Warzywa w tempurze

Opublikowano: 19.06.2021 r.
Brokuły, cukinia, pieczarki, jajka, trochę mąki pszennej i ziemniaczanej oraz olej rzepakowy – to główne składniki warzyw w tempurze. Ta lekka i chrupiąca przekąska dostępna jest w kilku prostych krokach, które sprawiają, że warzywa smakują wyjątkowo. Dodatkowo, smażenie w głębokim oleju nadaje im niepowtarzalny charakter.
Składniki dla 2 porcji:
- Brokuły - 300 g
- Cukinia - 300 g (1 szt)
- Pieczarki - 200 g (10 szt)
- Jajko - 2 szt.
- Mąka pszenna typ 550 - 150 g (1 szklanka)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) - 150 g (1 szklanka)
- Olej rzepakowy - 1000 ml
- Przyprawy - sól, pieprz, zioła prowansalskie
Liczba porcji: 2
Będziesz potrzebować:
- kuchenka, duży garnek, ręcznik papierowy
Przepis krok po kroku
- W dużej misce zmieszaj ze sobą przesianą mąkę i skrobię. Wbij jajka i dodaj szklankę wody. Dokładnie rozmieszaj, by powstało gęste ciasto, bez grudek. Ciasto przypraw solą i pieprzem, dodaj również zioła prowansalskie.
- Warzywa pokrój na mniejsze części. Brokuły podziel na różyczki. Warzywa zamocz w cieście.
- W dużym garnku rozgrzej olej. Wkładaj do niego warzywa zamoczone w cieście.
- Smaż przez 5-6 minut.
- Wykładaj je na ręcznik papierowy, by odsączyć je z oleju.
Komentarz dietetyka
To świetny pomysł na włączenie do swojej diety większej ilości warzyw w smaczny sposób. Jednak warto pamiętać, że smażenie to nienajlepsza forma obróbki termicznej i powinna gościć jak najrzadziej w codziennej diecie.
~ Patrycja Czerwiak, psychodietetyk, dietetyk kliniczny