokado to owoc, który zwykle nie kojarzy się z daniami "na ciepło". Serwuje się go raczej w sałatkach, czy na tostach. Jednak warto spróbować również wersji z piekarnika. Awokado poddane obróbce termicznej delikatnie zmienia smak. Zmienia się również jego konsystencja. Jeśli nie smakuje Ci wersja na surowo, koniecznie wypróbuj pieczone awokado. Może będzie strzałem w dziesiątkę?
Przepis na awokado zapiekane z jajkiem to doskonały pomysł na odżywcze śniadanie lub kolację. W dodatku przygotujesz je w kilka chwil. A jak upiec awokado? Bardzo prosto! Pamiętaj, by nie wyciągać go jednak ze skórki. To naturalna ochrona przed nadmiernym przypieczeniem. Awokado jest dość delikatnym owocem. Niewiele potrzeba, by zupełnie się rozpadło. Dlatego najlepiej piec go w skórce i tak samo je zjadać. Zastanawiasz się jak napełnić awokado jajkiem? To owoc, który zawiera naprawdę sporą pestkę. Dzięki temu po jej usunięciu pozostaje sporo miejsca na jajko.
Dlaczego warto sięgać po awokado? To niezwykle zdrowy owoc, który doskonale wspiera zdrowie całego organizmu. Ma właściwości przeciwzapalne i obniża cholesterol. Dodatkowo wspiera układ odpornościowy. Duża zawartość kwasów tłuszczowych pozytywnie wpływa na uczucie sytości. Kwasy zawarte w awokado, to te zaliczane do "dobrych", nie musisz się ich bać. Wspierają one działanie układu sercowego, a także wzmacniają układ nerwowy, w tym również pracę mózgu. Nie zawiera w ogóle cholesterolu, za to obfituje w sterole roślinne (fitosterole). Awokado ma w sobie: potas, miedź, fosfor, magnez i żelazo. To prawdziwa skarbnica witamin i minerałów. W połączeniu z jajkiem tworzy nie tylko zbilansowany posiłek. Jest również odpowiednim wyborem na diecie niskowęglowodanowej, a także tej z niskim indeksem glikemicznym.
Alergeny w awokado zapiekanym z jajkiem
Lista alergenów dla awokado zapiekanego z jajkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze awokado zapiekanego z jajkiem
To zdrowa opcja, która dostarczy sporą ilość witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(315g)
Węglowodany
(315g)
Tłuszcze
(315g)
Witaminy
(315g)
Składniki mineralne
(315g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.