Remont kuchni to poważne przedsięwzięcie. Oczywiście, wiele prac możemy przeprowadzić samodzielnie. Pozornie daje to nam możliwość zaoszczędzenia, w praktyce jednak, jeśli nie jesteśmy fachowcami, praca zajmie nam więcej czasu i może pochłonąć wyższe wydatki, niż planowaliśmy. Nawet układanie glazury nie jest takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Toteż zdecydowanie najlepszą opcją jest zatrudnienie dobrego glazurnika.

Spraw, by twoja kuchnia nabrała nowego życia - zatrudnij fachowca
Spraw, by twoja kuchnia nabrała nowego życia - zatrudnij fachowca

Czym zajmuje się glazurnik?

Przedstawiciel tego fachu okłada ściany płytkami glazurowymi (glazurą) lub innymi materiałami, w zależności od wymagań zleceniodawcy, a także parametrów architektonicznych wnętrza. Pracować może sam albo wspólnie z zespołem remontowym, w pomieszczeniach bądź na zewnątrz. Zakres obowiązków glazurnika obejmuje przygotowanie ścian przed położeniem płytek oraz prace wykończeniowe - dostosowane do specyfiki wnętrza. Zawód ten wykonywać mogą osoby, które ukończyły szkołą zawodową o profilu glazurnik lub specjalny kurs.

Dobry glazurnik musi być precyzyjny oraz cierpliwy, jak również posiadać umiejętność długotrwałego koncentrowania się na wykonywanych czynnościach. Innymi jego przymiotami powinny być wytrzymałość fizyczna i wysoki poziom zdolności manualnych. 

Dlaczego warto zatrudnić glazurnika?

Nadanie naszej kuchni nowego życia przy remoncie to trudne zadanie. Ułożenie pięknej glazury jest jednym z jego najistotniejszych elementów. Dlatego też warto zatrudnić glazurnika - fachowca z dużym i bogatym doświadczeniem zawodowym, umiejętnościami i wiedzą. Umożliwiają mu one nie tylko profesjonalną, solidną realizację powierzonych zleceń, wprowadzanie do naszych założeń niezbędnych zmian po ocenieniu sytuacji i dokonaniu pomiarów, ale też doradztwo w dziedzinie zakupu najlepszych materiałów, takich jak dobrej jakości klej do płytek.

Zatrudnienie fachowca okazuje się również tańsze niż samodzielne wykonanie pracy. Kiedy powierzamy zadanie glazurnikowi, unikamy kosztów połamanych płytek, bądź ponownego układania niewłaściwie lub krzywo położonych kafelków.

Profesjonalista pracuje też szybko i wydajnie, dzięki czemu remont będzie ukończony o wiele wcześniej, niż gdybyśmy przeprowadzali go własnymi siłami. A efekt w postaci nowego życia naszej kuchni z całą pewnością okaże się o wiele lepszy. Dzieje się tak również dlatego, że glazurnik pracuje, używając specjalistycznych narzędzi, sprawne posługiwanie się którymi skutkuje wysoką jakością wykonywanej pracy.

Spraw, by twoja kuchnia nabrała nowego życia - zatrudnij fachowca
Spraw, by twoja kuchnia nabrała nowego życia - zatrudnij fachowca

Jak znaleźć dobrego glazurnika?

Oczywiście, aby być zadowolonym z efektu, należy zatrudnić dobrego, rzetelnego fachowca. Ale jak zyskać pewność, że trafiliśmy na takiego właśnie glazurnika? Powinniśmy sprawdzić, czy posiada on dyplom technologa robót wykończeniowych w budownictwie, potwierdzający jego wiedzę i praktykę.

Nim jednak przystąpimy do weryfikacji jego kompetencji, należy fachowca znaleźć. Temu służą portale ogłoszeniowe, takie jak: https://www.oferteo.pl/glazurnik. Na ich łamach zamieszczone są oferty fachowców z wybranej przez nas okolicy. Możemy je porównać dzięki rankingom, poznać zweryfikowane opinie klientów, a także nawiązać natychmiastowy kontakt z wybranym glazurnikiem za pośrednictwem telefonu, adresu mailowego lub chatu. Mamy również możliwość zamieszczenia własnego ogłoszenia o poszukiwaniu fachowca - wówczas glazurnicy sami będą się do nas zgłaszali, nam zaś pozostanie tylko wybrać najkorzystniejszą pod względem cenowym oraz jakościowym ofertę.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej