Świeże owoce - jak długą mają przydatność?
Owoce są bogate w szereg witamin i minerałów, dlatego tak chętnie po nie sięgamy, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Trzeba jednak pamiętać o tym, ze podczas zakupu tego typu produktów należy weryfikować ich świeżość oraz jakość. Na szczęście, obecnie istnieje szereg wyspecjalizowanych urządzeń, dzięki którym można sprawdzić, czy kupowane przez nas owoce są w pełni bezpieczne i nie zawierają pestycydów. W poniższym artykule przedstawiamy szczegółowe informacje na ten temat.
Dlaczego warto jeść owoce?
Świeże owoce powinny być nieodłącznym elementem codziennej diety każdego, kto chciałby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Tego typu produkty cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem zwłaszcza wiosną i latem, kiedy mamy dostęp do ich bardzo dużej ilości z polskich sadów.
Owoce to bogactwo witamin i minerałów, dlatego nie ma się co dziwić, że są one spożywane na co dzień przez miliony ludzi na całym świecie. Owoce, przede wszystkim te, które są bogate w witaminę C, pomagają wzmocnić odporność, chronią organizm przed infekcjami i przeziębieniem. Przeciwutleniacze, które są obecne w owocach, wykazują się działaniem antyzapalnym i wspomagają zwalczać wolne rodniki, które mogą powodować uszkodzenie komórek.
Owoce zawierają też duże ilości naturalnego błonnika, który jest niezbędny do tego, by układ trawienny funkcjonował prawidłowo. Błonnik usprawnia pracę jelit, zapobiega zaparciom i pomaga utrzymać optymalną masę ciała. Częste spożywanie owoców wspiera także kondycję serca.
Ile wynosi przydatność do spożycia surowych owoców?
Surowe owoce mają dość krótki czas gotowości do spożycia. W zależności od rodzaju owocu wynosi on od kilku do kilkunastu dni. Warto pamiętać o tym, że spożywanie zepsutych, nieświeżych owoców, może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje dla organizmu.
Jak sprawdzić jakość żywności?
Obecnie weryfikacja jakości żywności jest niezwykle prosta, gdyż istnieją wyspecjalizowane urządzenia do tego służące. Jednym z nich jest Soeks Ecovisor F4. Wskazane urządzenie może posłużyć do sprawdzenia żywności, wody oraz promieniowania. Warto nadmienić, iż jest to jedyny tester żywności, który bada nie tylko promieniowanie jonizujące, ale także promieniowanie elektromagnetyczne.
Omawiany tester żywności może przeprowadzić wszechstronną analizę żywności. Korzystając z niego można wykryć szkodliwe substancje w owocach, warzywach, mięsie czy rybach.
Ekotester Soeks - jak wygląda analiza żywności w praktyce?
Ecovisor F4 realizuje analizę żywności poprzez pomiar azotanów. Na podstawie zawartości azotanów w produktach spożywczych w nieprzetworzonych owocach, warzywach, mięsie i rybach. Analiza zawartości azotanów jest prowadzona na podstawie przewodnictwa przemiennego prądu wysokiej częstotliwości w mierzonym produkcie. Ten tester żywności może też wykrywać inne substancje znajdujące się w badanym produkcie, których stężenie jest niebezpieczne dla zdrowia.
Szczegółowe informacje na temat możliwości omawianego urządzenia dostępne są na https://www.srtech.pl/sklep/ekotester-soeks-ecovisor-f4.