Coraz szybsze tempo życia

Badania wykazują, że z roku na rok spędzamy w kuchni coraz mniej czasu. Zmniejsza się też ilość czasu przeznaczonego na przygotowywanie posiłków. Wiąże się to zapewne ze zmianą stylu życia. Obecnie w większości domów wszyscy dorośli mieszkańcy pracują zawodowo poza domem. Z kolei tam, gdzie są małe dzieci pod opieką niepracującego rodzica (zazwyczaj matki), drugi rodzic pracuje niekiedy na dwóch etatach, aby utrzymać rodzinę. Nie ma zatem czasu na długie przebywanie w kuchni i celebrowanie jedzenia.

Na skrócenie czasu przebywania w kuchni ma ponadto wpływ sprzęt i urządzenia kuchenne, jak roboty, kuchenki mikrofalowe, dzięki którym przyrządzanie potraw jest krótsze i łatwiejsze. Wreszcie – półprodukty kulinarne i dania gotowe, których oferta na rynku w ostatnich latach znacznie się rozszerzyła, zwłaszcza w sektorze usług dań gotowych zamawianych z dostawą do domu. Wśród nich wyodrębnił się catering z pełnymi zestawami żywieniowymi na cały dzień, tak zwanymi dietami pudełkowymi, od opakowań, w jakich są dostarczane.

Dieta pudełkowa – istota i przeznaczenie

Zestawy całodziennego wyżywienia, przygotowywane według wskazań dietetyka to rozwiązanie, które dość niedawno zagościło w Polsce. Firmy cateringowe przygotowujące posiłki pudełkowe, oferują rozmaite diety i różne okresy ich dostarczania – tydzień, miesiąc, itd. Posiłki, choć zróżnicowane pod względem składu surowcowego, mają najważniejszą wspólną cechę: są prawidłowo zbilansowane i zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze, czyli białka, tłuszcze i węglowodany, ponadto błonnik pokarmowy, witaminy i sole mineralne. Dotyczy to wszystkich rodzajów diet, w tym najczęściej zamawianej – odchudzającej. Jedną z firm cateringowych oferującą dietę pudełkową jest WygodnaDieta.pl

Z diety pudełkowej mogą korzystać wszyscy – nie tylko osoby, którym lekarz z różnych powodów zalecił dietetyczne odżywianie. Posiłki te mogą spożywać rekonwalescenci po leczeniu szpitalnym, osoby starsze i z dolegliwościami gastrycznymi, dzieci, ale również osoby nie mające specjalnych wskazań dietetycznych, ale chcące zachować dobrą kondycję i po prostu zdrowo jeść.

WygodnaDieta.pl proponuje kilkanaście rodzajów diet. Każdą w kilku wariantach kalorycznych, a m.in. niskokaloryczną, bez ryb, sportową, antycellulitową, wegetariańską z rybami, wegańską, bezglutenową, bezlaktozową, beznabiałową, o niskim indeksie glikemicznym czy dla diabetyka. Posiłki są przygotowywane codziennie ze świeżych składników najwyższej jakości. Nie trzeba obawiać się o swój żołądek; w przeciwieństwie do rozmaitych pizzerii i kebabowni, dowożących jedzenie do domu, firmy oferujące catering dietetyczny współpracują z dietetykami, dzięki czemu jadłospisy są właściwie zbilansowane. Poza tym muszą posiadać wszelkie zezwolenia Sanepidu, co zapewnia przygotowywanie posiłków zgodnie z odpowiednimi standardami zdrowotnymi i higienicznymi.

Dieta pudełkowa – rozwiązanie dla zabieganych

Zalety diety pudełkowej są nie do przecenienia. Przede wszystkim zdejmują z konsumenta obowiązek zakupów żywnościowych, dobierania składników potraw pod kątem racjonalnego zbilansowania substancji odżywczych, ich obróbki wstępnej i termicznej. Jest to niezwykle wygodne i przekłada się na ogromną oszczędność czasu, który można przeznaczyć na inną aktywność – niekoniecznie w kuchni, co ma znaczenie dla tych, którzy nie lubią gotować. A takich jest całkiem sporo.

Dzięki diecie pudełkowej osoba odpowiadająca w domu za przyrządzanie posiłków nie musi codziennie głowić się nad urozmaiceniem wyżywienia. Monotonia kuchni jest dość powszechnym zjawiskiem, a w przypadku skorzystania z oferty cateringu dietetycznego można liczyć na inwencję kucharzy i możliwość wypróbowania nowych smaków.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny