Sałatka z filetem z kurczaka
Opublikowano: 23.03.2021 r.
Piersi kurczaka, mix sałat, pomidory koktajlowe i ogórek to kluczowe składniki tej sałatki. Wszystko w połączeniu z odrobiną oliwy z oliwek tworzy lekką, ale pożywną potrawę, idealną na szybki obiad lub kolację. Świeże warzywa i soczysty kurczak sprawiają, że sałatka jest zarówno chrupiąca, jak i sycąca.
Składniki dla 3 porcji:
- Piersi kurczaka bez skóry - 400 g (2 duże piersi)
- Mix sałat - 270 g (1,5 paczki)
- Pomidory koktajlowe - 200 g (10 sztuk)
- Ogórek - 180 g (1 szt)
- Oliwa z oliwek - 45 ml (3 łyżki)
- Przyprawy - sól, pieprz, papryka słodka, natka pietruszki świeża, sok z cytryny, szczypiorek, mielony czosnek
Liczba porcji: 3
Będziesz potrzebować:
- kuchenka, patelnia grillowa, duża miska, salaterka
Przepis krok po kroku
- Mięso z piersi kurczaka podziel na mniejsze kawałki. Każdy kawałek natrzyj dokładnie czosnkiem, dopraw solą i pieprzem. Następnie grilluj na nagrzanej patelni, aż mięso się zarumieni i będzie gotowe. Gdy mięso będzie gotowe ostudź je i pokrój w paski.
- Sałatę dokładnie umyj, większe kawałki podziel na pół i wysyp do miski.
- Pomidory wraz z ogórkiem dokładnie umyj i pokrój, pomidorki - na pół, a ogórki w cienkie plastry. Dodaj warzywa do miski z sałatą.
- Na warzywach delikatnie poukładaj kawałki kurczaka.
- W osobnej miseczce wymieszaj ze sobą oliwę, sok z cytryny, sól, pieprz, posiekane zioła i słodką paprykę. Tak przygotowanym sosem polej sałatkę.