Kapsułki do prania

Kapsułki do prania to małe, kompaktowe jednostki detergentu, które zamknięto w rozpuszczalnej w wodzie folii. Każda kapsułka zawiera odpowiednią ilość środka piorącego, który jest wymagany do jednego prania. Nie ma więc obaw, że czegoś za dużo się wlało. To nowoczesne i wygodne rozwiązanie, a przy tym bardzo łatwe w użyciu – nie musisz mierzyć ilości środka piorącego, wystarczy po prostu wrzucić jedną kapsułkę do bębna pralki wraz z ubraniami i uruchomić cykl prania. Znika też ryzyko rozlania czy przesypywania. Ponadto kapsułki do prania (sprawdź na: https://www.manada.pl/niemieckie-kapsulki-do-prania) są bardzo poręczne i można je łatwo przechowywać – albo w oryginalnym opakowaniu, albo przesypać do ładnego pudełka, puszki czy słoika.

Proszek do prania

Proszek do prania to tradycyjny typ detergentu, który jest dostępny w formie sypkiej, przypominającej nieco drobny piasek. Największą ich zaletą jest to, że proszki są zwykle skuteczne w usuwaniu trudnych plam. Polubisz się z nimi szczególnie wtedy, gdy często pierzesz dużo ubrań (w różnym stopniu zabrudzenia) w wysokich temperaturach. Możesz też dostosować ilość proszku do danego prania – mniej, gdy bęben jest wypełniony tylko do połowy i więcej, jeśli chcesz się pozbyć naprawdę trudnych kleksów i przebarwień. To jeszcze nie wszystko, bo często proszki są również tańsze w użyciu – na jednostkę prania – w porównaniu do innych środków piorących. Mogą jednak zostawiać nieestetyczne ślady na wypranych już rzeczach.

Płyn do prania

Płyn do prania to detergent, jak sama nazwa wskazuje, w formie płynnej. Na jego popularność składają się przede wszystkim dwie kwestie: jest bardzo łatwy w użyciu i jest skuteczny w niskich temperaturach. W ten sposób zużyjesz mniej energii elektrycznej, więc w pewien sposób przysłużysz się środowisku. Istnieje też znacznie mniejsze ryzyko pozostawienia białych śladów na ciemnych ubraniach. Płyny również łatwo dozować, bo miarka kryje się w… zakrętce. Zapoznaj się z instrukcją na opakowaniu, a dowiesz się, ile dokładnie płynu potrzebujesz w danym cyklu.

Odplamiacz

Odplamiacz to specjalny środek stosowany do usuwania trudnych plam z tkanin. Dostępny jest w różnych formach, takich jak płyn, żel, spray, kostka. Zawiera on aktywne substancje chemiczne, które penetrują włókna tkanin i usuwają plamy, nawet te z czerwonego wina, trawy, krwi czy tłuszczu. Zawsze stosuj go zgodnie z zaleceniami producenta – przed praniem, nakładając bezpośrednio na plamę i pozostawiając na jakiś czas, a następnie piorąc jak zwykle.

Wybielacz

Wybielacz jest przydatnym detergentem do wybielania tkanin, zwłaszcza białych. Działa na zasadowej bazie i pomaga usunąć plamy, przebarwienia oraz przywrócić śnieżną biel. W zależności od produktu wybielacz dodajesz do prania wraz z innymi środkami lub używasz go do namaczania białych tkanin przed praniem.

Płyn do płukania

Płyn do płukania tkanin jest zaś używany podczas ostatniego etapu prania. Ma właściwości zmiękczające, zapobiega elektryzowaniu się tkanin i ułatwia prasowanie. Dodatkowo nadaje ubraniom przyjemny zapach. Występują w najróżniejszych wariantach zapachowych – mniej lub bardziej intensywnych – tak by każdy mógł wybrać odpowiedni dla siebie.

Perełki zapachowe

Na koniec jeszcze kilka słów o perełkach zapachowych, czyli małych kuleczkach wypełnionych środkiem perfumowanym. Dodaje się je do bębna pralki wraz z ubraniami i innymi detergentami – są całkowicie rozpuszczalne przez wodę. Mają za zadanie przywrócić tkaninom intensywną świeżość. Możesz dostosować porcję perełek do preferowanego stopnia intensywności aromatu.

A Ty które środki do prania najbardziej lubisz? Po które najchętniej sięgasz? Być może po lekturze naszego przewodnika nabierzesz ochoty na sięgnięcie po coś zupełnie nowego. Udanych zakupów!

Materiały sponsorowane
Szybkowary - jaki model wybrać?

Przymierzasz się do zakupu szybkowaru, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Jak duży szybkowar wybrać? Sprawdź najczęściej kupowane modele przez internautów.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny