Lodówka jest niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni, bez względu na jej rozmiar czy styl aranżacji. Wybierając ją, powinieneś brać pod uwagę zarówno estetykę i wielkość, jak i dostępne funkcje dodatkowe. Jeśli dysponujesz odpowiednią ilością miejsca w swojej kuchni, lodówka side by side (https://www.neonet.pl/lodowki-i-zamrazarki/side-by-side.html/) może okazać się dla Ciebie idealna. Poznaj ją nieco bliżej!

Lodówka side by side – czym się wyróżnia?

Lodówki side by side to dwudrzwiowe urządzenia, które z jednej strony posiadają chłodziarkę, a z drugiej – zamrażarkę. W efekcie oferują znacznie więcej miejsca do przechowywania żywności. Pojemność nierzadko przekracza 400 l, jednak jeśli Twoje gospodarstwo domowe ma zwiększone potrzeby, z łatwością znajdziesz modele o pojemności nawet 600 l! Zależy Ci na szerokim wyborze i najwyższej jakości? Lodówki Samsung (https://www.neonet.pl/duze-agd/lodowki-i-zamrazarki/f/samsung.html) spełnią Twoje oczekiwania.

Lodówki side by side przypominają swoim wyglądem szafę, również podobnie się otwierają. Pamiętaj jednak, że – pomimo funkcjonalności i niesamowitego komfortu użytkowania – nie każdy może sobie na nie pozwolić. Zajmują niemal dwukrotnie więcej miejsca niż klasyczne, jednodrzwiowe modele lodówek.

Choć lodówki side by side cieszą się niemalejącą popularnością, wiele osób wciąż decyduje się na klasyczne lub minimalistyczne modele. Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze lodówki bez względu na jej rodzaj!

Największe zalety lodówek side by side

Najważniejszą zaletą lodówki side by side jest jej ponadprzeciętna pojemność, w granicach 400-600 l. Idealnie sprawdzi się w przypadku większych rodzin, a także w gospodarstwach domowych, gdzie pojawia się potrzeba częstego chłodzenia i zamrażania dużej ilości pożywienia.

W niektórych przypadkach spory rozmiar takiej lodówki może być przeszkodą, jednak w odniesieniu do dużych, przestronnych kuchni jest niewątpliwą zaletą. Urządzenie stanowi estetyczny i praktyczny element aranżacji kuchni  – zwłaszcza jeśli jego front wyróżnia się nietypowym kolorem lub nowoczesnym designem.

Kolejną korzyścią płynącą z posiadania lodówki side by side jest możliwość wygodnego segregowania żywności. W przypadku dużych rodzin częstym problemem jest brak miejsca w lodówce wymuszający składowanie żywności w piramidkach, aby wszystko pomieścić. Lodówki side by side są nie tylko duże, ale i mają wiele stref, półek oraz szuflad. Od Ciebie zależy, w jaki sposób posegregujesz żywność, aby później szybko móc znaleźć to, czego akurat potrzebujesz.

Lodówka side by side – do jakiej kuchni?

Lodówki side by side najlepiej sprawdzają się w przypadku kuchni dużych i przestronnych. Pamiętaj, że lodówka nie powinna wystawać frontem poza linię mebli – będzie to nieestetyczne i niewygodne. Weź to pod uwagę, dobierając pozostałe elementy wyposażenia. Możesz zdecydować się na lodówkę wolnostojącą lub do zabudowy – wszystko zależy od Twojej wizji aranżacji kuchni.

Lodówki side by side są dość obszerne. Przeciętnie potrzebujesz 70-100 cm szerokości i około 60-70 cm głębokości. Dla porównania – klasyczne lodówki jednodrzwiowe mają średnio 50-60 cm szerokości i 54-56 cm głębokości. Styl aranżacji kuchni nie ma znaczenia – modele side by side skomponują się z każdym z nich.

Na co zwracać uwagę, wybierając lodówkę side by side?

Poza oczywistymi parametrami wymienionymi wyżej (wymiary, możliwość zabudowy, pojemność) kupując lodówkę side by side, powinieneś zwracać uwagę na jej najważniejsze parametry. Wpłyną one na późniejszą wysokość rachunków i komfort użytkowania. O czym mowa?

Klasa energetyczna

Jak wskazuje nazwa, klasa energetyczna określa efektywność energetyczną danego urządzenia. Od 2021 roku obowiązuje nowa skala oznaczeń – nie używa się już tak popularnych wcześniej plusów (np. A+, A++ itd.), lecz zastosowanie znajdują litery alfabetu od A do G, gdzie A odnosi się do najwyższej efektywności energetycznej (nowoczesne, ekologiczne urządzenia), zaś F – do najniższej klasy energetycznej (najwyższy pobór prądu).

Większość lodówek na rynku posiada klasę energetyczną C lub D – będzie to wybór pozwalający na wydajną i stosunkowo oszczędną pracę urządzenia. Jeśli jednak zależy Ci na ponadprzeciętnej oszczędności, szukaj modeli z klasą energetyczną A lub B. Są one znacznie droższe, jednak na przestrzeni lat wydatek zwróci się pod postacią obniżenia kosztów rachunków za prąd.

Dodatkowe funkcje

Na koniec zwróć uwagę, jakie funkcje dodatkowe ma wybrany przez Ciebie model lodówki. Najpopularniejszymi są:

  • technologia światła niebieskiego – przedłużanie świeżości warzyw i owoców nawet do 30 dni;
  • dystrybutor wody – korzystaj ze schłodzonej wody bez konieczności otwierania lodówki;
  • Twin Cooling System –dwa oddzielne obiegi chłodzenia w zamrażarce i lodówce.

Funkcje dodatkowe mają zwiększyć Twój komfort codziennego korzystania z lodówki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny