Śledzie z rodzynkami - oto 2 błyskawiczne przepisy na smaczne śledzie
Śledź na słodko to potrawa, która może budzić różne odczucia. Dobrze zrobione śledzie w rodzynkach gwarantują, że będzie to danie udane. Śledzie z rodzynkami to sałatka śledziowa, może być ona przygotowana także w formie sałatki śledziowej warstwowej. Potrzebujesz pomysłów i dobrych przepisów z wykorzystaniem śledzia, między innymi na święta bądź imprezę? Spróbuj dwóch ciekawych przepisów na śledzie z rodzynkami na słodko. Jedną propozycją są śledzie po kaszubsku, a drugą – śledzie po sułtańsku. Oba przepisy są smaczne, proste w przygotowaniu i tanie.
Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu najpopularniejsze przepisy.
Śledzie po kaszubsku z rodzynkami
Pyszne śledzie po kaszubsku w lekko słodkiej wersji, bo z rodzynkami. Całość dopełnia rozgrzewający aromat cynamonu – niebo w gębie. Przepis godny polecenia każdemu. Przygotowanie przepisu jest nieskomplikowane. Bardzo łatwo i szybko się go robi. Śledź jest zanurzony w pysznym pomidorowym sosie z cebulą oraz w rodzynkach. Sos opiera się o koncentrat pomidorowy, dzięki czemu wszystkie składniki są ze sobą wspaniale połączone. Podawaj ze świeżym pieczywem, ponieważ tak smakuje najlepiej. Super przepis na przykład na święta.
Śledzie po sułtańsku z rodzynkami
Śledź na słodko – może brzmieć ciekawie. Jeśli nie próbowałeś śledzi w rodzynkach, to serdecznie polecam. Do tego aromatyczny sos pomidorowy – przepyszne. Sos jest z przecierem pomidorowym, ketchupem i zawiera także koncentrat pomidorowy. Są więc aż trzy różne źródła pomidorów. Dzięki temu skład sałatki śledziowej sprawia, że jesz coś wyjątkowego. Przygotowanie śledzi z rodzynkami jest banalne, a dodatkowo bardzo szybkie. Do śledzi po sułtańsku w rodzynkach podawaj koniecznie świeże pieczywo. Połączenie idealne.
Śledzie z rodzynkami na słodko – czy warto spróbować?
Sałatka śledziowa złożona ze śledzi z cebulą, rodzynek, oraz pysznego, wyrazistego sosu pomidorowego to zdecydowanie intrygujący przepis na coś innego. Śledzie z rodzynkami możesz zaserwować podczas codziennych posiłków. Są to super przepisy na urozmaicenie menu i spróbowanie czegoś nowego. Bardzo często goszczą na świątecznych stołach, ponieważ przepisy na śledzie z rodzynkami to znakomite przystawki.
W przypadku śledzi ważne jest przygotowanie ich minimum dzień wcześniej. To istotna sprawa, ponieważ wszystkie składniki potrawy muszą się przegryźć po to, by było to danie smaczne i aromatyczne.
Najczęściej śledzie z rodzynkami podaje się na zimno, ale można jeść je także na ciepło. Jako dodatek pasuje świeże pieczywo albo pieczywo przypieczone w formie grzanek. Ładnie prezentuje się podanie śledzi z rodzynkami bezpośrednio na pieczywie, krakersach lub tostach – w formie robiącej wrażenie przystawki. Jest to wygodne do jedzenia, co sprawdza się na imprezach.
Śledzie z rodzynkami – jak zrobić dobre śledzie?
Śledzie z rodzynkami najczęściej podaje się w formie sałatki – wszystkie składniki połączone są ze sobą. Śledzie z rodzynkami to potrawa, w której składzie znajdziesz śledzie, cebulkę oraz sos. Skład sosu to przede wszystkim przecier pomidorowy lub koncentrat pomidorowy. Można zrobić go albo z koncentratem pomidorowym albo przecierem pomidorowym oddzielnie. Istnieje także możliwość pomieszania tych dwóch składników lub wzbogacenie sosu o dodatek ketchupu. Jako pozostałe składniki sosu pomidorowego zalicza się olej, ocet, sól, pieprz, cukier i inne przyprawy.
Rodzynki w połączeniu ze śledziem dają fajne doznania smakowe. Są dwie opcje użycia rodzynek. Jedna z nich to uprzednie namoczenie rodzynek w wodzie. Wystarczy rodzynki zalać w całości ciepłą lub gorącą wodą i zostawić na 10-15 minut. Ma to sprawić, by rodzynki stały się miękkie. Drugim wyjściem jest pominięcie tego procesu. Można od razu rodzynki dodać do sosu, bez namaczania. Bez problemu (bez moczenia) rodzynki także staną się miękkie. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł z przepisami na sałatkę śledziową.
Śledź na słodko – przygotowanie filetów (moczenie)
W przypadku dań opartych o śledzie należy na samym początku sprawdzić, czy wymagają one moczenia. Filety śledziowe w occie albo oleju bardzo słone muszą być moczone, w celu pozbycia się nadmiaru soli, a co za tym idzie – zbyt słonego smaku. Moczenie nie jest trudne, ale wymaga poświęcenia chwili czasu. Śledź w occie lub w oleju (może być także z cebulą – wtedy należy ją odłożyć na bok i można użyć do sałatki) należy umieścić w misce, a następnie zalać w całości: mlekiem, wodą, kefirem bądź maślanką. Produkty mleczne (kefir, mleko, maślanka) to są płyny, które sprawiają, że filety śledziowe stają się bardziej delikatne.
Moczenie śledzi trwa około 2 godziny. Czas jednak jest zależny od tego, jak słone są śledzie. Im bardziej filety śledziowe są słone tym dłużej powinny się moczyć. Należy jednak pamiętać, że jeżeli czas moczenia będzie zbyt długi można tym sprawić, że śledzie zostaną pozbawione smaku. Sprawdzaj więc na bieżąco jak słone są śledzie. Podczas namaczania filetów śledziowych można wymieniać płyn na świeży. To jest coś, co pomoże jeszcze szybciej sprawić, by śledzie stały się odpowiednio słone.
Polecam przepisy na sałatkę śledziową z buraczkami, także podana jako sałatka śledziowa warstwowa. Sałatka śledziowa z buraczkami jest prosta do zrobienia, wygląda wspaniale, a smak jej jest doskonały. Sałatka śledziowa z buraczkami jest jedną z tych propozycji, która sprawdzi się dobrze jako sałatka śledziowa warstwowa, dzięki czemu wywrze super wrażenie na Twoich gościach.