Stoły rozkładane - idealne dla dużej rodziny

Życie rodzinne ma swoje powtarzalne rytuały. Codzienność to praca, posiłki i relaks. Są jednak takie chwile, na które czekamy i chcemy, aby był to wspaniały czas spędzony w gronie całej rodziny. To jubileusze rodzinne, specjalne okazje oraz święta. Zawsze przy takich okazjach gromadzimy się wszyscy przy stole. Stół to centralne miejsce większości domów, które jest jednym z najstarszych mebli w otoczeniu człowieka. Pełni w naszych domach funkcje praktyczne i estetyczne.

Stoły to meble, które kupujemy z myślą o użytkowaniu przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Dlatego nie ma co iść na kompromisy. Trzeba wybrać mebel solidny, trwały, praktyczny i taki, który świetnie się prezentuje. Zanim znajdziemy idealny stół do naszego wnętrza, możemy stracić mnóstwo czasu i pieniędzy na poszukiwania. Jeśli zdecydujemy się na ofertę uznanych producentów, to może być strzał w dziesiątkę.

Stół rozkładany - najlepszy sposób na rodzinne święta

Od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się stoły rozkładane. To rozwiązanie polegające na rozkładanym blacie umieszczonym na specjalnych prowadnicach. Pomiędzy dwie części blatu umieszczane są dodatkowe wstawki o szerokości kilkudziesięciu centymetrów. Po umieszczeniu ich na właściwym miejscu, przysuwamy do siebie dokładnie dwie części głównego blatu i mamy do dyspozycji powiększoną powierzchnię.

Stół rozkładany jest wyposażony w prowadnice, na których umieszczony jest blat. Rozkładanie stołu jest łatwe nawet dla jednej osoby. Nowoczesne stoły rozkładane posiadają bowiem zaawansowane rozwiązania, jak np. prowadnice z synchronizacją. Wystarczy wówczas rozsuwać tylko jedną część blatu, natomiast druga przesuwa się automatycznie. Jeśli zdecydujemy się na stół bez synchronizacji, do rozkładania, będziemy potrzebowali asysty drugiej osoby.

Święta to znakomity sprawdzian dla stołu. Boże Narodzenie czy Wielkanoc, w tych chwilach odwiedza nas rodzina i musimy zapewnić wszystkim wystarczającą ilość miejsca do wygodnej konsumpcji. Stół rozkładany jest idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach. Złożony na co dzień, nie zajmuje wiele miejsca. Natomiast podczas specjalnych okazji, może zostać powiększony nawet do ponad 3 metrów. To daje sporo miejsca na serwowanie posiłków, a goście nie przeszkadzają sobie wzajemnie. Co ważne, na rozkładanym stole możemy wygodnie ustawić wszystkie potrawy, łatwo jest również obsługiwać biesiadujących.

Stół rozkładany - mały na co dzień, duży dla gości

Stół powinien odpowiadać naszym codziennym potrzebom i być dopasowany do wielkości pomieszczenia. Jeśli nie mamy do dyspozycji zbyt dużo miejsca, nie jest nam potrzebny ogromny mebel, który zdominuje pomieszczenie. Stół rozkładany posiada wiele zalet, a jedną z najważniejszych jest oszczędność miejsca. Kiedy jest złożony, możemy go ustawić np. pod ścianą, dzięki temu zyskujemy więcej miejsca w pomieszczeniu.

Stoły rozkładane są przede wszystkim praktyczne. Już na etapie projektowania dostosowuje się wysokość oraz średnie wymiary do ilości osób tak, aby każdy mógł wygodnie siedzieć przy stole i mieć wystarczająco miejsca do konsumpcji. Warto dodać, że stoły służą nie tylko do spożywania codziennych posiłków. Bardzo często są wykorzystywane jako dodatkowe miejsce do nauki, pracy oraz zabawy np. gry planszowe, nie wspominając o przyjemnych wieczorach z przyjaciółmi. W zależności od potrzeby chwili, możemy stoły wykorzystywać w dowolny sposób.

Stoły rozkładane to nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka i harmonia ze stylem naszego domu. Stoły są oferowane w wielu rozmiarach, wariantach wykończenia i kolorystyce. Dzięki tej różnorodności, będziemy mogli z łatwością znaleźć model, który dopasujemy do naszego wnętrza. Dokładne dane techniczne oraz informacje można sprawdzić na stronie https://lissy.pl/stoly-rozkladane/.

Obecnie dominującym trendem są stoły nowoczesne, ale są też zwolennicy stołów klasycznych, loftowych czy skandynawskich. W zależności od potrzeb i upodobań, mamy również duży wybór materiałów, chociaż trzeba podkreślić, że meble drewniane lub łączące drewno z elementami metalowymi są wyjątkowo poszukiwane, jako trwałe i niezwykle stylowe.

Stoły rozkładane premium - dla domu i biura

Stoły rozkładane najlepszych producentów to uniwersalność zastosowań. Trzeba podkreślić, że nowoczesne stoły doskonale sprawdzają się nie tylko w domu, ale też w biurze. Dobrym przykładem są stoły serii Family firmy Lissy: Stół rozkładany 150 / 300 cm FAMILY dąb onyx - Lissy - Lissy, które mogą z powodzeniem być wyposażeniem nowoczesnego biura. W wersji złożonej zajmują niewiele miejsca i przypominają biurko. Jednak po rozłożeniu, wydłużają się do 3 metrów i w tym kształcie mogą służyć do przeprowadzania szkoleń lub konferencji, bo wygodnie zasiądzie przy nim nawet 14 osób. Stół może mieć też długości pośrednie, w zależności od ilości dostawek. Producent daje również możliwość umieszczenia w jednym z elementów tzw. mediaportu, czyli terminala do ładowania i przeprowadzenia przewodów elektrycznych.

Stół - niezastąpiony w kuchni, jadalni, a nawet w salonie

Stoły rozkładane to dzisiaj bardzo śmiałe projekty, odznaczające się awangardowym designem połączonym z funkcjonalnością. Projektanci starają się podążać za trendami we wzornictwie, stosując modne połączenie kolorów – czarnych nóg i blatu w naturalnym kolorze drewna, np. jasny dąb. Takie zestawienie będzie się pięknie prezentowało w każdym nowoczesnym wnętrzu oraz w pomieszczeniach utrzymanych w stylistyce industrialnej. Połączenie tych dwóch materiałów stanowi wyznacznik niezwykle popularnego ostatnio stylu loftowego.

Funkcjonalność daje o sobie znać, gdy przyjrzymy się konstrukcji mechanicznej niektórych stołów rozkładanych. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w stole Party firmy Lissy: Stół rozkładany 150 / 300 cm PARTY - Lissy - Lissy są podwójne nogi. Jak informuje producent, w czasie rozkładania, jedna para nóg zostaje w miejscu, a druga przesuwa się wraz ze zwiększaniem długości stołu. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie stabilności całości, która osiąga imponującą długość 3 metrów. Stół jest wyposażony w prowadnice z synchronizacją, co jak wspomnieliśmy wcześniej, znacznie ułatwia rozkładanie.

Stół dużej rodziny przy posiłku
Stoły – idealne dla dużej rodziny na co dzień i od święta

Stoły rozkładane - oryginalne kształty

Branża meblarska bardzo odważnie podchodzi do projektowania oryginalnych stołów, które zachwycają kształtami. Warto zwrócić uwagę na stół rozkładany firmy Lissy z serii Grace, który znajdziemy tutaj: Stół GRACE 140 / 220 cm rozkładany - Lissy - Lissy. Stół o standardowej szerokości 140 cm można rozłożyć do 220 cm. Jego elementem charakterystycznym jest stalowy postument ze skośnymi nogami. Metalowa podstawa jest pomalowana proszkowo na kolor czarny. Blaty są wykończone dębowym fornirem dostępnym w dwóch półmatowych kolorach: dąb naturalny i dąb onyx.

Stoły rozkładane to piękne, praktyczne, a w razie potrzeby duże meble do wielu zastosowań. Znajdują się nie tylko w domowych kuchniach i jadalniach, ale również w biurach i salach konferencyjnych. Z powodzeniem mogą stanowić wyposażenie sal bankietowych, hoteli i restauracji. Ich zaletą są kompaktowe standardowe kształty oraz ogromne możliwości po rozłożeniu. W maksymalnym wariancie może przy nich zasiąść wygodnie nawet kilkanaście osób.

ikona podziel się Przekaż dalej