Aperol bezalkoholowy
- Syrop Monini Bitter (100 ml)
- Prosecco bezalkoholowe (300 g)
- Woda gazowana - niecała szklanka (200 ml)
- Lód (200 g)
- Pomarańcza - pół średniej sztuki (100 g)
Przepis na aperol bezalkoholowy krok po kroku
W kieliszki włóż kostki lodu, wlej syrop bitter, uzupełnij prosecco i wodą gazowaną.
Pomarańcze pokrój w plastry i umieść plaster w kieliszku.
Więcej informacji na temat aperolu bezalkoholowego
Dobry aperol bezalkoholowy to prosty do przygotowania drink, który jest wersją klasycznego włoskiego drinka aperol spritz znanego i lubianego na całym świecie. Bezalkoholowy drink może być spożywany przez osoby niepełnoletnie oraz kobiety w ciąży. Przepis na aperol bezalkoholowy jest szybki do przygotowania dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia barmańskiego aby go zrobić. Do zrobienia bezalkoholowego drinka potrzebne będą następujące produkty spożywcze: prosecco bezalkoholowe, syrop monini bitter, pomarańcza, woda gazowana oraz woda gazowana.
Jak zrobić aperol bezalkoholowy? W kieliszku umieść kostki lodu, wlej syrop monini bitter, prosecco bezalkoholowe oraz wodę gazowaną. Pomarańcze umyj dokładnie i pokrój w plastry. Plaster pomarańczy umieść w kieliszku.
Prosecco to wino musujące o barwie białej lub różowej, produkowane w regionach Wenecji we Włoszech, w ostatnich latach prosecco mocno zyskało na popularności. Pierwsze wzmianki o produkcji Prosecco sięgają XII wieku. Od 2009 roku Prosecco jest chronioną nazwą dla wina pochodzącego z regionu Wenecja, wino musujące produkuje się z winogron szczepu glera. Prosecco w odróżnieniu od szampana jest produkowane poprzez fermentację w metalowych kadziach, do których dodaje się dwutlenek węgla. Prosecco butelkuje się już gotowe nie musi ono dojrzewać w butelkach tak jak tradycyjny szampan. Wino możemy podzielić na cztery kategorie pod względem zawartości cukru do niego dodanego: brut, extra dry, dry, semi-sec. Z czego brut jest winem najbardziej wytrawnym a semi-sec najbardziej słodkim. Wersja bezalkoholowa wina powstaje poprzez pozbycie się alkoholu po procesie fermentacji. Bezalkoholowa wersja Aperolu to syrop Monini Bitter, który jest słodko gorzkim syropem na bazie ziół i idealnie zastępuje tradycyjny Aperol w bezalkoholowym drinku.
Podsumowując smaczny i łatwy drink idealnie nadaje się na imprezę podany dla osób nie mogących spożywać alkoholu. Drink jest szybki do przygotowania. Jest tak samo pyszny jak klasyczna wersja z alkoholem.
Alergeny w aperolu bezalkoholowym
Lista alergenów dla aperolu bezalkoholowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Prosecco bezalkoholowe
Wartości odżywcze aperolu bezalkoholowego
Drink bez dodatku alkoholu jest zdrowszą wersją drinka z alkoholem. Może być spożywany przez osoby niepełnoletnie oraz kobiety w ciąży. Drinki bez alkoholu są jednak dość kaloryczne z racji dodatku słodkich syropów i napojów słodzonych.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.