1. Blendery i miksery podstawowym sprzętem do przyrządzania zupy krem

2. Miksery kuchenne czy blendery ręczne?

3. Blender kielichowy - czy warto go wybrać?

4. Gotuj smacznie i zdrowo

Gotowanie zup pozwala na wykorzystanie różnorodnych składników i eksperymentowanie z aromatami. Do ich przyrządzania można wykorzystać niemalże każde warzywo oraz wiele rodzajów mięs i ryb. W przypadku kuchni wegetariańskiej warto rozważyć gotowanie zup kremów, które cechują się idealnie gładką konsystencją i mają doskonały, głęboki smak. Świetnie wyglądają na talerzu, dlatego zachęcają do jedzenia nawet te osoby, które do tej pory unikały zup i sięgały głównie po drugie danie. Jeśli preferujesz zupy kremy lub zamierzasz zacząć je gotować, sprawdź, jakie sprzęty pomogą Ci je przyrządzić.

Blendery i miksery podstawowym sprzętem do przyrządzania zupy krem

Jeśli chodzi o zupy krem, podstawową czynnością podczas ich przyrządzania jest nadawanie im odpowiedniej tekstury. Blendery na euro.com.pl i miksery umożliwiają dokładne rozdrobnienie wszystkich gotowanych warzyw. Dzięki takim urządzeniom nie trzeba spędzać czasu na żmudnym przecieraniu zupy przez sito, gdyż mikser kuchenny planetarny lub blender ręczny zrobią wszystko za osobę gotującą zupę. Mocne stalowe ostrze lub mieszadło miksera rozdrobnią wszystkie gotowane warzywa i pomogą połączyć je w gładką, jednolitą masę z bulionem, mleczkiem kokosowym, śmietaną lub innym wybranym składnikiem.

Miksery kuchenne czy blendery ręczne?

Miksery blendery ręczne lub stojące umożliwiają szybkie przyrządzenie zupy krem. Można wykorzystywać je zarówno do blendowania całego garnka zupy, jak i jednego talerza dla osoby, która preferuje posiłek o kremowej konsystencji. Który typ miksera wybrać, gdy często gotuje się zupy krem? W takim przypadku lepiej sprawdzają się blendery kielichowe, które działają z dużą mocą i cechują się wysoką dokładnością w rozdrabnianiu posiłku. Dzięki nim zupa krem ma jednolitą konsystencję i jest dobrze napowietrzona. Posiłek nie rozwarstwia się na talerzu po podaniu, dlatego prezentuje się apetycznie i zachęca do zjedzenia obiadu do ostatniej łyżki. Napowietrzona zupa jest również delikatniejsza w smaku i lżejsza, dlatego jej spożywanie to prawdziwa przyjemność dla amatorów dobrej kuchni.

Sprawdź, które blendery kielichowe warto wybrać do regularnego gotowania zup kremów.

Z kolei w przypadku okazyjnego gotowania zup kremów można wybrać mikser ręczny z nasadką z ostrzem blendera. Taki sprzęt powinien mieć jednak możliwość uruchomienia w trybie turbo. Funkcja turbo przyśpiesza obroty ostrza i sprawia, że dokładnie rozdrabnia nawet nieco twardsze kawałki warzyw lub mięso. Blender ręczny może być jednak nieco niewygodny w obsłudze, gdyż przez cały czas trzeba trzymać go w ręce. Nie można zająć się innymi sprawami podczas miksowania zupy, a czas blendowania pełnego garnka jest dość długi, co utrudnia przyrządzenie zupy kremu dla całej rodziny.

Blender kielichowy - czy warto go wybrać?

Miksery kielichowe na euro.com.pl to znakomite rozwiązanie nie tylko dla osób, które chcą regularnie gotować zupy kremu. Stalowe ostrza są na tyle twarde i wytrzymałe, ze można używać ich również do przyrządzania zdrowych domowych granoli z dodatkiem orzechów, posypek z płatków owsianych, koktajlów itp. Dzięki wymiennym końcówkom ze stali nierdzewnej kielichowe blendery służą przez długi czas i pozwalają urozmaicić kuchnię. Korzystanie z nich poleca się w szczególności rodzinom z dziećmi, gdyż z miksowanie owoców lub warzyw pomaga przekonać niejadków do spożywania zdrowych posiłków. Rozdrobnienie warzyw i owoców sprawia, że dzieci chętniej spożywają produkty, których wcześniej nie chciały zjadać. Blender kielichowy przydaje się również w czasie choroby gardła, gdy spożywanie posiłków w postaci stałej może powodować ból.

Gotuj smacznie i zdrowo

Blendery i miksery to urządzenia, które mogą znaleźć zastosowanie w każdej kuchni. Dzięki nim można urozmaicić kuchnię wegetariańską, wegańską, ketogeniczną, a także tradycyjną. W blenderze można przygotować smoothie z dodatkiem szpinaku, sezonową zupę krem ze szparagów, a także owocowy mus do polewania serowych kluseczek. Dodatkowy sprzęt w kuchni sprawdza się zatem do znacznie większej liczby zastosowań niż przyrządzanie zup. Z jego pomocą każdy, nawet niewprawiony kucharz może serwować smaczne i zdrowe posiłki. Blender do przyrządzania zup i innych dań przydaje się zatem do budowania zdrowych nawyków żywieniowych w każdej rodzinie.

ikona podziel się Przekaż dalej