Przepis na antrykot z kurczaka krok po kroku

Składniki dla 4 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz, chilli
To będzie niezbędne
patelnia grillowa

Antrykot podziel na plastry o grubości ok. 2,5 cm.

Do miski wlej oliwę, dodaj sól, pieprz, chilli i czosnek.

Wszystko wymieszaj i natrzyj przyprawami mięso.

Wstaw do lodówki na całą noc.

Mięso smaż na rozgrzanej patelni grillowej ok. 3 minuty z każdej strony.

antrykot na białym talerzu
antrykot z kurczaka
Koszt przygotowania dania
2.10 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
68 kcal
Liczba alergenów w daniu
brak danych
10

Antrykot z kurczaka - cechy przepisu

Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
Dieta:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o Antrykocie z kurczaka

Antrykot uzyskuje się z długiego mięśnia wzdłuż kręgosłupa przyrastającego do kręgów piersiowych, a od dołu do żeber. Mięso w tym miejscu jest delikatne i soczyste.

Antrykot z kurczaka jest delikatnym, bardzo smacznym mięsem. Świetnie sprawdzi się na obiad niedzielny lub świąteczny. Do jego przygotowania nie potrzebujemy zbyt wielu składników. Wystarczy oliwa oraz przyprawy. Grillowany antrykot jest to najlepszy pomysł na pyszny obiad, ponieważ przygotowanie nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Antrykot z piersi kurczaka w tym przepisie jest tylko z dodatkiem oliwy i podstawowych przypraw. Będzie to zdrowsza wersja tego dania niż tradycyjna, gdzie mięso smaży się na dużej ilości oleju. Ponadto najczęściej wybieranym mięsem jednak jest wieprzowina, która nie należy do najzdrowszych, a zgodnie z piramidą zdrowego żywienia wieprzowinę powinnyśmy spożywać maksymalnie 2-3 razy w miesiącu.

Drób jest najbardziej popularnym rodzajem mięsa w Polsce. Najczęściej wybieramy filet z kurczaka, ze względu, że łatwo go przyrządzić i można zrobić z niego większość potraw. Jest niskokaloryczny, smaczny oraz łatwo dostępny. Mięso kurczaka to przede wszystkim pełnowartościowe białko. Ten typ mięsa dostarcza do organizmu komplet niezbędnych do rozwoju aminokwasów egzogennych. Ponadto pierś z kurczaka jest lekkostrawna, dzięki czemu ma wiele zastosować w dietetyce. Osoby, które wymagają diety łatwostrawnej, mogą z powodzeniem sięgać po to mięso, tylko w formie gotowanej. Nie obciąża układu pokarmowego, więc osoby starsze i małe dzieci również mogą jeść pierś z kurczaka.

Mięso z piersi kurczaka charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu. Nie wpływa więc na podwyższenie złego cholesterolu LDL, nie powoduje miażdżycy i chorób układu krążenia.

Jak zrobić antrykot z kurczaka? Przedstawiam swój sprawdzony przepis na antrykot z kurczaka, który zachwyci smakiem niejedno wybredne podniebienie.

Antrykot podziel na plastry o grubości ok. 2,5 cm. Do miski wlej oliwę, dodaj sól, pieprz, chilli i czosnek. Wszystko wymieszaj i natrzyj przyprawami mięso. Wstaw do lodówki na całą noc. Mięso smaż na rozgrzanej patelni grillowej ok. 3 minuty z każdej strony. Podawaj z sałatką ze świeżych warzyw.

Wartości odżywcze Antrykotu z kurczaka

na 100g gotowej potrawy

Węglowodany w antrykocie z kurczaka

Na 100g
Na porcję
(200g)
Węglowodany przyswajalne
0.55 g
1.10 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(200g)
Tłuszcze nasycone
0.59 g
1.18 g
Tłuszcze nienasycone
2.97 g
5.94 g
Szacunkowy indeks glikemiczny Antrykotu z kurczaka 10
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w Antrykocie z kurczaka

Lista alergenów dla Antrykotu z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

W przepisie na Antrykot z kurczaka nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

  • antrykot z kurczaka
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Cena przygotowania Antrykotu z kurczaka

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Antrykot z kurczaka
800 g
Oliwa z oliwek
30 ml
3 łyżki
20.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
1.20
Za 30 ml
Czosnek
15 g
3 ząbki
3.00
Za 50.0 g
Liczba opakowań 1
0.90
Za 15 g
Jak oceniasz przepis na antrykot z kurczaka
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 0.0% osób